Sonia Bohosiewicz obraża osoby z zaburzeniami w podcaście Wojewódzkiego. "Wchodzi facet i widzisz, że jest chory psychicznie"

Ostatnio w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego gościem była Sonia Bohosiewicz. Aktorka poruszyła w nim temat osób z problemami psychicznymi i przy okazji wzbudziła sporo kontrowersji.

Kuba Wojewódzki  i Piotr Kędzierski prowadzą podcast w newonce.radio, do którego zapraszają znane w Polsce osobowości. Jednym z ostatnich gości była aktorka Sonia Bohosiewicz, która opowiadała między innymi o swoich spektaklach z udziałem publiczności. W pewnym momencie zeszła na temat osób z problemami psychicznymi i to nie był najlepszy pomysł.

Sonia Bohosiewicz o osobach z zaburzeniami psychicznymi

W pewnym momencie aktorka opowiedziała historię jednego ze swoich występów. Poprosiła publiczność, aby jeden z mężczyzn wyszedł na scenę. Jak twierdzi Bohosiewicz, była to osoba "chora psychicznie".

I wyszedł facet, i ja usłyszałam dziwny szum na widowni. Taki, którego się nie spodziewasz. Wiesz o tym, że coś jest nie tak. I wchodzi facet i widzisz, że jest chory psychicznie.
Ojjj - dało się słyszeć reakcję prowadzących.

Czyżby aktorka miała kwalifikacje, aby ocenić, że ktoś jest albo nie jest chory psychicznie?

No właśnie. I teraz tak. Nie możesz go zrzucić, ale domniemujesz, że ten szmer na widowni może być tym szmerem, którego byś nie chciał, czyli że on jest niebezpieczny. Bo jeżeli jest tylko umysłowo upośledzony, to ja sobie z nim poradzę - mówiła dalej.

Do rozmowy wtrącił się na chwilę Kuba Wojewódzki, który również nie omieszkał zażartować w niewybredny sposób. Nazwał mężczyznę jako "Mietka wariata".

Ten pan był cudowny i rozkoszny i to się wszystko bardzo dobrze potoczyło, ale mnie oblał w tym momencie pot, bo nawet gdyby była taka sytuacja, że Mietek wyszedł akurat na przepustkę, a wyszedł na przepustkę dlatego, że jest w szpitalu psychiatrycznym, bo zabił żonę na przykład i wszyscy ludzie by o tym wiedzieli - nikt nie ośmieliłby się powiedzieć.

Internauci zszokowani słowami Bohosiewicz

Sprawę postanowiła skomentować psycholożka Anna Cyklińska, która na Instagramie prowadzi konto @psychoedu_. Udostępniła ona na swoim InstaStories wybrane cytaty z całej rozmowy i uważa, że jej słowa są po prostu złe.

Aha, bo przeciętni pacjenci szpitalów psychiatrycznych to mordercy? Taka logika jest karygodna! Z takim myśleniem nie dziwię się, że boi się Pani osób, chorób psychicznych.

Anna Cyklińska o słowach Sonii BohosiewiczAnna Cyklińska o słowach Sonii Bohosiewicz instagram/psychoedu_

Co myślicie o całej sytuacji? Czy Sonia Bohosiewicz przekroczyła granicę, podobnie jak zrobił to Filip Chajzer, wyśmiewając ataki paniki

KB

Więcej o:
Komentarze (81)
Sonia Bohosiewicz w podcaście Wojewódzkiego i Kędzierskiego obrażała osoby z problemami psychicznymi?
Zaloguj się
 • Gość: wariatka

  Oceniono 39 razy 33

  '..Widzisz że jest chory psychicznie ..'. a pani Sonia zdiagnozowała jeszcze jaka konkretnie to choroba? No bo w zasadzie ,po co nam psychiatrzy? I przyznaj się tu potem człowieku ,że masz jakieś problemy natury psychicznej . Nigdy w życiu ,ja zawsze udaję normalną ...

 • Gość: Xd

  Oceniono 49 razy 29

  Ta Pani powinna po prostu zniknąć. Tylko wstyd. Śmieszna nie jest, fajna też nie. Niech ona lepiej zamknie się i przestanie robić z siebie błazna

 • Gość: Viki

  Oceniono 40 razy 22

  Sonia idź się leczyć wiesniaro.Nawet ty mozesz trafić kiedys na oddział psychiatryczny.Ciekawe co byś zrobiła gdyby twoja siostra z cała rodziną zginęła tragicznie albo byś na nowotwór zlosliwy 4 stopnia zachorowała .Ciekawe czy bys sie tak wtedy szyderczo wysmiewała gdyby przyszedl lekarz psychiatra czy psycholog i chciał z tobą poromawiac bo by ci siadła psychika.

 • Gość: Emmmm

  Oceniono 18 razy 18

  Jak się ma siostrunie z FAZem to wypadałoby jednak zamknąć gębę...

 • Gość: Onek55

  Oceniono 16 razy 16

  Zachowuje się tak jak wyglada - wulgarnie i prostacko. Suweren pewno zarechotał z uciechy

 • Gość: aboco

  Oceniono 20 razy 14

  a najbardziej mnie rozwala jak czytam, że zapraszają osobistości, a później czytasz !? jakaś bohosiewicz i ... no kto to jest u licha? osobistość? no niestety nie! to kolejny pustak i ... tyle w temacie

 • Gość: ankłe

  Oceniono 24 razy 12

  Ja na przykład jestem chora psychicznie, ale nie uważam się za morderczynie ….

 • Gość: korekta

  Oceniono 10 razy 10

  Podsumuję: dwóch grających pod rynsztokową publikę zaprasza babę z parciem na szkło (no, na mikrofon), ona coś tam konfabuluje i nic z tego nie wynika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX