Natalia Siwiec oficjalnie nominowana do Biologicznej Bzdury Roku - zaraz obok Wojciecha Cejrowskiego. Napisała swoją opinię o tym, skąd bierze się czerniak

Natalia Siwiec otrzymała prestiżową nominację do plebiscytu Biologicznej Bzdury Roku. Poszło o jej wypowiedź dotyczącą wpływu promieniowania UV na rozwój nowotworów skóry.

Natalia Siwiec w niedzielę została oficjalnie nominowana do Biologicznej Bzdury Roku. Tę nominację zapewnił jej wpis z maja tego roku o promieniowaniu UV, które spowodowało burzę w mediach.

Natalia Siwiec nominowana do Biologicznej Bzdury Roku

Co takiego napisała Natalia Siwiec? Pod postem na Instagramie, który obecnie obserwuje ponad milion osób, celebrytka wprost napisała swoją opinię o tym, skąd bierze się czerniak:

Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry.

Właśnie dzięki tym słowom Siwiec ma spore szanse na wygranie Biologicznej Bzdury Roku. Swój wpis Natalia później sprostowała (a właściwie skasowała, kiedy zaroiło się pod nim od niewygodnych komentarzy, punktujących ewidentną bzdurę), kiedy wylała się na nią fala krytyki. Jednak wśród niepokojąco wielu komentarzy znalazły się i takie, które potwierdzały antynaukowy pogląd na brak szkodliwości promieniowania UV...

 

Kiedy Natalia Siwiec została w maju kandydatką do tego wyjątkowego wyróżnienia, powstała dyskusja, czy w ogóle celebryci powinni być brani pod uwagę na równi z naukowcami i politykami, mającymi wpływ na nasze życie. Jeśli jednak spojrzycie na to, jakie grono obserwuje Natalię i traktuje ją jako źródło wiedzy i inspiracji, śmiało można uznać, że jej wpływ na codzienne wybory Polaków jest o niebo większy od pozostałych nominowanych.

Biologiczna Bzdura Roku 2019 - nominacje

Oficjalne nominacje do Biologicznej Bzdury Roku 2019 dopiero ruszyły. Z kim Natalia Siwiec zawalczy o ten wyjątkowy tytuł? Na razie kolejną osobą, która w tym roku również otrzymała nominację, jest Wojciech Cejrowski. Przypomnijmy, że podróżnik stwierdził, że szczepionki zabijają, bo zawierają truciznę.

Jak widać, Siwiec ma niezłą konkurencję, na jej niekorzyść w rankingu wpływa też to, że ze swoich słów wycofała się rakiem - w przeciwieństwie do Wojciecha Cejrowskiego, który wycofywać się nie zamierza z niczego. Rok temu laureatem plebiscytu strony To Tylko Teoria oraz tygodnika "Polityka" został Jerzy Zięba.

BO

Poniżej możecie zobaczyć wywiad z Natalią Siwiec o jej życiu rodzinnym. 

Zobacz wideo
Więcej o: