Księżna Meghan zmienia już dietę Archiego. Książę zaczyna jeść posiłki stałe. Para postawiła na trudną metodę

Meghan Markle pochwaliła się, że mały Archie przeszedł właśnie kolejny skok rozwojowy. Od pewnego czasu je produkty o wiele bardziej zróżnicowane niż mleko mamy.

Mały Archie ma pół roku i właśnie wkracza w świat potraw innych niż mleko. Chłopiec uczy się jeść produkty "stałe", co na początku oznacza głównie niezidentyfikowane papki. Wiemy też, czy Meghan Markle karmi jeszcze synka piersią - okazuje się, że choć lekarze zalecają karmienie przynajmniej do końca pierwszego roku życia (to w wersji optymistycznej, wersja realistyczna jest, jak wiadomo, wypadkową wielu czynników), mały Archie zamienił już pierś na butelkę.

Meghan Markle uczy Archiego jeść

Meghan Markle i książę Harry zaczynają uczyć syna przyjmować posiłki stałe. Informuje o tym specjalista ds. rodziny królewskiej, Omid Scobie, w rozmowie dla Yahoo UK "The Royal Story":

Meghan mówi, że Archie jest obecnie odstawiony od piersi.

Scobie podzielił się także informacją na temat diety małego księcia. Jak dowiedział się od kucharzy, posiłki przygotowywane dla Archiego są "organiczne, sezonowe, świeże i bardzo proste". Była kucharka rodziny królewskiej Carolyn Robb opowiedziała mu, że książę i księżna Sussex wszystko chcą robić sami. 

Dostępnych jest tyle gotowych potraw, ale jestem pewna, że chcieliby zrobić wszystko sami - powiedziała kucharka.

Książęca para ma na razie "zachęcać" malucha do jedzenia innych rzeczy, niż mieszanka mleczna, co wskazywałoby, że wybrali tu metodę "BLW" (Baby Lead Weaning - bobas lubi wybór). W podejściu tym dziecko wybiera z talerza to, na co ma akurat ochotę, co mu się podoba i czego chce spróbować, bez przymuszania do jedzenia. Ze względu na to, że jest to metoda czasochłonna i dość brudząca otoczenie (dzieci jedzą rękami, a jedzenie szybko zamienia się w zabawę), nie jest szczególnie popularna wśród rodziców - eksperci jednak twierdzą, że jeśli chodzi o naukę jedzenia i przekonywanie do spożywania różnorodnych produktów, jest to metoda skuteczna.

Jak myślicie, czy ta decyzja jest dobra?

DK

Zobacz: Mały Archie pierwszy raz na żywo!

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (89)
Krok milowy w życiu małego Archiego. Meghan Markle pochwaliła się, że maluch przechodzi na inną dietę. Będzie ekologicznie
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 7

  Droga autorko!
  Dziecko ma prawie 7 miesięcy, więc chyba to jest oczywiste, ze przechodzi na bardziej urozmaiconą dietę!!!
  A wam się czas zatrzymał na zdjęciu, na którym Archie ma 4 mies.

 • Gość: Bal

  Oceniono 6 razy 6

  Dzieciak to cała Megan wystarczy zobaczyć jej zdjęcie z tego samego okresu a wszyscy wmawiają że podobny do Harego

 • Gość: NIUSIA

  Oceniono 3 razy 3

  MALUSZEK JEST ŚLICZNY.

 • Gość: Cleo

  Oceniono 12 razy 2

  Nie stosowałam i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Dzieci ( 6latek i 4,5 latek) jedzą wszystko i jak najbardziej również mają swoje zdanie w każdej kwestii (nie tylko dotyczące jedzenia). Wagę zawsze mieli prawidłową i rozwijają się książkowo. Od pierwszego roku jedzą samodzielnie sztućcami. Siostra stosowała BLW i dziecko było marudne, do tej pory mlaska i świni dookoła siebie, a ma 10 lat.

 • same.zalety

  Oceniono 10 razy 2

  BLW najwygodniejsze.
  Tak czy siak dzieciak brudzi, ale zamiast przeznaczać czas na karmienie łyżeczką można samemu zjeść obiad :)

  Przydaje się robot samobieżny sprzątający lub pies ;D

 • Gość: gościówka

  Oceniono 16 razy 2

  BLW nie jest popularną i lubianą metodą wśród rodziców?! Rozumiem, że tak może być tylko w sterylnej Polsce.
  W innych krajach to najbardziej popularna metoda gdy dziecko zaczyna już jeść. Bardziej oczytani rodzice wiedzą, że ta metoda wspiera rozwój dziecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX