Eurowizja 2020. Wiemy, kto weźmie udział w konkursie. Dwa kraje zrezygnowały z uczestnictwa

Eurowizja 2020 zostanie zorganizowana w przyszłym roku Rotterdamie. Europejska Unia Nadawców opublikowała listę państw, które wezmą udział w konkursie. Lista liczy sobie tyle samo pozycji, co w 2019, jednak dwa kraje zrezygnowały, a dwa wróciły do konkursu.

Eurowizja 2020 rozpocznie się w Holandii 12 maja. Organizatorzy poinformowali w środę, jakie państwa wezmą udział w europejskiej imprezie muzycznej. Polska znalazła się na liście, jednak nastąpiły pewne zmiany w stosunku do 2019 roku,

Eurowizja 2020: lista państw

Na liście znalazło się ponownie 41 państw, ale zabrakło Węgier i Czarnogóry. Powód rezygnacji z udziału nie jest znany. Do konkursu powraca za to po przerwie Ukraina i Bułgaria. W 2019 roku Ukraina zrezygnowała w ostatnim momencie z udziału w konkursie ze względu na wewnętrzny skandal, związany z kontraktami reprezentanta w Rosji.

Państwa, które wystąpią na Eurowizji 2020: Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Tegoroczna edycja konkursu zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Holandii. Duncan Laurence wystąpił w Tel Awiwie z piosenką "Arcade". Polskę reprezentował zespół Tulia, niestety bez większego sukcesu. Choć udało się dostać do finału (a to już jest ogromny sukces, jak na ostatnie lata!), głosami jury w pierwszym półfinale Tulia znalazła się na 11 miejscu, zaś głosami widzów - na ósmym.

DK

Michał Szpak kibicował Tulii na Eurowizji: "Trzymam kciuki. Nie ma czegoś takiego jak nieeurowizyjna kompozycja"

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (11)
Eurowizja 2020. Wiemy, kto weźmie udział w konkursie. Dwa kraje zrezygnowały z uczestnictwa
Zaloguj się
 • Gość: JUSTICE

  Oceniono 15 razy 15

  "Polskę reprezentował zespół Tulia, niestety bez większego sukcesu. Choć udało się dostać do finału (a to już jest ogromny sukces, jak na ostatnie lata!),"

  Kiedy myślisz już że poziom kompetencji Plotka nie może spaść niżej.... Ciekawe w którym finale wystąpił ten zespół, bo na pewno nie Eurowuzji ;)

 • Gość: komentująca1

  Oceniono 9 razy 9

  Kto to pisał???? Tulia nie dostała się do finału konkursu Eurowizji 2019. Sprawdźcie informacje ponownie zanim napiszecie wierutne bzdury. Nie pozdrawiam.

 • dodosdontquack

  Oceniono 5 razy 5

  cala ta tulia to byla jakas koszmarna marabreska. tylko bolandczykom cos takiego moze sie podobac

 • Gość: Andreas

  Oceniono 2 razy 2

  Jak zwykle albo nie wejdziemy do finału albo zajmiemy jedno z ostatnich miejsc.
  Jedyne wyjątki : Edyta Górniak, Ich Troje, Michał Szpak

 • Gość: fan

  Oceniono 1 raz 1

  Jury powinno być wykluczone , tylko publiczność powinna decydować , bo jury niesprawiedliwie ocenia.

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 1

  Polska powinna zrezygnowac

 • Gość: Bozka

  0

  Na Eurowizja powinna pojechać piosenka,, mama ostrzegał,, byłby sukces

 • Gość: Zenobiusz

  0

  To wszystko przez te oczy zielone

 • Gość: Leon

  Oceniono 2 razy -2

  Jakie fałszywce uczestnicy podpuszczają Kamila w Wielkim Bracie żeby odszedł!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX