Lena Dunham cierpi na nieuleczalną chorobę. 33-latka musi chodzić o lasce

Lena Dunham wyznała, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Zdobyła się na szczerość, kiedy światło dzienne ujrzały kolejne zdjecia paparazzi, pokazujące aktorkę i scenarzystkę w bardzo niekorzystnej sytuacji - w piżamie na ulicy.

Lena Dunham postanowiła opisać chorobę po tym, jak paparazzi przyłapali ją, gdy wychodziła z domu w piżamie. Zdjęcia obiegły świat kilka dni po Halloween, dlatego niektórzy myśleli, że to przebranie. Gwiazda stwierdziła, wyjaśni, co tak naprawdę dzieje się z jej organizmem, dzięki czemu uniknie dalszych prześmiewczych artykułów na temat swojej wagi i stroju.

Lena Dunham jest nieuleczalnie chora

Okazuje się, że Lena Dunham cierpi na nieuleczalną genetyczną chorobę. Aktorka tak zaczęła swój post:

Mogłabym wstydzić się tymi zdjęciami paparazzi.

Dodała również, że mogłaby skłamać, że to jedno z jej przebrań na Halloween. Jednak gwiazda postanowiła nie udawać i powiedzieć jaka jest prawda. Lena zmaga się z przewlekłą chorobą genetyczną - zespołem Ehlersa-Danlosa. Schorzenie to wiąże się z codziennym bólem stawów, nadmierną elastycznością skóry, a także niekiedy z niewydolnością serca i kruchością narządów.

Na zdjęciu opublikowanym przez aktorkę widzimy ją w długiej, niebieskiej piżamie, opierającą się o laskę.

Prawda jest taka: takie jest życie. Walczę z przewlekłą chorobą. Zespół Ehlersa-Danlosa oznacza, że potrzebuję nie tylko wsparcia moich przyjaciół. Dziękuję Ci, słodka lasko! Przez lata wzbraniałam się przed robieniem czegokolwiek, co ułatwiałoby mi funkcjonowanie. Przecież chodząc o lasce "wyglądam dziwnie".
Ale dużo mniej dziwne jest mieć możliwość uczestniczenia w życiu, niż pozostawanie cały dzień w łóżku. Tak, naprawdę mam na sobie piżamę. Szłam do samochodu, by pojechać do lekarza, chciałam czuć się swobodnie. Godzinę później wystroiłam się na spotkanie w sprawie nowej pracy. To dwa oblicza kobiet cierpiących na przewlekłą chorobę: dalej stawiamy sobie cele i je realizujemy, a w ciągu jednego dnia przeżywamy wiele żyć.
 

W 2015 roku Dunham napisała autobiografię, w której przyznała, że jest bardzo schorowaną osobą.Zespół Ehlersa-Danlosa nie jest bowiem jedyną przypadłością, z którą się zmaga. Cierpi również na nerwicę natręctw oraz zaburzenia lękowe. W walce z chorobą leczy się antydepresantami.

Kim Jest Lena Dunham?

33-letnia aktorka znana jest z odtwórczyni głównej roli w serialu "Dziewczyny". Niedawno Lena Dunham wystąpiła w jednym z hitów kinowych Quentina Tarantino "Pewnego razu ... w Hollywood", którego zwiastun zobaczycie poniżej:

Zobacz wideo

BO

Więcej o: