Dominika Figurska nie wiedziała, ilu jest posłów w Sejmie, a teraz się tłumaczy. "Jestem humanistką". Ciekawa teoria

Dominika Figurska startuje w wyborach do parlamentu. Niestety, szybko okazało się, że jej wiedza o polskim systemie politycznym jest niewielka. Teraz aktorka tłumaczy się ze swojej wpadki.

Dominika Figurska nie gra już w "M jak miłość", jednak nadal jest o niej głośno. Powód? Aktorka jest bardzo aktywna w mediach. W szczególności, jeśli chodzi o tematy społeczne i polityczne. Figurska bowiem będzie startowała do polskiego Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Aktorka w ramach prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej pojawiła się w studiu Radia Zet, gdzie odpowiadała na pytania z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Niestety, polegała. Nie wiedziała, ilu posłów zasiada w parlamencie, w jakim wieku polski obywatel może startować w wyborach prezydenckich, ale też miała problem, by wskazać pierwszego niekomunistycznego premiera Polski. Figurska się skompromitowała, jednak już teraz próbuje się tłumaczyć. 

Dominika Figurska tłumaczy się z wpadki

Figurska zamieściła na swoim Facebooku film, w którym wyznała, że nie znała odpowiedzi na pytania dziennikarki Radia Zet, ponieważ jest humanistką i nie ma głowy do liczb. 

Zwyczajnie zjadł mnie stres.

Przy okazji zapowiedziała też, że lada moment przedstawi swój program dotyczący polityki prorodzinnej oraz edukacji szkolnej. Ma nadzieję, że będzie się on cieszył takim samym zainteresowaniem jak jej rozmowa z Radiu Zet. 

I jak, udane tłumaczenie? 

Najlepsze wpadki "Jaka to melodia?". Pamiętacie je wszystkie? Jedna to nasza ulubiona:

Zobacz wideo

DH