Żona Andrzeja Sołtysika opowiedziała o problemach z zajściem w ciążę. "Wierzę, że jeszcze kiedyś pokonam chorobę"

Żona Andrzeja Sołtysika chciałaby kolejny raz zostać mamą. W rozmowie z "Na żywo" opowiedziała jednak o trudnościach z zajściem w ciążę.
Zobacz wideo

Andrzej Sołtysik i jego jego żona Patrycja są rodzicami ponad 2-letniego Stasia. Teraz okazuje się, że małżonkowie chcieliby mieć jeszcze jedno dziecko. Problem w tym, że żona dziennikarza cierpi na endometriozę, czyli gruczolistość macicy lub wędrująca śluzówka macicy. Ta choroba polega na nieprawidłowym umiejscowieniu elementów błony śluzowej macicy poza jej jamą. Objawia się zazwyczaj ogromnymi bólami menstruacyjnymi, bólem podczas stosunku i niepłodnością. Przy tej chorobie więc zajście w ciążę jest bardzo utrudnione. O tych trudnościach Patrycja Sołtysik opowiedzieli w rozmowie z "Na żywo". 

Andrzej Sołtysik i Patrycja Sołtysik będą mieli kolejne dziecko

Patrycja Sołtysik w rozmowie z tabloidem zdobyła się na bardzo intymne wyznanie. Opowiedziała bowiem o tym, że przez chorobę nie czuje się tak kobieca jak kiedyś.

To choroba, która odbiera kobiecość, bo jej następstwem bardzo często jest niepłodność - wyznała na swoim blogu. - A dla kobiety usłyszeć, że nie będzie mogła mieć dziecka, to tak, jakby ktoś ci powiedział: "Nie jesteś prawdziwą kobietą". Ja tak to poczułam. Jedynie zabieg operacyjny może ostatecznie potwierdzić chorobę i jednocześnie, mówiąc najprościej, wyczyścić organizm kobiety, aby dać mu szansę na zajście w ciążę - wyznała "Na żywo".

Mimo to 29-latka nie traci nadziei, że niebawem znów zostanie mamą.

Wierzę, że jeszcze kiedyś pokonam chorobę i Staś będzie miał rodzeństwo - powiedziała. 

Mamy nadzieję, że marzenia Sołtysików szybko się spełnią.

AG