Do KRRiT wpłynęły skargi na ostatni odcinek "Ameryka Express". "Nieetyczny scenariusz, przejaw molestowania"

"Ameryka Express". Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiło sześć skarg osób prawnych. TVN odpowie na oskarżenia?
Zobacz wideo

Wciąż nie cichną kontrowersje związane z minionym odcinkiem programu "Ameryka Express". Wszystko za sprawą zadania, jakim było pocałowanie przez uczestników trzech przypadkowych osób płci przeciwnej. Po emisji odcinka w sieci zawrzało. Widzowie krótko podsumowali to, co zobaczyli na ekranie: molestowanie seksualne.

Do KRRiT trafiło sześć skarg

Z najnowszych informacji wynika, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierowano już sześć skarg. Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT zdradziła, że skargi zostały złożone przez osoby prawne.

Główne zarzuty przedstawione w tych skargach: nieetyczny scenariusz audycji, propagowanie szkodliwych schematów kulturowych, przejaw molestowania w przestrzeni publicznej - czytamy na  Wirtualnemedia.pl.

Wirtualne media podają, że zgodnie z procedurą, KRRiT poprosi teraz TVN o przesłanie odcinka oraz zajęcie przez stację stanowiska w tej sprawie. Po dokładnej analizie organ podejmie decyzję, co dalej. Jedną z możliwości jest nałożenie kary pieniężnej na nadawcę programu. 

TVN przeprosił widzów

W niedzielę na oficjalnym fanpage'u programu "Ameryka Express" pojawiły się przeprosiny. W poście czytamy:

Kochani, przywiązujemy ogromną wagę do wysokich standardów etycznych na planie jak i na antenie. Mimo to w ostatnim, 10. odcinku naszego programu znalazła się konkurencja, która przez niektóre osoby mogła zostać odebrana jako niestosowna. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci, oglądając ten odcinek – produkcja „Ameryka Express”.

Uważacie, że osoby odpowiedzialne za program i kontrowersyjne zadanie powinny ponieść karę?

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS