Górniak uczciła pamięć Arethy Franklin w wyjątkowy sposób. Nie tylko zaśpiewała jej piosenkę. Nawiązała też strojem

Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia. Edyta Górniak uczciła jej pamięć na Top of The Top Festival w Sopocie. Znalazła na to więcej sposobów niż sama muzyka.

Edyta Górniak 3. dnia Top Of The Top Festival zaśpiewała na scenie piosenkę w hołdzie dla Arethy Franklin.

Edyta Górniak uczciła pamięć Arethy Franklin w wyjątkowy sposób

Edyta Górniak postanowiła uczcić pamięć zmarłej piosenkarki Arethy Franklin śpiewając jej kultową piosenkę "(You Make Me Feel) Like A Natural Woman". Franklin zmarła w wyniku choroby nowotworowej w wieku 76 lat.

Edyta zaśpiewała na scenie w Operze Leśnej i poniosły ją emocje - w pewnym momencie nawet zalała się łzami. 

 

Ale ta piosenka nie była jedynym sposobem, w jaki Edyta Górniak podkreśliła, że przeżywa odejście legendarnej królowej soulu.

 

Edyta zjawiła się na ściance w turbanie - stroju oddającym cześć dziedzictwu kulturowemu Arethy Franklin, która była czarnoskórą piosenkarką soulową oraz córką pastora i aktywisty działającego na rzecz równouprawnienia. Co więcej, Aretha Franklin śpiewała w 1968 roku na pogrzebie samego Martina Luther Kinga.

Dlatego też wnioskujemy, że Edyta Górniak wdziewając turban na głowę i powłóczystą suknię w białym kolorze, chciała w ten dodatkowy sposób podkreślić, że przeżywa odejście wyjątkowej piosenkarki. Myślicie, że to trafiony pomysł?

JAB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.