Żona Sołtysika pokazała, jak karmi piersią 2-letniego synka i... wywołała burzę. My pytamy eksperta

Patrycja Sołtysik opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym widzimy, jak karmi piersią swojego 2-letniego synka. W komentarzach wybuchła gorąca dyskusja.

Andrzej Sołtysik i młodsza od niego Patrycja Sołtysik są małżeństwem od maja 2015 roku. Kilka miesięcy później na świat przyszedł ich syn, Stanisław Wiktor, który obchodził właśnie 2. urodziny. Z tej okazji mama urządziła mu przyjęcie, które mogliśmy zobaczyć na jej Instagramie. Przy okazji Patrycja zamanifestowała swoje poparcie dla karmienia dzieci piersią jak najdłużej. Opublikowała stosowną, odważną fotografię, a w jej opisie zwróciła się do przeciwników naturalnego karmienia:

Na dobranoc. Po cudownym dniu urodzinowych wrażeń, pozdrawiamy serdecznie hejterów i przeciwników karmienia naturalnego tym oto zdjęciem szanownego jubilata Stanisława.
 

Pod fotografią momentalnie rozpętała się dyskusja internautów, których zdania były mocno podzielone:

Męczysz Patrycja. Potrafię ciebie zrozumieć, bo sama karmiłam dwójkę dzieci długo. Ale nie potrafię zrozumieć ciągłych zdjęć, które doprawdy są już męczące.
A potem silikon w cyce, aby jakoś wyglądały po tym całym karmieniu. Bo sama obwisła skóra ci zostanie i tyle z tego.
Piękny widok. To chyba najlepszy prezent, jaki maluszek otrzymuje każdego dnia.
Cieszę się, że jesteś i robisz to wszystko oraz publikujesz pomimo trudnych komentarzy. Dziękuję, bo pomagasz takim mamom, jak ja w trwaniu w długim karmieniu(...).

O długi okres karmienia piersią zapytaliśmy eksperta.

Dziecku w prawidłowym rozwoju do 5. roku życia niezbędny jest wapń, którego bogatym źródłem jest mleko. A jakie mleko jest najlepsze? Te z produktów mlekozastępczych czy mleko mamy? Odpowiedź nasuwa się sama, jednak jako pokolenie wychowane na mleku modyfikowanym, widok mamy karmiącej kilkulatka to dla nas szok kulturowy. Amerykańska Akademia Pediatrii jest jednoznaczna: "Nie ma górnej granicy czasu karmienia piersią ani żadnych dowodów szkody psychologicznej lub rozwojowej podczas karmienia w trzecim roku życia lub dłużej". Jestem dumna, że w Polsce świadomość zaczyna się zmieniać, a osoby takie jak Patrycja Sołtysik stają się ambasadorkami długiego karmienia piersią - powiedziała nam Dominika Wojsz, znana jako mamalekarz.pl.

Co sądzicie o całej sprawie? 

AG