Filip Chajzer poszedł na spacer nad Wisłę, a tam? Totalny śmietnik. Internauci: Takiego syfu jeszcze nie widziałam

Filip Chajzer podzielił się z internautami zdjęciem z porannego spaceru. Nad rzeką były jeszcze pozostałości po imprezie z poprzedniej nocy.

Filip Chajzer to rodowity warszawiak, który chętnie wielokrotnie angażował się w różne akcje społeczne i namawiał do dbania o wspólną przestrzeń. Jego ostatni apel już odbił się szerokim echem, choć w sieci znajduje się zaledwie od paru godzin. Dziennikarz opublikował zdjęcie z porannego spaceru nad Wisłą. Widok, który zastał nad wodą, wstrząsnął nim tak bardzo, że postanowił podzielić się nim ze swoimi fanami. Zdjęcie śmieci porozrzucanych na brzegu ironicznie opatrzył fragmentem słów ze "Snu o Warszawie" Czesława Niemena.

Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt Już dziś wyruszaj ze mną tam Zobaczysz jak, przywita pięknie nas Warszawski dzień...
Warszawa 7:00 rano. Dzień dobry.

Post Chajzera szybko zaczął roznosić się po sieci. Widok śmieci rozrzuconych na łonie natury rozzłościł internautów, którzy dzielili się swoimi opiniami i doświadczeniami na temat śmiecenia nad wodą.

I ta torba "Dbam o naturę" na pierwszym planie... O ironio.
Mieli siłę przynieść pełne, ale pustych już nie mieli siły zabrać, choć lżejsze. A zapytaj ich, czy są patriotami, a będą się bić w piersi, że są.
Spędziłam cały tydzień nad morzem i z przykrością stwierdzam, że żyjemy w kraju buraków. Takiego syfu na plażach jeszcze nie widziałam.

Nie wszyscy jednak widzieli sens wrzucania tego typu zdjęć do sieci.

Znajdź ich i powiedź, że tak nie wolno. Zupełnie nie wiem, w jakim celu wstawia się takie zdjęcia...

Na ten komentarz Chajzer szybko i dobitnie odpowiedział.

Żeby ch*jom było wstyd - odpisał, zdobywając za te cztery słowa ponad 2 tysiące polubień.

Można też do sprawy podejść inaczej, niż Chajzer. Jeżeli jego post sprawi, że choć jedna osoba zastanowi się, zanim pozostawi po sobie śmieci, to będzie znaczyło, że było warto.

Chajzer kupił chłopcu książkę. Akcja marketingowa? Opowiedział o szczegółach. "Po 15 minutach odezwała się jego mama, a potem..."

MK

Więcej o:
Komentarze (150)
Filip Chajzer poszedł na spacer nad Wisłę, a tam? Totalny śmietnik. Internauci: Takiego syfu jeszcze nie widziałam
Zaloguj się
 • Gość: le Ming

  Oceniono 113 razy 53

  "Żeby ch*jom było wstyd"

  Problem polega na tym, że takie chvje nie wiedzą, co to wstyd. Tak jak PiS.

 • sir_fred

  Oceniono 60 razy 48

  Polacy to dzikusy. Widać w każdym lesie, na każdej plaży. Napruć się i zanieczyścić otoczenie - główny sposób spędzania czasu.

 • Don Baleronn

  Oceniono 49 razy 35

  Typowy Janusz ma siłę i męskość by przytargać na grilla torby z biedronki czy żabki, pełne piwa i wyrobów kiełbaso podobnych, ale w drugą stronę męskości już nie starcza by posprzątać po sobie i zanieść śmieci do kosza. Co nie przeszkadza połowie tłuszczy paradować w koszulkach z orłami, Polską Walczącą i napisami typu "pamiętamy". Tzw patriotyzm fasadowy w realu....

  Inna sprawa to kompletna paranoja z brakiem kaucji na butelki szklane i plastikowe, oraz brak AUTOMATÓW do zwracania surowców.

 • czarna_zoska

  Oceniono 33 razy 33

  Mogę wstawic zdjecia z joggingu po lesie.....opony, konik bujany, lodowka, kanapa i fotele, tony galezi po porzadkach dzialek.....warchol siedzi głeboko....

 • imigrant-wyklety.1

  Oceniono 35 razy 31

  Chcialbym dozyc takich czasow, ze patriotyzm to: niewyrzucanie smieci do lasu, recykling, przestrzeganie przepisow duchy drogowego itd. taki ze mnie lewak pieprzony ;)

 • metalin

  Oceniono 21 razy 15

  Gość: Al Bundy
  Piszesz, wlepiać mandaty" !? A niby kto miałby je wlepiać jak złamanego stróża prawa w zasięgu horyzontu nie widać!? Byłam wczoraj kilka godzin na Nocy Muzeów, pełno rodzin z dziećmi, pełno obcokrajowców i ani jednego policjanta nie zoczyłam!!! Oni pilnują miesięcznic , kolumn rz i całego tego badziewia, fuj! :(

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 24 razy 14

  Bieda dresiarstwo, abonenci 500plus, pół zwierzęta spluwający pod buty, niepotrzebie znający alfabet - niestety tego śmiecia jest spiro i uczą nowe pokolenia brajanków jak ssr... pod siebie. Chamstwo dawno nie poczuło pałki. Z chamstwem wygrać można tylko brutalną siłą!

 • w.s3

  Oceniono 13 razy 13

  Singapur jest najczystszym miastem, bo tam za rzucenie papierka są drakońskie kary. Nawet kozy z nosa nikt nie odważy się wyrzucić na ulicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX