Żarty o przemocy wobec kobiet u Kuby Wojewódzkiego. Natalia Nykiel: Jestem bałaganiarą. Adamek: Trzeba lać

Natalia Nykiel powinna zostać zbita, wtedy nauczy się sprzątać i gotować - zażartował Tomasz Adamek. Kubie Wojewódzkiemu żart się spodobał.

Natalia Nykiel w programie Kuby Wojewódzkiego przyznała, że niewiele gotuje, bo nie ma na to czasu. Konkluzja Tomasza Adamka, który siedział obok niej na kanapie, była krótka:

Rozpuszczona.
Szatana ma. My ci zaraz zrobimy taką analizę... - dodał Wojewódzki.

I analizował. Po pytaniu o gotowanie przyszła pora na pytanie o sprzątanie. Jak często Nykiel sprząta?

Czasem. Walczę z tym od wielu lat, bo jestem straszną bałaganiarą, ale jest jak jest - odparła piosenkarka.

W tym momencie znowu głos zabrał Adamek. Klepiąc się w udo powiedział:

Lać, trzeba lać.

Wojewódzkiemu przepis na wychowanie Nykiel bardzo się spodobał. Showman uniósł oba kciuki do góry.

Czuję, że wyjdziesz zupełnie odmienionym człowiekiem - dodał.

Publiczność nagrodziła ten żart brawami, a i Natalia Nykiel nie zaprotestowała, kiedy zasugerowano, że najlepszym środkiem wychowawczym wobec niej będzie przemoc.

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki TVN/X-News

 Sytuacja w studiu oburzyła lewicowego publicystę, Jakuba Dymka, który przytoczył dane dotyczące przemocy domowej: "Według badań CBOS i opracowania Ministerstwa Sprawiedliwości 35 proc. Polaków deklaruje, że spotkało się z przemocą w rodzinie. W 2013 roku w polskich sądach skazano blisko 12 tys. sprawców przemocy domowej. Według szacunków instytutu EIGE na poinformowanie policji o przemocy w domu decyduje się 14 proc ofiar", po czym ironicznie spuentował:

Poza tym wszystko jest w porządku, my po prostu mamy problem z poczuciem humoru.

To nie pierwszy raz, kiedy "mamy problem z poczuciem humoru", a w szczególności z poczuciem humoru Kuby Wojewódzkiego. Jego żart sprzed lat o gwałceniu Ukrainek mało kogo rozśmieszył, natomiast wiele osób sprowokował do wytłumaczenia showmanowi, że żarty z gwałcenia kobiet mało kogo śmieszą, a na pewno nie kobiety. Wojewódzki wyjaśniał potem, że to tylko taka "konwencja", ale przecież konwencja to tylko sposób podania treści bez wpływu na to, czy są one dobre czy złe.

A Tomasz Adamek? Jego słowa w sumie też nie dziwiły, bo wpisywały się w wizerunek jaki znamy od lat. Dość powiedzieć, że ten bokser i były członek Solidarnej Polski uważa, że geje i lesbijki to ludzie chorzy, na których lekarstwem jest egzorcysta. W programie pokazał ponurą twarz konserwatyzmu będącego mieszanką rasizmu, nacjonalizmu i patriarchalizmu.

Nie ma takiej opcji, żeby córka spotykała się z nie-Polakiem. Ma chłopaka, syna kolegi. Sam pozwoliłem - chwalił się. - Młodsza córka nie lubi czarnych. Powiedziała mi: Tato, dobrze wybrałeś siostrze chłopaka. Mi też musisz wybrać. Póki córki są w domu, tata musi mówić, co mają robić - mówił.

Aż ciśnie się na usta uwaga, że skoro przez całe życie mówi się komuś, co ma robić, to nie można potem oczekiwać od tego kogoś samodzielności w życiu. Chyba że, zgodnie z powyższymi poglądami, samodzielność życiowa kobiety nie jest wymagana.

Kuba Wojewódzki zamieścił zdjęcie z Figurskim. Koniec konfliktu? "Nie wiem, po co to zrobił". Później subtelna szpila

JZ

Więcej o:
Komentarze (54)
Żarty o przemocy wobec kobiet u Kuby Wojewódzkiego. Natalia Nykiel: Jestem bałaganiarą. Adamek: Trzeba lać
Zaloguj się
 • Gość: figlarz śmiesznikowski

  Oceniono 106 razy 96

  Wiecie co? Adamka można krytykować za to, że jest głupi, nieokrzesany i zacofany w swoich poglądach, ale trzeba przyznać, że jest też burakiem.

 • jondro6

  Oceniono 88 razy 78

  Tomasz Adamek - człowiek obity w świecie...

 • kacper2004

  Oceniono 58 razy 48

  na tym polega dzisiaj telewizja , spotyka się trzech kretynów, kamera ich filmuje, a gawiedź ogląda - kał

 • Gość: as

  Oceniono 55 razy 47

  adamek tak leje, że mu za prawko za jazde po pijaku w usa odebrali

 • Gość: cezar85

  Oceniono 46 razy 38

  jak ja się cieszę, że świat nie mówi po polsku

  nie muszę się rodacy podwójnie za was wstydzić

 • roman.tur

  Oceniono 47 razy 35

  A myślicie, że skad się wzieło: "Jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije"?

  W polskiej tradycji patriarchalno-katolickiej bicie kobiety było długo normą, dopiero w wieku XX tzw. lewactwo czyli ludzie postępowi się temu sprzeciwiali jak choćby wielki polski intelektualista Boy-Żeleński czy ruch feministyczny (sufrażystek).

 • Gość: małpa

  Oceniono 36 razy 34

  Adamkowi z mózgu została kaszana.Nie raz w łeb oberwał,więc nie dziwota ,że na synapsach nie łączy...Z wiekiem będzie jeszcze gorzej ,bo degeneracja tego co w głowinie mogło jeszcze zostać postępuje

 • martuha

  Oceniono 37 razy 31

  biedne corki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX