Kuba Wojewódzki krytykuje film o Annie Przybylskiej. OSTRO. "Przypomina mi się stare powiedzenie..."

Kuba Wojewódzki nie jest zachwycony pomysłem zrealizowania filmu o Annie Przybylskiej. Po raz kolejny dał temu upust na łamach "Polityki".

Kuba Wojewódzki od początku sceptycznie podchodził do pomysłu nakręcenia filmu o życiu Anny Przybylskiej i jako jedna z niewielu osób otwarcie go krytykował. Dziś wiadomo już, że za scenariusz będzie odpowiedzialny Radosław Piwowarski, a w rolę zmarłej aktorki wcieli się debiutantka. Ostatnio ogłoszono też, że film powstanie pod wymownym tytułem "Gwiazda". To właśnie do tego odniósł się Wojewódzki w najnowszym felietonie dla "Polityki".

Ogłoszono publicznie, że tytuł filmu o Annie Przybylskiej będzie brzmiał swojsko i skromnie: "Gwiazda". Znakomity wybór. Przypomina mi się stare powiedzenie. Co to jest wielbłąd? Koń zaprojektowany przez fachowców - kpił showman.

Piwowarski już w listopadzie 2014 zapowiedział, że chce oddać Przybylskiej cześć filmem. To on odkrył aktorkę, dając jej szansę zagrania jednej z głównych ról w "Ciemnej stronie Wenus". Co prawda na razie więcej szczegółów na temat filmu nie jest znanych, ale jak widać wzbudza on wiele kontrowersji.

AW

 

Więcej o:
Komentarze (52)
Kuba Wojewódzki krytykuje film o Annie Przybylskiej. OSTRO. "Przypomina mi się stare powiedzenie..."
Zaloguj się
 • Gość: sojerek

  Oceniono 83 razy 63

  Kuba ma rację. Robienie z całkiem przeciętnej aktorki gwiazdy tylko dlatego ze umarła jest przesadą. Zagrała w niewielu filmach , a żadna z jej ról nie była wybitna.

 • Gość: as

  Oceniono 48 razy 38

  Szkoda jej ale bez przesady nie róbcie z niej świętej bo do tego było jej daleko. Miliony młodych kobiet umiera co dzień ale o nich się nie mówi. Czy to znaczy , że są w czymś gorsze od tej aktorki. Po tych kobietach też ktoś płacze, też miały rodziny, dzieci, bliskich i też po ich śmierci powstała pustka. Więc bez przesady.

 • raddy

  Oceniono 29 razy 21

  Kuba ma rację. Będzie kicz i laurka. Może jeszcze okraszą całość sloganami w stylu "królowa ludzkich serc polskiego kina"

 • hens

  Oceniono 12 razy 10

  No i wylazła hiena z Piwowarskiego. Nawet po trupach do celu. Biznes filmowy musi się kręcić.

 • Gość: rezyser

  Oceniono 13 razy 7

  Z calym szacunkiem, ale okreslenie 'gwiazda' spsialo w PLu juz dawno. Jakos trudno mi jest przypomniec sobie znaczne role AP poza Zlotopolskimi i marnym filmem, gdzie seplenila (taka rola, rozumiem). Tytulu tego filmu, niestety nie kojarze.

 • Gość: iwa

  Oceniono 4 razy 4

  Co by nie powiedział Ania Przybylska była jedną z nielicznych aktorek uwielbianą za to ... że jest , nie za to jak gra . Rzadko się udzielała publicznie , postawiła na prywatność . Pamiętam wywiad w którym mówiła o tym że zrobiła przerwę od grania bo kocha swoją rodzinę, że jej partner nie będzie całe życie grał w piłkę a ona jako aktorka ma większe szanse na granie.Zdecydowali że to ona zostanie w domu a kiedy Jarek przestanie grać to ona zacznie. Mówiła wtedy o wpadce z trzecim dzieckiem o graniu w reklamach, powiedziała coś czego nikt inny nie powiedział , mianowicie że gra dla pieniędzy .... Była wyjątkową kobietą... ale na film o niej nie pozwoliłabym ze względu choćby na jej dzieci

 • Gość: Kaśka

  Oceniono 12 razy 4

  jeżeli już film, to tytuł powinien brzmieć ciepło, miękko, np. "Ania"

 • Gość: Kasia

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle szmir kreca, to chociazby dla samego watku mozna isc do kina. Zycie toczy sie dalej. Jedni pojda dla samej Ani, inni dla filmu. Wybor nalezy do Was. Wiec po co byc tak krytycznym? Polacy. Niw hylam fanka Ani, ale uwazalam, ze jest najpiekniejsza polska aktorka. Zyla krotko, ale intensywnie. Stworzyla rodzine. Ja chetnie obejrze.

 • cezarykaminski

  Oceniono 12 razy 2

  Szczerze mówięc, G..NO mnie obchodzi zdanie tego pajacyka. Niech pucuje lampy w pozyczonym ferrari i nie wypowiada się na tematy na których się nie zna. I niech wypucuje tez Popkowi co trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX