"Komisarz Alex". Ten psychopata zabija tylko blondynki

W 10. odcinku najnowszej serii "Komisarza Aleksa" (emisja w sobotę 7 listopada o godz. 20.25 w TVP1), zatytułowanym "Śmierć blondynkom", łódzcy policjanci na czele z Orliczem (Antoni Pawlicki) i czworonożnym Aleksem, będą podążali tropem psychopaty zabijającego blondynki...

W tym odcinku serialu " Komisarz Alex " policjanci będą próbowali schwytać seryjnego mordercę.

Do bogatego mieszkania zmierza młoda, atrakcyjna blondynka. W swoim apartamencie szykuje sobie kąpiel, gdy do drzwi dzwoni listonosz. Nie zostawia przesyłki w skrzynce, ponieważ - jak twierdzi - potrzebuje podpisu. Kobieta zostaje uduszona..

Na komendzie panuje niepokój, zasiany przez Puchałę. Klaudusia, wraz ze swoim szefem, jedzie na dwa dni na sympozjum. Puchale nie daje spokoju myśl, że Klaudia zdecydowała pojechać sama, zjada go niepewność i zazdrość. Policjanci zostają poinformowani o morderstwie Listonosz Władysław Bobrowicz, który znalazł zwłoki blondynki, staje się głównym podejrzanym, kiedy pod paznokciami ofiary policjanci znajdują włókna z jego munduru. Podczas przeszukania jego mieszkania Alex trafia na ukryty zeszyt zawierający informacje na temat samotnych, rozwiedzionych, "zaniedbanych" przez mężów kobiet w jego rewirze. Z niektórymi z nich listonosz romansuje.

Równolegle poznajemy Roberta Ginalskiego (Sebastian Pawlak). W jego życiu od zawsze pierwsze skrzypce grała siostra Maria (Sylwia Juszczak-Arnesen): piękna, młoda dziewczyna, która bogato wyszła za mąż, po czym szybko owdowiała, dziedzicząc piękny dom i duży majątek. Spirala nienawiści napędza się, gdy Robert dowiaduje się, że straci pracę i mieszkanie - jedno i drugie zapewniane przez kochającą, ale pragnącą niezależności siostrę.

Wyniki analizy włókien spod paznokci pierwszej ofiary jasno wskazują na niewinność Bobrowicza. Policjanci są zaskoczeni, pozostają przez chwilę bez tropu. Dopiero pojawienie się świadka - a zatem rysopisu doprowadza policjantów do Roberta Ginalskiego. Nieznane są jego inne personalia, więc Orlicz z Alexem postanawiają złożyć wizytę jego siostrze. Kobieta - Maria (blondynka!) jest przekonana o niewinności brata, nie czuje się zagrożona. Podaje adres jego adres zamieszkania, ale stanowczo odmawia ochrony policyjnej.

Przeszukując wskazane mieszkanie, policjanci odnajdują poszlaki potwierdzające ich podejrzenia. Znajdują nakaz eksmisji podpisany oraz obszerny list od Marii ("Zniknij na zawsze z mojego życia") i obawiają się, że ta wiadomość mogła Ginalskiego popchnąć do ostateczności. Przyjeżdżają w ostatniej chwili: Orlicz i Alex w wyniku pościgu obezwładniają i aresztują psychopatę.

Emisja odcinka w sobotę 7 listopada o godz. 20.25 w TVP1

Więcej o: