Oni zarobili najwięcej

Można im pozazdrościć.
U2, Justin Bieber i Elton John. U2, Justin Bieber i Elton John. Mat. prasowe/AP

Magazyn Forbes

Magazyn Forbes opublikował listę stu najbogatszych muzyków świata. Brano pod uwagę zarobki z koncertów w zeszłym roku. Wszystkie są okropnie wysokie. Zobaczcie kto zarobił najwięcej. Prezentujemy wam pierwszą dziesiątkę.

Justin Bieber. Justin Bieber. Mat. prasowe

Pierwsza dziesiątka

Dziesiątkę najbogatszych otwiera Dave Matthews Band, który zarobił 51 milionów dolarów. Na 9 miejscu znalazł się nastolatek znoszący złote jaja. Justin Bieber zarobił 53 miliony dolarów. Na ósmym miejscu znalazł się legendarny zespół ''The Eagles'', który zarobił 60 milionów dolarów.

The Black Eyed Peas. The Black Eyed Peas. AP/Peter Kramer

7 miejsce - Black Eyed Pease

Black Eyed Pease zakończył zeszły rok z wynikiem 61 milionów dolarów. Niestety muszą się tym podzielić więc na głowę wcale nie wychodzi tak dużo...

Paul McCartney. Paul McCartney. AP

6 miejsce - Paul McCartney

Zespół ''The Beatles'' swoje czasy świetności miał kilkadziesiąt lat temu. Sława Paula McCartney'a jednak nie wygasła. Muzyk w zeszłym roku zarobił na koncertach 67 milionów dolarów.

Michael Buble. Michael Buble. AP/Matt Sayles

5 miejsce - Michael Buble

Utalentowany, seksowny, przystojny, bogaty i niestety już żonaty. Michael Buble zarobił w zeszłym roku 70 milionów dolarów.

Lady Gaga. Lady Gaga. AP/

4 miejsce - Lady Gaga

Lady Gaga przoduje na listach przebojów. Na liście magazynu Forbes zajęła jednak czwarte miejsce. W zeszłym roku zarobiła 90 milionów dolarów.

Elton John Elton John AP/MARK LENNIHAN

3 miejsce - Elton John

Eltonowi Johnowi powiększyła się niedawno rodzina. Wiadomo - dzieci to wydatek. Elton nie liczy jednak na becikowe. Na jego konto wpłynęło 100 milionów dolarów. Dzięki temu zajął trzecie miejsce.

Na pieluchy na pewno starczy.

Jon Bon Jovi.
Jon Bon Jovi. AP/Christian Lapid

2 miejsce - Bon Jovi

Bon Jovi załapał się na drugie miejsce na liście. Na otarcie łez za srebrny medal dostał 125 milionów dolarów.

U2 U2 Mat. prasowe

1 miejsce - U2

Najbogatsi okazują się starzy wyjadacze czyli zespół legenda U2. Zespół zarobił aż 195 milionów dolarów!

Więcej o:
Komentarze (26)
Oni zarobili najwięcej
Zaloguj się
 • dmm

  Oceniono 4 razy 4

  U2, Bon Jovi, Buble i jeszcze paru innych - prawdziwi artyści.

 • pata.m

  Oceniono 3 razy 3

  przynajmniej na pierwszym miejscu, ktoś, kto naprawdę zasłużył.
  @blacke
  na koncerty chodzą ludzie, których można wpuścić na koncert, więc dziewczynki z podstawówki nie wejdą, a to odejmuje beyonce, rihannie i westowi 80% słuchaczy ^^ a biebera nigdy nawet nie słyszałam i jestem z tego dumna!

 • qudis

  Oceniono 3 razy 3

  a gdzie Michael Jackson? zresztą co tu robi Elton John od dawna nie koncertował

 • hanula1309

  Oceniono 2 razy 2

  Bo U2 i Bon Jovi to już marki znane na całym świecie jak Coca Cola;-) Nieskromnie przyznam, że trochę przyczyniłam się do ich sukcesu. Ich płyty kupowałam w ciemno i nigdy nie żałowam.

 • blacke

  Oceniono 2 razy 2

  Na trzech pierwszych miejscach starzy wyjadacze, którzy porobili kariery jeszcze w czasach, gdy najważniejsza była muzyka, w top 10 znaleźli się Dave Matthews Band, The Eagles czy McCartney, a brakuje Beyonce, Rihanny czy Westa. Czyżby te dobre czasy wracały?
  Warto też zauważyć, że są to dochody z koncertów. Czyżby więc nieprawdą było, że piractwo czyni artystów żebrakami?! Niemożliwe! ;)
  A tak na marginesie - nikt nie zasługuje, aby tyle zarabiać. Jest to absurdem, że piosenkarz - choćby i najwybitniejszy - w rok zarabia ilość pieniędzy wielokrotnie większą niż przez całą swoją karierę zarobi lekarz ratujący ludzkie życia, policjant narażający swoje życie czy nauczyciel formujący przyszłe pokolenia.

 • dmm

  Oceniono 2 razy 2

  to*

 • dmm

  Oceniono 2 razy 2

  każdy, kto wejdzie w tego newsa i zobaczy komentarz teveza, stwierdzi jedno: że o idiota. ;)

 • dmm

  Oceniono 3 razy 1

  tevez spedalony gniocie, sam mówiłeś, że ścierwo trzeba tepic, a wiec rozumiesz juz czemu atakuje. :D:D Ciechanów to twoja koleżanka po fachu. :D:D mnie na wyciagu nie zobaczysz, daj sobie spokój i lepiej idz spuścić z kija z jakąś małolatą na czacie, tam przeciez stracileś prawictwo. :D:D:D

 • dosia321

  Oceniono 1 raz 1

  hahah bieber o lol ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX