Poznaj polskich kandydatów na Eurowizję

.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2011

W maju kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem wysyłamy swojego reprezentanta do niemieckiego Dusseldorfu. Pytanie kto będzie tym reprezentantem? O tym przekonamy się już w poniedziałek. Wtedy na antenie TVP1 koncert "Piosenka dla Europy" i występy 10 kandydatów. My już dziś prezentujemy wam ich propozycje. Czy macie już swojego faworyta? Poznajcie kandydatów i zdecydujcie w naszej sondzie kto powinien pojechać.

Magdalena Tul - Jestem

Magdalena Tul to doświadczona artystka. Występowała na scenach teatrów muzycznych Roma i Studio Buffo. Znamy ją również z programu "Jaka to melodia". Wokalistka zgłosiła do polskich preselekcji piosenkę "Jestem". W tej piosence niestety nie znajdziemy żadnego wyróżnika, który mógłby przyciągnąć uwagę europejskich widzów. A poza tym głos Magdaleny przypomina głos Kukulskiej.

Alizma - Bow to the bow

Alizma, to polskie trojaczki mieszkające w USA. Swego czasu próbowały swoich sił w tamtejszej wersji "Mam Talent". Sharon Osbourne była pod wrażeniem, a David Hasselhoff myślał, że znów jest na kacu. Dziewczyny postanowiły spróbować swoich sił w polskich preselekcjach do ESC. Niestety zgłosiły słabą piosenką zatytułowaną "Bow to the bow".

IKA - Say

IKA z piosenką "Say" raczej ma marne szanse. Słuchając tego utworu można odnieść wrażenie, że już to wszystko było. Ale z drugiej strony, nie można powiedzieć, że piosenka jest zła. Nie pasuje do tego konkursu.

Ada Fijał - Hot like fire

Czy my już tego gdzieś nie słyszeliśmy? Luźna inspiracja "Candy Man" Christiny Aguilery. Tego typu piosenki były już na festiwalu eurowizji (Alex Swings, Oscar Sings) i sprzedawały się raczej słabo. Dlatego szkoda czasu na zawracanie sobie głowy Adą Fijał. Kimkolwiek jest.

The Trash - Things go better with rock

Kolejna inspiracja. Tym razem rockowa. AC/DC, Alice Cooper, a może Whitesnake. Tak czy inaczej nic nowego. Zespół The Trash próbuje chyba pójść śladem eurowizyjnych Lordi czy Wigwam. Niestety nie wnoszą nic nowego, a głos wokalisty The Trash przy wyżej wymienionych brzmi jak popiskiwanie myszy przygniecionej orangutanem. Poza tym pojawiły się podejrzenia o plagiat... Sami oceńcie.

Formuła RC - Ja i ty (gdy zgasną światła)

Robert Chojnacki jak zwykle w duecie z wokalistą. Po raz 5.893 znalazł sobie nowego Piaska. Nikt nawet nie wie jak się nazywa ten nowy wokalista, ale tak naprawdę kogo to interesuje. Tym razem prezentuje piosenkę "Ja i Ty (gdy zgasną światła)". Miejmy nadzieję, że gdy Formuła RC (co za nazwa?!) będzie występować światła na scenie zgasną jak najszybciej.

ZoSia - Scream out louder

Absolutnie fantastyczny głos! Gdy się słyszy coś takiego, to brak słów na polski show-biznes. Tak utalentowana wokalistka z TAKIM głosem a karierę robią jakieś inne Gosie i Paule przez jedno czy przez pięć "L". Bez wątpienia ZoSię przez jedno "S" wysłalibyśmy na Eurowizję. To jedna z naszych faworytek. Jednak gdyby piosenkę podrasować i nieco przyspieszyć miałaby jeszcze większy potencjał. Przykładem niech będzie islandzka propozycja sprzed dwóch lat:

Roan - Maybe

Zespół Roan w Polsce raczej wielkich sukcesów nie odniósł. Za to wśród chińskich studentów jak najbardziej. Niestety panowie cały czas chcą brylować również w naszym kraju. Stąd pomysł na piosenkę "Maybe" i udział w eurowizyjnych preselekcjach. Może gdyby wokalista nie śpiewał "Aj łonĆ ju" i "Aj niDŹ ju", piosenka by uszła. Ale nie, nie róbmy im nadziei, bo będą częściej wracać...

Ania Gogola - Ktoś taki jak ty

Ta piosenka to HORROR. Napisał ją Romuald Lipko... Niestety przypomina jakieś słabe disco-polo, albo nawet gorzej: nowe piosenki Kombii. Refren "Mocniej, mocniej, mocniej..." z głosem "przepuszczonym" prze vocoder to już szczyt szczytów. I pomyśleć, że śpiewa to Ania Gogola. Dziewczyna z wielkim talentem. Eh... Szkoda. O teledysku nie wspominamy, bo nie jesteśmy aż takimi sadystami.

Shemoans - Supergirl

One zdecydowanie powinny pojechać na Eurowizję! Pięć pełnych energii dziewczyn z rewelacyjną piosenką. Znacie je z programu "Szymon Majewski Show" a piosenkę z "Top Model. Zostań modelką". Plotek daje twelve points dla Shemoans! Trzymamy kciuki.

 

KTO POWINIEN POJECHAĆ NA EUROWIZJĘ 2011. ZAGŁOSUJCIE W NASZEJ SONDZIE.

Więcej o: