Angelina Jolie i Brad Pitt zbankrutują po rozwodzie? Rekordzista wydał na rozstanie 4,8 mld dolarów

Niektórzy wydają miliony monet na uroczystość ślubną, czego żywym przykładem jest między innymi Michał Wiśniewski, który na ceremonię zawarcia małżeństwa z Mandaryną w bajkowej Kirunie przeznaczył krocie. Inni zapłacą miliardy, by tylko rozstać się z partnerem. Pamiętacie najsłynniejsze i najdroższe rozwody gwiazd? Angelina Jolie i Brad Pit mogą zostać rekordzistami, a na liście nie zabrakło też Polaków.
Angelina Jolie i Brad Pitt Angelina Jolie i Brad Pitt East News

Angelina Jolie i Brad Pitt

Angelina Jolie i Brad Pitt starają się o rozwód już od kilku lat, a dokładniej od 2016 roku. Była para zakochanych rozstaniem zafundowała sobie nie tylko gros negatywnych emocji, ale również znacznie uszczupliła zawartość portfeli. Według ekspertów takie wizyty w sądach mogą kosztować ich więcej niż dotychczasowego rekordzistę - Dmitrija Rybołowliewa, który musiał wypłacić byłej żonie kwotę 4,8 miliarda dolarów. 

Donald i Ivana Trumpowie Donald i Ivana Trumpowie East News

Donald Trump z żoną Ivaną

Donald Trump, zanim związał się z Melanią, przez czternaście lat był mężem Ivany. Rozstanie z żoną kosztowało przyszłego prezydenta USA aż dwadzieścia pięć milionów dolarów. 

Steven Spielberg i Amy Irving Steven Spielberg i Amy Irving East News

Steven Spielberg i Amy Irving

Pomimo o wiele krótszego stażu małżeńskiego znacznie więcej za rozwód zapłacił Steven Spielberg. Po czteroletnim związku z Amy Irving musiał oddać byłej partnerce, bagatela, sto milionów dolarów. 

Phil Collins i Orianne Cevey Phil Collins i Orianne Cevey East News

Phil Collins i Orianne Cevey

Nieco korzystniej finansowo na swoim rozwodzie z żoną wyszedł Phil Collins, który tuż po rozstaniu podarował jej pięćdziesiąt milionów dolarów. Można jednak stwierdzić, że pieniądze te w metaforyczny sposób zwróciły mu się za kilka lat, ponieważ na nowo związał się z byłą ukochaną.

Madonna i Guy Ritchie Madonna i Guy Ritchie East News

Madonna i Guy Ritchie

Przypadków, w których to mąż musi wypłacić się żonie po rozwodzie, znamy mnóstwo. Znacznie rzadziej to kobieta oddaje część swojego majątku byłemu partnerowi. Uszczuplenia portfela nie uniknęła między innymi Madonna, która w 2008 roku pożegnała się z kwotą około 76-92 milionów dolarów. Taką sumę otrzymał od niej Guy Ritchie. 

Dariusz Michalczewski Dariusz Michalczewski East News

Dariusz Michalczewski

Zajrzyjmy teraz na rodzime podwórko. Jednym z polskich rekordzistów w kategorii wydania największej kwoty pieniędzy na rozwód z żoną jest Dariusz Michalczewski. Pięściarz przed laty związał się z Dorotą Chwaszczyńską, a relacja ta była na tyle burzliwa, że wymagała podwójnego ślubu i podwójnego rozwodu. Po drugim rozstaniu Michalczewski zapłacił byłej ukochanej dziewięć milionów euro, a dodatkowo łożył na nią 16 tysięcy euro miesięcznie.

Artur Boruc Artur Boruc East News

Artur Boruc

W podobnej sytuacji znalazł się Artur Boruc. Rozwód z Katarzyną Modrzewską kosztował go również około dziesięciu milionów, ale (na jego szczęście) złotych. Sąd nakazał piłkarzowi, by płacił byłej żonie alimenty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. 

Myślicie, że to opłacalne rozwiązanie? Przed ślubem warto kilka razy się nad tym zastanowić. 

Więcej o: