Odrzucili role w kultowych filmach, które stały się hitami. Forrestem Gumpem miał być sam John Travolta

Wybór roli filmowej dla aktora nie jest wcale prostym zadaniem. Na etapie powstawania i wstępnej realizacji wielu kultowych filmów nie było do końca wiadomo, czy osiągną jakikolwiek sukces. Wiele gwiazd nie zdecydowało się więc na dołączenie do ich obsady, czego żałowało tuż po oficjalnej premierze.
John Travolta John Travolta East News

John Travolta

"Forrest Gump" był prawdziwym hitem wyróżnionym przez wielu krytyków filmowych, a wcielający się w głównego bohatera Tom Hanks zyskał ogromną popularność oraz otrzymał wymarzoną statuetkę podczas gali rozdania Oscarów. Czy wersja z Johnem Travoltą zdobyłaby takie samo uznanie widzów? Nigdy się tego nie dowiemy. Pewne jest jednak to, że aktor wahał się pomiędzy dwiema propozycjami i ostatecznie wybrał rolę w "Pulp Fiction". Myślicie, że to była dobra decyzja?

Al Pacino Al Pacino East News

Al Pacino

Al Pacino ewidentnie króluje w liczbie odrzuconych kultowych ról. Popularny gwiazdor miał zagrać w "Gwiezdnych wojnach" czy "Pretty Woman", jednak nie zdecydował się na udział w żadnej z wymienionych produkcji. Postawił na inne role, dzięki którym zyskał światową popularność i jest jednym z najbardziej cenionych aktorów.

Michelle Pfeiffer Michelle Pfeiffer East News

Michelle Pfeiffer

W "Pretty Woman" mogła również pojawić się Michelle Pfeiffer, jednak jej miejsce zajęła młodziutka Julia Roberts. Pfeiffer ma na koncie także inne wpadki związane z odrzuceniem świetnych ról. Kreacja w "Nagim Instynkcie" z pewnością przyniosłaby jej jeszcze większy rozgłos i uznanie. Sharon Stone coś o tym wie!

Julia Roberts Julia Roberts East News

Julia Roberts

Choć "przegoniła" z "Pretty Woman" między innymi Michelle Pfeiffer, to również ona może przyznać się do niezbyt trafnych wyborów w karierze zawodowej. Aktorka także otrzymała propozycję zagrania w "Nagim Instynkcie", jednak nie skorzystała z tak ogromnej szansy. Reżyserzy planowali, by Roberts pojawiła się w takich produkcjach jak: "Ojciec Chrzestny III", "Bezsenność w Seattle" czy "Zakochany Szekspir", za którego Gwyneth Paltrow otrzymała Oscara. 

Emma Watson Emma Watson East News

Emma Watson

"La la land" czy "Piękna i Bestia"? Przed takim wyborem stała Emma Watson, która postanowiła ostatecznie zagrać w ekranizacji kultowej bajki Disneya. Pomimo tego, że produkcja odniosła wielki sukces, z pewnością aktorka pozazdrościła Emmie Stone oscarowej roli u boku Ryana Goslinga w romantycznym musicalu. 

Will Smith Will Smith East News

Will Smith

Will Smith mógł zagrać w filmie "Matrix", jednak nie podjął tego wyzwania, ponieważ nie potrafił zrozumieć koncepcji i wizji reżyserów oraz producentów. Odrzucił propozycję i udał się na plan filmowy do "Bardzo dzikiego zachodu"

Tom Cruise Tom Cruise East News

Tom Cruise

Podobny problem ze zrozumieniem formy, na której oparty miałby być film, miał Tom Cruise, któremu zaproponowano rolę w "Edwardzie Nożycorękim". Na miejsce aktora wskoczył Johnny Depp i świetnie wpasował się w klimat produkcji.

Sylvester Stallone Sylvester Stallone East News

Sylvester Stallone

Odrzuceniem świetnych ról filmowych może "pochwalić się" również Sylvester Stallone. Wyobrażacie sobie, że mógłby być popularnym "Gliniarzem z Beverly Hills"? Oglądając niebywałą kreację aktorską Eddiego Murphy'ego, trudno przyjąć do wiadomości, że zabawnego policjanta miałby zagrać ktoś inny. 

Więcej o: