Małgorzacie Rozenek-Majdan zarzucono plagiat sukni. Pamiętacie skandal z kreacją Anny Dereszowskiej?

Małgorzata Rozenek-Majdan w miniony weekend zaliczyła sporą wpadkę. Celebrytka przyszła na 19. Charytatywny Bal Dziennikarzy w sukni łudząco podobnej do kreacji Ciary sprzed kilku lat. Na gwiazdę TVN spadła fala krytyki. Warto dodać, że podobne sytuacje nie są niczym nowym w polskim show-biznesie. W ostatnich latach wiele gwiazd 'inspirowało się' zagranicznymi koleżankami.
Małgorzata Rozenek, Ciara w 2016 roku Małgorzata Rozenek, Ciara w 2016 roku WBF / EAST NEWS

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek była w centrum zainteresowania podczas 19. Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Choć gwiazda TVN miała najbardziej spektakularną suknię z trenem, wyglądała jednak znajomo. Bardzo podobną miała na sobie Ciara na gali American Music Awards w 2016 roku.

Suknia piosenkarki pochodziła z kolekcji haute couture Stephana Rollanda na sezon jesień-zima 2016. Kreacja Rozenek wyszła z atelier Roberta Czerwika. Suknie różnią się materiałami, z których zostały uszyte, ale poza tym trudno dostrzec między nimi różnice.

Rozenek-Majdan Malgorzata2019-02-16
KAPIF.pl

Ciara
EAST NEWS

Anna Dereszowska, Toni Garrn Anna Dereszowska, Toni Garrn Instagram.com/dereszowska, EastNews

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska w 2018 roku na czerwonym dywanie na festiwalu w Wenecji pojawiła się w sukience od Violi Piekut. Szybko okazało się, że kreacja aktorki jest łudząco podobna do tej, w której w 2016 roku zaprezentowała się Toni Garrn na festiwalu w Cannes. Inspiracja czy nieudany plagiat?

Anna Dereszowska na festiwalu w Wenecji
Screen / Instagram / Anna Dereszowska

Toni Garrn attends the LOVING' Premiere during the 69th annual International Cannes Film Festival in Cannes, France, 16th May 2016. Credit: Timm/face to facefot. Face to Face/REPORTER
Timm/face to face / 0000292/Reporter

O tej wpadce było w polskim show-biznesie naprawdę głośno. Agnieszka Jastrzębska pojawiła się w idealnej wręcz kopii sukni Gwyneth Paltrow (projekt Toma Forda). Suknię dziennikarki uszyła natomiast polska O tej wpadce było w polskim show-biznesie naprawdę głośno. Agnieszka Jastrzębska pojawiła się w idealnej wręcz kopii sukni Gwyneth Paltrow (projekt Toma Forda). Suknię dziennikarki uszyła natomiast polska "projektantka gwiazd" Viola Piekut. Kapif/EastNews

Agnieszka Jastrzębska

Wpadka Violi Piekut z kreacją Dereszowskiej nie była jedyną. 'Inspirowanie się' zauważono już kilka lat temu, gdy Agnieszka Jastrzębska pojawiła się na gali Gwiazdy Dobroczynności. Dziennikarka miała wówczas niemal identyczną kreację, co Gwyneth Paltrow na rozdaniu Oscarów w 2012 roku. O wpadce projektantki, która skradła pomysł Toma Forda, pisały wówczas wszystkie polskie portale modowe i plotkarskie.

Agnieszka Jastrzebska  2015-02-07
KAPIF

Gwyneth Paltrow during the 84th Oscars ceremony at the Kodak Theatre. Los Angeles, CA, USA-26/02/2012./NIVIERE_10.015/1202270324
East News

Po lewej Elie Saab, po prawej Katarzyna Glinka w kreacji projektu Violi Piekut Po lewej Elie Saab, po prawej Katarzyna Glinka w kreacji projektu Violi Piekut Kapif

Katarzyna Glinka

Również Katarzyna Glinka zaliczyła podobną wpadkę. Kilka lat temu pojawiła się na gali Tele Kamer w sukni łudząco podobnej do wieczorowej kreacji projektantki Elie Saab. Za polski projekt odpowiadała... Viola Piekut.

Po lewej Agnieszka Wesołowska (żona Kuby Wesołowskiego) w kreacji projektu Violi Piekut, z prawej Zuhair Murad Po lewej Agnieszka Wesołowska (żona Kuby Wesołowskiego) w kreacji projektu Violi Piekut, z prawej Zuhair Murad Kapif

Agnieszka Wesołowska

Również żona Kuby Wesołowskiego nie uchroniła się od wpadki. Agnieszka Wesołowska postawiła na suknię ślubną projektu Piekut, która z całą pewnością była inspirowana suknią projektu Zuhaira Murada.

Z lewej Eva Longoria w kreacji od Victorii Beckham, w środku modelka w kreacji ASOS, z prawej Joanna Jabłczyńska w kreacji od Violi Piekut Z lewej Eva Longoria w kreacji od Victorii Beckham, w środku modelka w kreacji ASOS, z prawej Joanna Jabłczyńska w kreacji od Violi Piekut Kapif

Joanna Jabłczyńska

Tu podobnie. Z lewej Eva Longoria w kreacji od Victorii Beckham, w środku modelka w kreacji ASOS, a z prawej Joanna Jabłczyńska w kreacji od Violi Piekut. Widzicie podobieństwo?

Po lewej modelka w projekcie marki La Mania, po prawej Doda w sukni od Violi Piekut Po lewej modelka w projekcie marki La Mania, po prawej Doda w sukni od Violi Piekut Instagram.com

Doda

Po lewej Magda Mayer w projekcie marki La Mania, po prawej Doda w sukni od Violi Piekut. Trudno mówić tu o przypadku.

Więcej o:
Komentarze (35)
Małgorzata Rozenek-Majdan zaliczyła wpadkę ze swoją suknią wieczorową. Zarzucono jej plagiat. Pamiętacie skandal z kreacją Anny Dereszowskiej?
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 36 razy 36

  Viola Piekuty robi coś poza kopiowaniem cudzych pomysłów? Jak któraś z celebrytek pojawi się na jakimś evencie w"jej" kreacji, to byskawicznie okazuje się, że to plagiat. Dlaczego celebrytki narażają się na śmieszność nosząc kreacje sygnowane jej nazwiskiem?

 • Gość: Fifi

  Oceniono 25 razy 23

  No Viola jest znana z tego, że się mocno inspiruje. Po tylu wpadkach to dziwne, że jeszcze ma klientki z pierwszych stron gazet. Ale to nie wina Pani Rozenek i innych gwiazd, że projektanci kopiują cudze prace. Idą do atelier projektanta i kupują lub wypożyczają kieckę. Skąd mają wiedzieć, że to plagiat?

 • Gość: Gość

  Oceniono 21 razy 19

  Rozenkowa też dobrze wiedziała co zakłada, teraz niech nie robi z siebie świętej, ja Majdan o Chanel !!! Żenada!!

 • Gość: Omg

  Oceniono 11 razy 11

  Wow. Wiola Piekut - wstyd!!!

 • elenita

  Oceniono 11 razy 5

  Najbardziej wstrząsające są żyjące własnym życiem palce stopy Anny Dereszowskiej.

 • Gość: dh

  Oceniono 5 razy 5

  Elie Saab to projektant, równie żenujące jak te plagiaty.

 • Gość: Jola

  Oceniono 5 razy 5

  To pewnie Rozenkowa wstawiła zdjęcia, żeby się usprawiedliwić, że to nie ona ,że nic nie wiedziała,że ubrala się bo sukienka ładna!!! ŻENADA!! Inne papugują ,plagiatują ona też, WSTYD!!!

 • Gość: Lejla

  Oceniono 4 razy 4

  Gwiazdy nie płacą za te suknie na gale, one je dostają od projektantów i są chodzącą reklamą ich projektów. Płacą za te suknie ciężkie pieniądze zamożne klientki którym spodobała się sukienka na jakiejś celebrytce i wtedy zamawiają taką samą u projektanta. Czyli taka Viola Piekut kradnie czyjeś pomysły i sprzedaje je jako swoje bogatym klientkom. To już jest przestępstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX