Największe oscarowe wpadki. Namiętne pocałunki, przeklinanie i upadek. "Jestem królem świata". To jego jednak najbardziej poniosło

Oscary 2018 zostaną rozdane w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z tej okazji przypomnijmy sobie największe wpadki, które zaliczyli uczestnicy tego ważnego wydarzenia. Upadki, niesforne kreacje oraz wręczanie statuetek innym osobom to tylko niektóre przypadki, które zdarzyły się podczas ceremonii rozdania Oscarów. Zobaczcie, które przeszły już do historii.
Oscary 2017 - gala Oscary 2017 - gala EAST NEWS

Pomylona koperta

Ta gigantyczna wpadka zdarzyła się w zeszłym roku. Filmowi Bonnie i Clyde, czyli Faye Dunaway i Warren Beatty mieli przedstawić zwycięzcę w kategorii najlepszy film. Jednak zamiast twórców filmu "Moonlight" wyczytali "La La Land". Gdy osoba z produkcji dziękowała ze sceny za Oscara, zaczęło się zamieszanie. Okazało się, że nagrodę w tej kategorii powinien otrzymać inny film.

Otworzyłem kopertę i tam było napisane Emma Stone "La La Land - tłumaczył się później Beatty.

Okazało się, że dostał kopertę ze zwyciężczynią w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, którą była Emma Stone. Wpadka szybko stała się obiektem żartów. 

James Cameron James Cameron Screen z YouTube.com/ Oscars

"Jestem królem świata"

Podczas 70. ceremonii wręczenia Oscarów w 1998 roku nagroda w kategorii najlepszy reżyser powędrowała do Jamesa Camerona za film "Titanic". Produkcja otrzymała wtedy w sumie 11 statuetek, a przemówienie reżysera do dziś jest określane jako jedno z najbardziej megalomańskich w historii. Wypowiedział on zdanie z nagrodzonej produkcji:

Jestem królem świata-stwierdził na scenie.

To wzbudziło nieprzychylne głosy w środowisku filmowym. Od tego momentu nie dostał już żadnego Oscara.


Screen z YouTube.com/ Oscars

Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence Screen z YouTube.com/ Oscars

Upadek Jennifer Lawrence

To jedna z najpopularniejszych wpadek na Oscarach. W 2013, gdy Jennifer Lawrence zmierzała po statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za film "Poradnik pozytywnego myślenia", potknęła się idąc po schodach i upadła. Na ratunek ruszył jej Bradley Cooper.


Screen z YouTube.com/ Oscars

John Travolta John Travolta Screen z YouTube.com/ Jimmy Kimmel Live

Travolta i językowa katastrofa

John Travolta stał się niechlubną gwiazdą 86. ceremonii wręczenia Oscarów. Podczas zapowiadania występu nominowanej do Nagrody Idiny Menzel (za piosenkę Let It Go, doskonale znaną wszystkim jako "Mam tę moc"), przejęzyczył się, zapraszając na scenę "Adele Dazeem". Jego tłumaczenia w niczym mu nie pomogły. W programie Jimmy'ego Kimmela próbował się ratować i stwierdził, że to wszystko wina Goldie Hawn. Travolta zagadał się z nią za kulisami, po czym okazało, że musi już wychodzić na scenę. Poza tym miał też otrzymać informację o tym, że zmieniono w tekście na prompterze imię Idiny na jej fonetyczny odpowiednik. Travolta zupełnie nie wiedział więc, co czyta.

Nie zakładaj na siebie łabędzia

Kreacja Bjork, którą miała na sobie podczas ceremonii wręczania nagród w 2001 roku przeszła do historii jako "najgorsza kreacja Oscarów wszech czasów".

To był horror. Nie dziwimy się, że 14-letni syn piosenkarki, towarzyszący jej na gali, nie chciał się z matką fotografować i uciekł - napisał wtedy "Vogue".

Bjork miała na sobie sukienkę z kilku falban tiulu nałożonej na przezroczysty kombinezon. Szyję piosenkarki oplatała szyja i dziób łabędzia.

Halle Berry i Adrien Brody. Halle Berry i Adrien Brody. Facebook

Gdy ponoszą emocje...

Adrien Brody był tak szczęśliwy z powodu zdobycia Oscara za rolę w "Pianiście" w 2012 roku, że namiętnie pocałował Halle Berry, która wręczała mu nagrodę.

Kadr z 'Pulp Fiction' Kadr z 'Pulp Fiction' "Pulp Fiction" - film, który kryje w sobie wiele smaczków

Rozgoryczenie

Shit! - krzyknął Samuel L. Jackson do kamery.

Aktor nie potrafił ukryć swoich emocji po tym, jak nie dostał Oscara za rolę w "Pulp Fiction".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.