Doda i Haidar, Garner i Affleck. A to i tak nie najbardziej szokujące rozstania gwiazd w 2015 roku

W tym roku rozstało się wiele par, choć pewnie nie mniej czy więcej, niż w zeszłym. Kilka z nich jednak należało do kategorii ?ci na pewno będą razem na zawsze? - stąd prawdopodobnie zaskoczenia.
Jennifer Garner i Ben Affleck Jennifer Garner i Ben Affleck Bulls

Ben Affleck i Jennifer Garner

No i się przelało czy może ulało - wszystko ponoć o jedną nianię za daleko. Jennifer dzielnie znosiła różne plotki o romansach Bena, z których zapewne choć ćwierć miała umocowanie w rzeczywistości (a to wciąż sporo). Początkowo zdawała się wypierać te historie, potem puszczać je mimo uszu. Do czasu. Niestety, wyszła prawda stara jak świat - gdy ona była pochłonięta domem i dziećmi, on był zajęty nianią. Smutny to motyw, doprawdy mógł się choć Ben postarać o romans poza domem... Para ogłosiła rozstanie w lipcu.

Ben Affleck i Jennifer GarnerBulls

Maja Hirsch i Jacek Braciak. Maja Hirsch i Jacek Braciak. Kapif

Maja Hirsh i Jacek Braciak

To para, która bardzo dbała o swoją prywatność. Przyznam, że z zaskoczeniem odkryłam, że była ze sobą ponad dekadę. Nie obnosili się ze swoim związkiem, nie dziwi więc, że gdy doszło do jego rozpadu - także niewiele osób o tym wiedziało. Choć krążyły ciche plotki o tym, że para przechodzi kryzys, dopiero po wielu miesiącach, podczas wywiadu Hirsh potwierdziła rozstanie. Co potwierdziło tylko, że plotki o kryzysie pojawiły się, gdy oni już ze sobą przestali być. Ciekawe, że wciąż jednak - pozostając w dobrej, przyjacielskiej relacji - nie sprawiali wrażenia osób po bolesnym rozstaniu. Para wychowuje 11-letnią córkę Marysię.

Jacek Braciak, Maja HirschKapif

Miss Piggy i Żaba Kermit Miss Piggy i Żaba Kermit Forum Film

Kermit Żaba i Świnka Piggy

Możecie się śmiać, ale w moim odczuciu to najbardziej spektakularne rozstanie tego roku. Ja wiem, że mówimy o pacynkach, ale... To, że nie są to postacie z krwi i kości, a jedynie z pluszu i na drucikach - nie zmienia faktu, że w świadomości ludzi na całym świecie (przynajmniej tej ogromnej części, która kochała Muppety - a takie grono jest wielkie i nie są to wcale tylko i wyłącznie osoby nieletnie) była to trwała i nienaruszalna para. Wiadomo było, że ona jest księżniczką i ma swoje fochy, a on - jak typowy facet, nie zawsze wie, jak powinien się zachować, więc zachowuje się dokładnie odwrotnie, niż ona by tego chciała. Jednak - NO PRZEPRASZAM - oni byli razem prawie 40 lat!

Niestety stacja ABC postanowiła nagle zakończyć ten związek, a wszystko dla rozgłosu nowej serii Muppetów. To bardzo smutne, złożyć taką miłość na ołtarzu promocji. Dowodzi to niestety tego, czego jesteśmy boleśnie świadomi najwyraźniej w dzisiejszych czasach nie ma już żadnych świętości. A gdyby tego było mało, Kermit natychmiast związał się z młódką - żałosną, zupełnie niepełnokrwistą podróbką niedościgłej Piggy.

Denise i Żaba KermitAndrea McCallin / ABC

Olivier Martinez; Halle Berry Olivier Martinez; Halle Berry Joseph Gotfriedy/Broadimage / Joseph Gotfriedy/Broadimage

Halle Berry i Olivier Martinez

Taka ładna para! I takie romantyczne początki. Możecie je całkiem nieźle pamiętać, bo miały miejsce raptem dwa lata wcześniej. Martinez nawet wdał się w bójkę z byłym Halle, modelem Gabrielem Aubry?m, pięknie masakrując mu oko.

Zjawiskowo się prezentowali na ściance. I nagle - trach, oświadczenie:

Ruszamy dalej, z miłością i szacunkiem do siebie, nastawieni na to, by stworzyć jak najlepsze warunki dla naszego syna. Życzymy sobie wzajemnie szczęścia w życiu.

Para dzieli się opieką nad dwuletnim Maceo i Nahlą, córeczką Halle z poprzedniego związku.

Please Hide The Childs Face Prior To The Publication - Olivier Martinez and Halle Berry with their son Maceo strolling in Paris, France, on December 20, 2014. NO CREDIT a3EN

Doda i Emil Haidar Doda i Emil Haidar Instagram.com/dodaqueen

Doda i Emil Haidar

Wydawało się, że Królowa wreszcie znalazła godnego siebie Króla. Przynajmniej jeśli chodzi o wymiary królestwa. Co prawda nie było wcale takie jasne, czy ten cały Emil jest milionerem, czy jednak coś tam jest nie halo z tym jego majątkiem - jednak na Instagramie mogliśmy obserwować rozwój tego uczucia, które ociekało także pieniędzmi. Częste wyprawy w ciepłe kraje, piękny, a przede wszystkim pokaźny pierścionek zaręczynowy, seksowne fotki. Czuć było między nimi chemię i wszystko wskazywało na to, że będzie ślub! Doda celebrowała ten związek od początku, prowadząc z fanami grę: pokazywała nowego chłopaka po kawałeczku na zdjęciach, podsycając ciekawość.

Doda i Emil HaidarKapif

W pewnym momencie zdjęcia przestały się pojawiać, więc powoli stawało się jasne to, co niektórzy uważali za nieuniknione. Związek się rozpadł. Czy z powodu niewierności Emila, jak sugerowały plotkarskie czasopisma, czy może przez jego skłonność do alkoholu? Doda nazywa to murem nieporozumienia i różnych poglądów. I tego się trzymajmy.

Charlize Theron i Sean Penn Charlize Theron i Sean Penn Bulls

Charlize Theron i Sean Penn

Sean Penn po rozwodzie z jedną zjawiskową kobietą - Robin Wright - związał się dość szybko z następną. Czego mu nie można odmówić do konsekwencji i gustu do kobiet: piękne blondynki o niezwykle intensywnym spojrzeniu. Może jednak nagle uznał, że Charlize za bardzo przypomina mu byłą żonę? Ma w sobie ten sam chłodny spokój i szyk? Nie wiadomo.

Związek Theron i Penna trwał raptem dwa lata. Para często podkreślała w wywiadach, że to się po prostu dzieje, nie muszą specjalnie o nic dbać i zabiegać. Może właśnie tego zabrakło? Odwołane zaręczyny i nagłe rozstanie tuż po tym, jak wspólnie - za rękę - przedefilowali po czerwonym dywanie na Festwalu w Cannes.

CANNES, FRANCE - MAY 14: Sean Penn and Charlize Theron at the 'Mad Max: Fury Road' premiere during the 68th annual Cannes Film Festival on May 14, 2015 in Cannes, France.  PHOTOGRAPH BY Peter / Barcroft Media  UK Office, London. T +44 845 370 2233 W www.barcroftmedia.com  USA Office, New York City. T +1 212 796 2458 W www.barcroftusa.com  Indian Office, Delhi. T +91 11 4053 2429 W www.barcroftindia.comPeter / Barcroft Media / Peter / Barcroft Media

Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel Kapif

Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel

Przyznam szczerze, że zdziwiły mnie informacje o rozstaniu tej pary. A to dlatego, że myślałam, że oni już dawno nie są razem. Ten tajemniczy związek, w który początkowo mało kto w ogóle wierzył - przetrwał 10 lat. Para twierdziła, że nie potrzebuje ślubu, wystarcza im miłość. Przetrwali ostre turbulencje zawodowe - tzw "Kammelgate". Niezgoda, jako pani prezes banku dawała prowadzonej przez Kammela firmie intratne zlecenia. Zakończyło się to utratą pracy przez oboje, ale nie nadwątliło ich uczuć.

Tomasz Kammel i Katarzyna NiezgodaKapif

Jednak w październiku nagle Niezgoda przyznała, że już po wszystkim. Nie wiadomo o co chodzi, choć plotkuje się o braku gotowości na posiadanie dziecka ze strony Tomasza. Niezgoda ponoć już bardzo chciała, a on jednak nie potrafił się zdecydować. Ponoć jednak rozstali się - nomen omen - w zgodzie.

Gwen Stefani i Gavin Rossdale Gwen Stefani i Gavin Rossdale East News

Gwen Stefani i Gavin Rossdale

Charyzmatyczna piosenkarka i zadufany w sobie muzyk (sorry Gavin, nie znam cię, ale tak ci z twarzy patrzy) rozstali się po kilkunastoletnim związku - w tym 13 latach małżeństwa. W sierpniu podali do publicznej informacji, że rozpad ich związku wziął się z różnic nie do pogodzenia, ale nie trzeba było długo czekać, by dowiedzieć się, co się kryje pod tych wyświechtanym frazesem.

Gwen Stefani, Gavin Rossdale, Mindy MannBulls

Bolesny banał, niestety. Gavin zdradzał Gwen z nianią. Ale, sarkastycznie rzecz ujmując - ma chłop gust, bo niania o wdzięcznym imieniu Mindy - robiła, co mogła, by wyglądać niemal kropka w kropkę jak Gwen, co jest NIEMOŻLIWE, bo Gwen jest jedna jedyna i najlepsza. O czym jednak zapomniał jej mąż.

Para ma trzech synów: 9-letniego Kingstona, 7-letniego Zumę i rocznego Apollo. Gavin prawdopodobnie był uprzejmy zdradzać Gwen w czasie, gdy była w ciąży z najmłodszym synkiem, a także przed ciążą i po. Uroczy człowiek.

Anja Rubik, Sasha Knezevic Anja Rubik, Sasha Knezevic Kapif

Anja Rubik i Sasha Knezević

To dość ciekawa sytuacja, bo w sumie to nie wiadomo, o co chodzi. Para przyznaje, że się rozstała, ale podkreśla, że to tylko tymczasowe. Ot, ich drogi życiowe biegną sobie teraz niezależnie, ale nie ma na razie żadnych papierów rozwodowych i innych przykrych historii. Co więcej - zapewniają, że się kochają. Pozostawiając w niedopowiedzeniu, czy ten dziwny stan jest tylko na moment, na dłużej, czy w końcu przepoczwarzy się w normalne rozstanie z podziałem majątku (a będzie co dzielić!).

Ja tam sobie myślę, że oni do siebie tak ładnie pasują w tej swojej chudości i modelowatości, że może to jest po prostu jakaś taka specjalna kampania reklamowa - zaraz się okaże, że są razem, miłość kwitnie, a w drodze rumiane dzieci.

Anja Rubik i Sasha KnezevicKapif

Emma Stone i Andrew Garfield Emma Stone i Andrew Garfield PR Photos

Emma Stone i Andrew Garfield

To jedna z tych par, co to naprawdę człowieka ogarnia smutek, gdy dowiaduje się, że coś nie wyszło i że się rozstali. Bo pasowali do siebie pięknie i choć początkowo wszystko mogło wyglądać na typowy promocyjny chwyt (poznali się na planie "Spidermena" i od tego czasu zaczęli być widywani razem), to z czasem okazało się, że to trwały i zdrowy związek. Czy więc ogłoszona w kwietniu zapowiedź rozstania (poinformowali, że robią sobie przerwę) była wielkim zaskoczeniem? Gdy się nad tym tak trochę głębiej zadumać - myślę, że nie.

EXCLUSIVE: Emma Stone and Andrew Garfield seen pumping gas in Los Angeles, California.  Pictured: Emma Stone and Andrew GarfieldJacson / Splash News / Jacson / Splash News/EAST NEWS

Poznali się, gdy on miał 28 lat, a ona 23. Ich kariery rozkwitały równocześnie, widać było po nich, że cieszyli się wzajemnie ze swoich sukcesów. Mijał rok, kolejny - ten okres, między dwudziestką a trzydziestką to czas, kiedy ludzie bardzo się zmieniają, dorośleją. Nie dziwi więc, że są inni na początku takiej pięcioletniej zażyłości - i na jej finiszu. Emma i Andrew po pięciu latach najwyraźniej doszli do wniosku, że za bardzo się zmienili, by dalej być razem. Nie było tu przecież żadnych zdrad, romansów i prania brudów. Po prostu kulturalne rozejście się dwojga ludzi, którzy wciąż się przyjaźnią, ale rozsądnie zdali sobie sprawę, że miłość się gdzie po drodze ulotniła. Niemniej - smutek.

Weronika Rosati, Piotr Adamczyk Weronika Rosati, Piotr Adamczyk East News

Weronika Rosati i Piotr Adamczyk

Trudno powiedzieć, kto w tej parze ma mniej szczęścia w miłości. Piotr Adamczyk imał się różnych dziwnych związków, był nawet trampoliną do kariery dla pewnej Kate, co to ma teraz zagraniczne nazwisko, a kiedyś miała polskie. Weronika Rosati, która lubi, by różnica wieku między nią a facetem była spora, niewiele przekazywała światu informacji o swoim życiu prywatnym.

Para spotykała się dwa lata i bardzo dbała o to, by niewiele było o nich wiadomo. Mieli pecha na starcie, bo zaliczyli wspólny wypadek samochodowy, w wyniku czego szybko wszyscy o nich (razem) usłyszeli. Końcówkę (i w sumie też środek) mieli jednak bardziej dyskretny. Ponoć powodem rozstania były rozbieżne wizje w kwestii założenia rodziny. Piotr miał być już na to gotów, a Weronika chciała jeszcze zawojować Hollywood.

Weronika Rosati, Piotr AdamczykInstagram.com/weronikarosati

Anita Lipnicka i John Porter Anita Lipnicka i John Porter Kapif

Anita Lipnicka i John Porter

Najbardziej zaskakujące rozstanie polskiego show-biznesu (choć oni sami raczej tak na pograniczu tego świata). Co prawda w zeszłym roku także pojawiła się informacja o rozpadzie tego związku, ale wówczas sama Anita dowcipnie skomentowała sytuację na Facebooku. Wydawało się, że ta miłość ? zrodzona z wspólnej pasji, mądrze pielęgnowana nie skończy się nigdy. Tego życzyli sobie i zasłuchani w ich piosenki fani.

Anita Lipnicka i John PorterViva!

Tym razem jednak wszystko działo się na serio. A o rozstaniu - nie uwierzycie: też na Facebooku - poinformował sam Porter. Ich piękna podróż ?pełna miłości, wina i muzyki? dobiegła końca. Związek przetrwał 12 lat. Mają 9-letnią córkę Polę.

Megan Fox, Brian Austin Green Megan Fox, Brian Austin Green Forum

Megan Fox i Brian Austin Green

Ona - mokry sen współczesnym dwudziestolatków i on - erotyczne majaki nastolatek z lat 90. Poznali się w 2004 roku, poczekali ze ślubem kilka lat - dopiero w 2010 zdecydowali się na zawarcie małżeństwa, potem doczekali dwóch synów. Wydawałoby się, że to taki ułożony, dobry związek. A tu nagle - bach, rozstanie. Ponoć dlatego, że ona za bardzo skupia się na karierze. No cóż, czy to takie zaskoczenie dla Davida z "Beverly Hills 90210"? Przecież Megan zadbała o to, by wyglądać jak wygląda. Trudno, by teraz nagle odłożyła karierę na półkę?

Brian Austin Green, Megan Fox  at the Ferrari 60th Anniversary In The USA Gala, Wallis Annenberg Center for the Performing Arts, Beverly Hills, CA 10-11-14 David Edwards/DailyCeleb.com 818-249-4998Bulls

Dziwi trochę fakt, że rozstają się, choć ich dzieci nie nabyły się za bardzo z obojgiem rodziców. 3-letni Noah Shannon i półtoraroczny Bodhi Ransom nie zachowają raczej wspomnień o szczęśliwych rodzicach, całujących się na kanapie w ich domu. Choć oni oczywiście twierdzą, że rozstają się w miłości i nie ma dla nich nic ważniejszego, niż poświęcenie się dzieciom. No zobaczymy.

Agnieszka Wędłocha i Maciej Musiał Agnieszka Wędłocha i Maciej Musiał Kapif

Agnieszka Wędłocha i Maciej Musiał

Agnieszka ?Lubię młodszych? Wędłocha rozstała się ze swym młodszym o niemal dekadę chłopakiem (wybaczcie, ale słowo ?partnerem? w tym kontekście jakoś nie przystoi) w kwietniu lub maju tego roku. Trudno powiedzieć, ile ten związek trwał, bo para się początkowo zasłaniała przyjaźnią, dopiero w okolicach sylwestra zdecydowała się przespacerować za ręce na oczach paparazzich.

 

Maciej Musiał, Agnieszka Wędłocha, Kuba WesołowskiScreen z Instagram.com/jakubwesolowski

 

Jako powód rozstania pojawiało się hasło o różnicy wieku. No Alleluja, można się było tego spodziewać. Nie mam nic przeciwko związkom z różnicą wieku, także takich, gdzie starsza jest kobieta. Gdy jednak mówimy o dwudziestolatku, który spotyka się z trzydziestolatką - to jednak mnie to dziwi. Nie znam osobiści Wędłochy i Musiała, ale tak z obserwacji ludzi dookoła mnie wnioskuję, że 10 lat na tym etapie życia to zupełnie co innego, gdy mówimy o 40-latce i 30-latku. Taki Musiał przecież ledwo wszedł w dorosłość, a ona już ma ten etap za sobą.

Agnieszka ma już nowego chłopaka. Czy musimy dodawać, że jest trochę młodszy?

Kaley Cuoco i Ryan Sweeting Kaley Cuoco i Ryan Sweeting Screen z Instagram.com/normancook

Kaley Cuoco i Ryan Sweeting

Ta para może nie pobiła rekordu ?od poznania, przez ślub, do rozwodu? w dziedzinie najszybciej, ale niewątpliwie ma całkiem niezły wynik. Zaręczyli się po trzech miesiącach znajomości, po kolejnych trzech wzięli ślub - nie jest więc chyba specjalnie zaskakujące, że po kolejnych 20 miesiącach ogłosili rozwód. Bajkowe wesele w różowej sukience nie gwarantuje trwałości małżeństwa - choć szaleństwa tej parze nie można odmówić.

Gwiazda ?Teorii wielkiego podrywu? i tenisista nie uniknęli niestety publicznego prania brudów z okazji rozwodu. Ona oskarża jego o uzależnienie od leków przeciwbólowych, on ją o zbyt częste zaglądanie do kieliszka. Miłość zakończyła się w raz z symbolicznym zakryciem tatuażu, który w założeniu miał być znakiem ich wiecznej miłości.

 

Kaley Cuoco, Ryan Sweeting, Emmy 2014Dan Steinberg / Invision for the Television Academy