Kinga Duda grała seksbombę na scenie. Agata Duda zwiedziła stopem Europę. Ich urodą zachwyca się Kalisz. Co jeszcze o nich wiemy?

Obie intensywnie wspierały Andrzeja Dudę w trakcie kampanii wyborczej. Żona Agata jest germanistką w jednym z krakowskich liceów, córka Kinga studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teraz zapewne czeka je przeprowadzka do Warszawy.
Kinga Duda Kinga Duda Screen z Facebook.com/Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda ma 19 lat i jest świeżo upieczoną studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrobiło się o niej głośno, kiedy wraz matką, Agatą Kornhauser-Dudą, włączyła się w kampanię prezydencką. Wspierała oficjalnie ojca, ale trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o niej w mediach społecznościowych. Jej profile na Facebooku i Instagramie zostały dokładnie wyczyszczone z informacji dostępnych osobom spoza kręgu znajomych.

Poza jednym, profilowym zdjęciu z Facebooka, dostępne są wyłącznie jej zdjęcia z oficjalnych imprez, na których pojawia się u boku ojca.

Kinga DudaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Kinga Duda Kinga Duda Youtube.com/print screen

Duda jako seksbomba

Jedną z niewielu rzeczy dotyczących jej prywatnego życia, jakie pojawiły się w internecie, był film z "Szopki Nowodworskiej", w której zagrała jako uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Jej rola w przedstawieniu była zaprzeczeniem grzecznego wizerunku, jaki prezentowała podczas kampanii wyborczej. Ubrana w seksowną mini i różowe boa, kręciła biodrami i wykonywała zmysłowe gesty.

W mojej gestii jest utrzymać tu ład, dyscypliny smak. Moja droga, nie ubieraj się tak - śpiewała w przedstawieniu.

Całe przedstawienie zobaczycie na filmie poniżej. Kinga Duda pojawia się w 50. minucie nagrania.

Kinga Duda z mamą - konwencja wyborcza PiS  7/2/2015 Kinga Duda z mamą - konwencja wyborcza PiS 7/2/2015 East News

Wsparcie dla ojca

Pierwszy raz oficjalnie zobaczyliśmy Kingę Dudę podczas konwentu inaugurującego kampanię wyborczą. Siedziała wtedy na sali obok matki, dziadków i Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy po raz pierwszy można ją było ocenić jako kandydatkę na "pierwszą córkę". Pod wrażeniem jej wdzięku był wtedy Ryszard Kalisz, osoba wielce wrażliwa na kobiece wdzięki.

Córka i żona, muszę powiedzieć, chapeau bas - mówił wtedy.

Od tamtej pory Kinga Duda stawała u boku ojca w kluczowych momentach kampanii, jak na przykład podczas pierwszej tury wyborów.

Ja będę stawiała na energię, na kompetentność, na uczciwość i dobre serce, bo taki jest właśnie mój tata - mówiła.

24.05.2015 Krakow . Kandydat Andrzej Duda glosuje wraz z zona Agata i corka Kinga w Krakowie w gimnazjum przy ul Mackiewicza . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja GazetaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

24.05.2015 Krakow . Kandydat Andrzej Duda glosuje wraz z zona Agata i corka Kinga w Krakowie w gimnazjum przy ul Mackiewicza . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja GazetaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Andrzej i Agata Dudowie Andrzej i Agata Dudowie Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Agata Duda

Agata Kornhauser-Duda, żona Prezydenta Elekta, jest córką Juliana Kornhausera, poety i pisarza. Pracuje w jednym z krakowskich liceów jako nauczycielka niemieckiego. Z oficjalnych materiałów wynika, że męża poznała jeszcze w liceum, a pobrali się jako studenci w 1994 roku. Agata Kornhauser wybrała germanistykę, Andrzej Duda prawo. Kinga Duda urodziła się kilka miesięcy później.

Poznałem Agatę w trzeciej klasie liceum na imprezie. Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parą - mówił Andrzej Duda w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Duda z żonąFot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Andrzej Duda z żoną Andrzej Duda z żoną Fot. Jacek Marczewski / Agencja

Autostopem przez Europę

Z okresu studiów Andrzej Duda z przyjemnością wspomina podróż autostopem przez Europę.

Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą. Od tamtej pory nie chce jej na oczy widzieć - mówił.

Agata DudaFot. Jacek Marczewski / Agencja

Agata DudaFot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Andrzej Duda z rodziną Andrzej Duda z rodziną Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta

Agata Duda

W trakcie kampanii wyborczej Agata Duda mocno wspierała męża. Na zarzuty, że za jej mężem stoi Jarosław Kaczyński, odpowiadała z humorem, że tak naprawdę, stoi za nim tylko ona.

Ja mam to szczęście, że nie muszę głosować przeciw, nie muszę wybierać mniejszego zła. Ja po prostu wybieram najlepszego kandydata - mówiła też.

W trakcie wieczoru wyborczego, tuż po zwycięstwie męża powiedziała, że postara się spełnić obietnice wyborcze.

Postaram się być dobrą pierwszą damą - dodała.

Teraz Agatę Dudę i jej córkę, Kingę, czeka zapewne rychła przeprowadzka z Krakowa do Warszawy.

Andrzej Duda z rodzinąFot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta