Pierwsze Oscary w ich życiu. Niektórych ledwo poznaliśmy. Jolie przyszła z tatą, a Pitt był osobą towarzyszącą. Czyją? Na pewno nie pamiętacie!

Delikatna nerwowość na czerwonym dywanie towarzyszy chyba każdemu. U aktorów debiutujących na Oscarach, niepewność tylko się wzmaga. Najłatwiej mają dzieci. Dla Angeliny Jolie czy Drew Barrymore spacer wśród fleszy był świetną zabawą. Ich starsi koledzy już wiedzieli, że wpadka na takiej imprezie będzie się im odbijać czkawką przez długie lata. Zobaczcie więc, jak im poszło.
Kate Hudson Kate Hudson JOHN SHEARER / AP / Rex Features / Eastnews

Kate Hudson

Kate Hudson swoją jedyną nominację do Oscara dostała w 2001 roku za rolę w filmie "U progu sławy". 21-latka założyła wówczas suknię Stelli McCartney, czego "żałowała przez lata".

Julia Roberts Julia Roberts CAMERA PRESS/Kip Rano / Bulls/ LUCY NICHOLSON REUTERS

Julia Roberts

Julia Roberts na Oscary w 1990 roku przyszła z ówczesnym partnerem, Keiferem Sutherlandem. Była wówczas nominowana za swoją rolę w "Stalowych Magnoliach". Na statuetkę musiała czekać jeszcze 11 lat.

Angelina Jolie Angelina Jolie John Shearer/Invision/AP / CPALFI / EAST NEWS

Angelina Jolie

Angelina Jolie swoje pierwsze Oscary oglądała z bliska w 1986 roku. Miała wówczas niespełna 11 lat. Jej ojciec, Jon Voight, był nominowany do trzeciego Oscara i zabrał córkę i syna na największą imprezę roku.

Brad Pitt Brad Pitt PR Photos / AP FOTOLINK

Brad Pitt

Brad Pitt w 1992 roku był "randką" nominowanej do Oscara 18-letniej Juliette Lewis. 29-letni aktor musiał poczekać na swoją nominację jeszcze 4 lata.

Drew Barrymore Drew Barrymore ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK / BERLA

Drew Barrymore

Drew Barrymore miała swoje pierwsze Oscary w 1983 roku. "E.T." był nominowany do nagrody w kategorii najlepszego filmu.

Kate Winslet. Kate Winslet. DAVID ABIAW / REX FEATURES / DDNY Broadimage

Kate Winslet

Kate Winslet w 1996 roku była nominowana do Oscara w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa" za film "Rozważna i romantyczna". Nim w 2009 roku dostała upragnioną statuetkę, musiała przeżyć jeszcze 4 rozczarowania (była w sumie nominowana 5 razy).

Michael Keaton Michael Keaton Mike Blake / REUTERS / John Paschal/DMI/The LIFE Picture Collection/Getty Images

Michael Keaton

Michael Keaton w 1983 roku wszedł na scenę z Nastassją Kinski, by wręczyć Nagrodę Akademii Filmowej za najlepsze zdjęcia. Fragment w wideo poniżej od 6 minuty.

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio TIMOTHY A. CLARY/AFP/EAST NEWS /Barry King/WireImage

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio był nominowany do Oscara w 1994 roku za "Co gryzie Gilberta Grape'a".

Halle Berry Halle Berry Tammie Arroyo/The LIFE Images Collection/Getty Images / Frederick Taylor Broadimage

Halle Berry

Halle Berry w 1996 roku pojawiła się w tej błyszczącej lawendowej sukni od Valentino, ale szału nie było. "Jej" Oscary były w 2001 roku, gdy dostała statuetkę za "Monster Ball".

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow ROBYN BECK/AFP/REX / Eastnews

Gwyneth Paltrow

W 1994 roku, już jako dobrze zapowiadająca się aktorka, Gwyneth Paltrow pozowała do zdjęć na gali wręczenia Oscarów. Obok Gwyneth reżyser James Ivory, nominowany do Oscara za "Okruchy dnia".

Przebijając się do świata kina, nie musiałam wyważać zaryglowanych drzwi. Prawdę mówiąc, długo nie wiedziałam, że w ogóle jest jakaś inna rzeczywistość - cała moja rodzina, przyjaciele, bliscy, krewni i znajomi byli częścią fabryki snów - stwierdziła aktorka.
Penelope Cruz Penelope Cruz AP Photo/Daniel Ochoa de Olza/Bulls

Penelope Cruz

Penelope Cruz i Antonio Banderas w 2000 roku wręczali Oscara za Najlepszy film nieanglojęzyczny. Na swoją pierwszą nominację Penelope musiała czekać jeszcze 7 lat. Na statuetkę kolejne dwa.

Sandra Bullock Sandra Bullock Reuters / Mirek Towski/DMI/The LIFE Picture Collection/Getty Images

Sandra Bullock

Sandra Bullock na swojego pierwszego Oscara musiała czekać do 2010 roku, ale już w 1996 pojawiła się na czerwonym dywanie i scenie. Ogłaszała zwycięzcę w kategorii Montaż dźwięku.

Reese Witherspoon Reese Witherspoon Reuters/SUZANNE PLUNKETT / David LEFRANC/GAMMA

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon z mężem Ryanem Phillipe pojawili się na czerwonym dywanie w 2002 roku. Gdy wspólnie wręczali Oscara, Ryan podał jej kopertę i powiedział:

Ty pierwsza. W końcu zarabiasz więcej.
Johnny Depp Johnny Depp LUKE MACGREGOR / REUTERS / Barry King/WireImage / Getty

Johnny Depp

Johnny Depp pojawił się na Oscarach w 1994 roku by zapowiedzieć utwór Neila Younga do filmu "Filadelfia". Na swoją pierwszą nominację musiał czekać jeszcze 10 lat.

Nicole Kidman Nicole Kidman HANNIBAL HANSCHKE / REUTERS /Kevin Mazur Archive/WireImage/ Getty

Nicole Kidman

Pierwsze wspólne Oscary dla Nicole Kidman i Toma Cruise'a przypadły na rok 1991. Wówczas Tom wręczał statuetkę zwycięzcy w kategorii Najlepszy Reżyser.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.