Mąż księżniczki Monako zabawiał się ze striptizerką. W krzakach kamera i... Skandale klanu Grimaldich

Jeżeli szokować, to z fantazją. Historia klanu Grimaldich jest naszpikowana skandalami jak dobre ciasto rodzynkami. Poznajcie najbardziej pikantne historie książęcego rodu.
Nicole Kidman Nicole Kidman Grace

"Grace księżna Monako"

Kolorowe życie prywatne jednego z najsłynniejszych klanów na świecie znów interesuje media. A wszystko za sprawą filmu "Grace księżna Monako" z Nicole Kidman w roli tytułowej. Obraz o wspaniałej gwieździe filmowej, która z miłości do księcia rzuca olśniewającą karierę, nie zachwycił - w Cannes został przyjęty fatalnie. Jakby tego było mało, rodzina Grimaldich zbojkotowała film, zarzucając twórcom brak wierności historycznej i zbytnie ingerowanie w życie prywatne rodziny.

Rodzina książęca nie chce być w żaden sposób związana z tym filmem, który nie odzwierciedla rzeczywistości i żałujemy, że ta historia została zawłaszczona z powodów komercyjnych (...). Pałac chciałby podkreślić, że jest to film fabularny i w żaden sposób nie można go zakwalifikować jako film biograficzny - czytamy w oficjalnym oświadczeniu księcia Alberta i jego rodzeństwa.

Jednocześnie przyznali, że zdanie wyrobili sobie jedynie po obejrzeniu zwiastuna.

Trailer wzmacnia pewność, nabytą po przeczytaniu scenariusza, że ta produkcja dotycząca karty w historii Księstwa opiera się na błędnych i wątpliwych odniesieniach historycznych - czytamy dalej.

Reżyser filmu, Olivier Dahan nie rozumie zastrzeżeń rodziny królewskiej. Postawił sobie za cel zrobienie filmu fabularnego, jedynie inspirowanego faktami.

Nie jestem ani historykiem ani biografem - tłumaczył na otwarciu festiwalu w Cannes. - Tego filmu w ogóle nie planowałem jako biograficznego.

Z kolei poproszona o komentarz w trakcie konferencji prasowej na festiwalu w Cannes odtwórczyni głównej roli, Nicole Kidman, powiedziała:

Jestem smutna, bo nie ma w naszym filmie najmniejszych złośliwości wobec książęcej rodziny, a zwłaszcza wobec Rainiera i Grace. Nie jest to klasyczna biografia, niektóre elementy to fikcja. Emocjonalnie ich rozumiem: chodzi o ich matkę i ojca, chcą bronić ich prywatności. Ale jeśli zobaczą film, przekonają się, że zrobiliśmy go z wielkim szacunkiem dla ich rodziców i miłości.

grace kelly, nicole kidmanmat.promocyjne

Klan Grimaldich do medialnego szumu już dawno powinien się przyzwyczaić - w końcu to najbardziej barwna rodzina królewska na świecie. U nich skandale i romanse są na porządku dziennym, a kolejne doniesienia o nieślubnych dzieciach przestały już dziwić kogokolwiek. Mówi się nawet, że nad rodem wisi klątwa (nikt z jej członków ma nie zaznać szczęścia w małżeństwie). Gdy przyjrzeliśmy się bliżej losom tej rodziny, obfitującej także w tragiczne wypadki, nawet zaczęliśmy w to wierzyć...

Grace Kelly Grace Kelly East News

Grace Kelly

Grace Kelly, zanim stała się częścią książęcego klanu o 650-letniej tradycji, słynęła z niezliczonej ilości romansów. Clark Gable, Marlon Brando, Bing Crosby, Gary Cooper, Frank Sinatra to najsłynniejsi, ale nie jedyni kochankowie wielkiej aktorki.

Nosiła białe rękawiczki, ale nie była święta - powiedziała o niej Blanche Gonzales, wdowa po reżyserze Henrym Hathaway.

Dla kobiet była stałym zagrożeniem.

Miała romans z mężem mojej najlepszej przyjaciółki, Rayem Millandem - wspominała z oburzeniem jedna z "żon Hollywoodu".

Oprócz tego, że nałogowo łamała męskie serca, była świetną aktorką i muzą legendarnego reżysera, Alfreda Hitchcocka. Zagrała u niego między innymi w takich filmach jak "M jak morderstwo", "Złodziej w hotelu" i "Dziewczyna z prowincji". Za rolę w tym ostatnim filmie dostała Oscara. Podczas pobytu w Cannes w 1955 roku, Grace Kelly spotkała się w pałacu Monakijskim z księciem Rainierem III Grimaldim. Wyjątkowa uroda i osobowość Kelly sprawiły, że książę zakochał się w aktorce i w trakcie podróży do Stanów Zjednoczonych, oświadczył się.

Rainier był skłonny uwierzyć, że Grace była dziewicą, godną zostania jego żoną i matką jego dzieci - czytamy na stronie Mirror.co.uk.

Grace KellyEast News

Łatwowierny książę nie wiedział, że jego ukochana po ślubie nie zmieniła swoich przyzwyczajeń. Jednym z jej kochanków miał być nawet mąż jej własnej druhny. Kelly, która po ślubie zrezygnowała z kariery filmowej, u boku bajecznie bogatego męża czuła się trochę jak w złotej klatce. Depresję próbowała głuszyć alkoholem.

Miała non stop w lodówce szampana, którego piła praktycznie do wszystkiego - czytamy na stronie Express.co.uk.

Szybko jej słabość do alkoholu stała się powszechnie znana, a w szczególności do mocnych koktajli.

Po dwóch, trzech, można było być kompletnie pijanym - wspominał pisarz Anthony Burgess, który często bywał na dworze Monako.

W podobnym tonie wypowiadała się też o księżnej słynna Ava Gardner.

Proszę dać Grace trochę wytrawnego martini, a Jej Wysokość zamieni się w zwyczajną kobietę opowiadającą pikantne historyjki.

Z czasem wygląd księżnej zaczął się zmieniać. Nadmiar alkoholu i brak umiarkowania w jedzeniu sprawił, że księżna przestała przypominać seksbombę, jaką była przed ślubem.

Pewnego wieczoru moja przyjaciółka weszła do łazienki i zobaczyła biustonosz Grace. Wyglądał, jakby należał do jej babci: prawdziwe bańki.

Grace Kelly zmarła 13 września 1982 roku w wyniku obrażeń doznanych wskutek wypadku samochodowego dzień wcześniej. Tego dnia, wraz z córką Stefanią, pędziła szmaragdowym roverem P6 z Roc Angel, letniej rezydencji rodu Grimaldich, do stolicy Monako. W pewnym momencie Grace Kelly źle się poczuła. Samochód wypadł z drogi i spadł w przepaść. Księżna Stefania wyszła z wypadku bez większych obrażeń, Grace Kelly zmarła dzień później. Policja nie zdecydowała się pobrać krwi od księżnej. Dlatego nie wiemy, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu.

Grace KellyEast News

Jazmin Grace Kelly Jazmin Grace Kelly East News

Jazmin Grace Kelly

Kiedy niedawno pojawiła się na premierze filmu "Imigrantka", wszystkie oczy zwróciły się w jej stronę. Nie chodziło jednak o przykrą wpadkę w trakcie pozowania. Piękna dziewczyna w amarantowej bluzce to wnuczka jednej z najpiękniejszych aktorek wszech czasów, Grace Kelly i zarazem nieślubna córka Alberta II, księcia Monako. Książę Albert II, uważany za jednego z największych podrywaczy w Europie, miał w 1991 roku romans z Tamarą Rotolo, którą poznał na turnieju tenisowym w Monaką. Owocem tego romansu była właśnie Jazmin Grace Kelly, która urodziła się 4 marca 1992 roku w Palm Desert w Kalifornii. Jazmin wychowywała się z matką, ponieważ Rainier III Grimaldi, ojciec księcia Alberta a jej dziadek, zabronił swojemu synowi kontaktów z dzieckiem.

Książę Rainier był wściekły na syna, nakazał mu zrzec się wszelkiej odpowiedzialności i zerwać wszelkie więzi z amerykańską turystką. W strachu przed ojcem książę Albert II zastosował się do polecenia i przestał dzwonić i pisać do Rotolo - czytamy na stronie Royalfanzine.blogspot.com.

Jaziin Grace KellyEast News

Przez pewien czas istniało ryzyko, że nieślubna córka księcia Alberta zasiądzie na tronie Monako. Rządzący wtedy ojciec księcia, Rainier III Grimaldi, poradził sobie z tym zmieniając w 2002 roku prawo.

Według prawa, to musi być dziecko z legalnego związku, ślubnego, więc wyłącznie dzieci z małżeństwa będą w kolejce do tronu - tłumaczył książę Albert w rozmowie z Larrym Kingiem w programie "CNN Larry King Live".

Skończyło się na tym, że książę Albert postanowił łożyć na nieślubne dziecko, jednak starał się unikać kontaktów z córką, którą pierwszy raz zobaczył w 1994 roku, zatem kiedy dziewczynka miała już 2 lata. Wychowywana przez matkę Jazmin ukończyła z wyróżnieniem Katolickie Liceum Ogólnokształcące w którym udzielała się również jako chórzystka w szkolnym zespole, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku.

Jazmin Grace KellyEast News

Jazmin Grace KellyEast News

Rainier III Grimaldi i Grace Kelly Rainier III Grimaldi i Grace Kelly East News

Rainier III Grimaldi

To on stracił głowę dla słynnej aktorki. Książę Rainier III Grimaldi urodził się 31 maja 1923 roku w Monako. Początkowo spotykał się z francuską aktorką Gisele Pascal, jednak kiedy badania lekarskie wykazały, że Pascal nie może mieć dzieci, książę rozstał się z nią. Potem się zresztą okazało, że aktorka wyszła za mąż i urodziła dziecko. Książę okazał się sprawnym władcą. Przekształcił Monako z "słonecznego miejsca szarych ludzi" w prężny ośrodek przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Jestem jak szef firmy - lubił mówić o sobie.

Grace Kelly spotkał w 1955 roku w Cannes. On miał wtedy 31 lat, a ona była 25-letnią gwiazdą kina. W styczniu następnego roku ogłosili zaręczyny, a pobrali się w kwietniu. Doczekali się trójki dzieci: Karoliny, Alberta i Stefanii. Był niezwykle zachowawczy. Kiedy jego syn, książę Albert doczekał się nieślubnego potomka (Jazmin Grace Grimaldi) zmienił prawo tak, żeby wnuczka z nieprawego łoża nie mogła zasiąść na tronie księstwa.

Książę Rainier był wściekły na syna, nakazał mu zrzec się wszelkiej odpowiedzialności i zerwać wszelkie więzi z amerykańską turystką. W strachu przed ojcem Albert II zastosował się do polecenia i przestał dzwonić i pisać do Rotolo (kobiety z którą miał nieślubne dziecko - red.) - czytamy na stronie Royalfanzine.blogspot.com.

Jednak z książki "Prawdziwa Grace", wydanej w 2007 roku przez Wendy Leigh, biografkę księżniczki, wynika, że książę Rainier nie był wcale taki zasadniczy, jakby się mogło wydawać.

Uprzejmy, palący cygara książę zdradził Grace wkrótce po tym, jak zaszła w ciążę podczas ich podróży poślubnej. W ciągu kilku miesięcy miał co najmniej trzy kochanki - donosi portal Dailymail.co.uk.

To nie wszystko.

Niektórzy biografowie twierdzą, że był bardzo gwałtowny. Podczas meczu tenisowego rzekomo wycelował piłką prosto w twarz Grace. Kiedy ją uderzył, przyjaciel, który był wtedy jego deblowym partnerem powiedział, że był po prostu zbyt zdesperowany by wygrać - czytamy dalej.

Kiedy w 1982 roku Grace Kelly zmarła wskutek obrażeń doznanych w wypadku samochodowym, książę już nie ożenił się ponownie. Zmarł 6 kwietnia 2005 roku.

Rainier III, Grace KellyFot. TOM FITZSIMMONS AP

Rainier III Grimaldi, Grace KellyEast News

Książę Albert II Książę Albert II East News

Książę Albert II

Wieczny chłopiec, bon vivant i jeden z największych podrywaczy w Europie. Ojciec dwójki nieślubnych dzieci i kochanek kobiet, których liczbę znają chyba tylko skrupulatni biografowie. Książę Albert, bo o nim mowa, romansował między innymi z Angie Everhart, Catherine Oxenberg, Brookie Shields, Claudią Shiffer, Victorią Zdrock i Naomi Campbell. W 2000 roku książę poznał Charlene Wittstock, południowoafrykańską pływaczkę. 10 lat później para zaręczyła się, a rok po tym wydarzeniu wzięła ślub.

Charlene ma piękno i styl i wszyscy modlą się, żeby zapewniła sukcesję naszego księstwa - ogłosił wtedy rzecznik księstwa, jak czytamy na stronie Telegraph.co.uk.

Zanim jeszcze doszło do ślubu okazało się, że książę skandalista ma nieślubne dziecko, syna Alberta. To owoc tajnego romansu z Togijką Nicole Coste, jaki książę przez 6 lat ukrywał przed wszystkimi. To była zwykła stewardessa, którą książę poznał w trakcie lotu z Nicei do Paryża. Piękna Nicole wpadła mu w oko i wkrótce oboje nawiązali sekretny romans. Trwał do czasu, kiedy książę Rainier II zakazał Albertowi zadawania się ze zwykłą kobietą z ludu. Syn Alexander został poczęty właśnie podczas jednego z "pożegnalnych" wieczorów pary. Nicole Coste zdecydowała się ujawnić światu, że wychowuje książęcego potomka dopiero wtedy, gdy zmarł książę Rainier III. Zrobiła to udzielając długiego wywiadu pismu "Paris Match". Zrobiła to na miesiąc przed koronacją Alberta. Oczywiście, wybuchł skandal.

Nicole CosteParis Match

Sama Nicole Coste tłumaczyła, że zrobiła to w trosce o dziecko.

Nie chciałam, żeby dorastał jak Mazarine (nieślubna córka Francoisa Mitterranda, byłego prezydenta Francji - red.) - tłumaczyła.

Wywiad był swoistym apelem do księcia, który nie chciał oficjalnie uznać dziecka.

Apeluję do jego serca i sumienia, myślę, że zrozumie, że to w interesie syna.

Książę w końcu potwierdził informację o dziecku tym bardziej, że Nicole Coste przedstawiła wyniki badań DNA. Przyznała też, że książę łoży na utrzymanie syna i że planuje wraz z synem przeprowadzić się na francuską Riwierę, żeby Alexander był bliżej ojca. Jednak sposób, w jaki świat dowiedział się o nieślubnym dziecku, niezbyt spodobał się księciu.

Kiedy wydarzenie takie jak to, które ma charakter ściśle prywatny i dotyczy twojego życia prywatnego, jest podane do publicznej wiadomości, to jest to coś na kształt szoku i czujesz się zdradzony na wiele sposobów - mówił w 2005 roku w rozmowie z Larrym Kingiem tuż po tym, jak wyszło na jaw, że książę posiada syna.

Rok później wybuchła kolejna bomba. Świat dowiedział się o kolejnym nieślubnym dziecku księcia, poczętej w wyniku romansu z Tamarą Rotolo Jazmin Grace Kelly. Także w tym przypadku niezbędne okazały się badania DNA, żeby ustalić ponad wszelką wątpliwość ojcostwo Alberta. Córkę również książę wspiera finansowo.

Jak na razie, książę Albert i jego żona Charlene nie posiadają potomstwa.

Książę Albert II, Charlene WittstockEast News

Charlene Wittstock i książę Albert II Charlene Wittstock i książę Albert II Fot. Reuters

Charlene Wittstock

Życie u boku wiecznego podrywacza raczej nie należy do łatwych. Zwłaszcza, kiedy w międzyczasie pojawia się informacja o nieślubnych dzieciach ukochanego. Charlene Wittstock próbowała trzykrotnie przed małżeństwem uciec do rodzinnego RPA - donosił Dailymail.co.uk.

Charlene Wittstock miała ponoć pierwszy raz spróbować ucieczki, kiedy udała się w maju do Paryża w celu przymiarki sukni ślubnej - informował portal w 2011 roku.

Miała się wtedy schronić w ambasadzie swojego kraju w Paryżu. W tym samym miesiącu ponowiła próbę w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Monako. Kiedy zaś ostatni raz próbowała uciec, skonfiskowano jej paszport w Nicei w drodze na lotnisko. W końcu jednak udało się ją przekonać do małżeństwa.

Niektóre źródła potwierdziły, że osiągnięto porozumienie pomiędzy przyszłą panną młodą i panem młodym - czytamy dalej.

Ślub w końcu się odbył, a bawił się na nim, według cytowanego portalu, między innymi Roger Moore, czyli filmowy James Bond.

Jeżeli zostało zawarte "porozumienie" to niewykluczone, że głównym celem Charlene będzie teraz dostarczenie Albertowi prawowitego dziedzica tronu w zamian za luksusowe życie multimilionerki - spekulował portal.

 Charlene Wittstock, książę Albert REUTERS/ERIC GAILLARD

Księżna Karolina i Ernest August V Księżna Karolina i Ernest August V East News

Księżna Karolina i Ernest August V

Karolina Hanowerska, księżna Hanoweru, jest siostrą księcia Alberta. Urodzona w 1957 roku, trzy razy wychodziła za mąż. Jej pierwszym mężem był Filip Junot (1978-1980), drugim Stefano Casiraghi (1983-1990), zaś obecnie jest związana z Ernestem Augustem V. Sama księżna stroni od skandali, czego jednak nie można powiedzieć o jej ostatnim mężu. Oddanie moczu na turecki pawilon w trakcie wystawy Expo czy spoliczkowanie kenijskiego hotelarza to jedno. Poza tym mąż księżnej, mówiąc oględnie, nie traktuje zbyt dosłownie przysięgi małżeńskiej.

Książę Hanowerski został sfotografowany w jednym z europejskich przybytków z kobietą znaną jako Simona, pochodząca z jednej z ubogich dzielnic Rumunii.

Co więcej, Simona, wtedy tancerka nocnego klubu, pojawiała się w życiu księcia niejednokrotnie. Kiedy księżna Karolina spędzała koniec roku 2009 w jednym ze szwajcarskich kurortów narciarskich, książę bawił w Tajlandii, gdzie dał się sfotografować, jak całuje tajemniczą kobietę. Zdjęcie Ernesta Augusta V i Simone Dobre zamieścił między innymi magazyn "Bunte".

Ernest August V, Simone DobreBunte

Księżniczka Stefania. Księżniczka Stefania. AP

Księżniczka Stefania

Księżniczka Stefania była młodszą siostrą księcia Alberta i Karoliny Hanowerskiej. Jednocześnie była najbardziej buntownicza z całej trójki. Uzdolniona muzycznie, w 1986 roku nagrała piosenkę "Ouragan", która we Francji została wielkim przebojem, a w Niemczech przez 3 miesiące utrzymywała się na szczycie list przebojów. Była również modelką i projektantką ubrań. Księżniczka Stefania to trzykrotna mężatka. Podobnie jak jej brat Albert, również ma dzieci z nieprawego łoża. Ze związków z własnym ochroniarzem dwójkę (Ludwika i Paulinę), a ze związku z francuskim żandarmem córkę Kamilę (dotąd nie uznaną oficjalnie).

Księżna Stefania od dłuższego czasu pielęgnuje swoją reputację "dzikiego dziecka" rodziny Grimaldi. Zabawiała się jako gwiazda rocka, projektantka mody i modelka kostiumów kąpielowych z lat 20-tych - już 12 lat temu pisał o niepokornej księżnej Telegraph.co.uk.

"Dzikie dziecko" uwielbiało romansować. Kiedy ojciec przydzielił jej ochroniarza, Daniela Ducrueta, ten szybko stał się kochankiem młodej księżniczki. Kilka miesięcy później była już w ciąży. Para udzieliła entuzjastycznego wywiadu portalowi People.com.

Wszystko się zupełnie zmieniło. To szczęście o takiej intensywności, że nie mam słów, żeby to opisać - wspominała księżniczka.

W podobnym tonie wypowiadał się Ducruet.

Pierwszy raz jak się spotkaliśmy, spojrzeliśmy na siebie i odtąd nie mogliśmy oderwać od siebie wzroku.
Daniel pomógł mi dorosnąć. Udowodnił, że ja się dla niego liczę, a nie to, co reprezentuję.

W wyniku intrygi, do której jeszcze wrócimy, to "szczęśliwe" małżeństwo rozpadło się w 1996 roku. 2 lata później księżniczka urodziła kolejne dziecko, córkę Camillę. Jego ojcem okazał się inny ochroniarz rodziny i były żandarm, Jean-Raymond Gottlieb. Nigdy nie został jednak oficjalnie uznany za ojca.

księżniczka Pauline, Księżniczka StefaniaEast News

Księżniczka nie ustawała w romansach, a wśród jej zdobyczy byli barmani, lokaje, piosenkarze, aktorzy i wielu innych mężczyzn ze wszystkich grup społecznych. Wśród znanych kochanków znaleźli się między innymi Jean Claude van Damme i Rob Lowe. W 2002 roku księżniczka poznała o 10 lat starszego od siebie tresera słoni, Franka Knie i wyszła za niego za mąż. Wyrzucona przez ojca z pałacu, wiodła wędrowne życie wśród cyrkowców.

W tym czasie sfotografowano ją w wozie zwanym "pałacem" ubraną w brudny szlafrok, z papierosem w ustach, wyglądającą jak peciara, a nie córka Grace Kelly - donosił Telegraph.co.uk.

Potem był kolejny artysta cyrkowy, 10 lat młodszy od niej Portugalczyk Adans Lopez Peres z którym w 2003 roku wzięła ślub a w 2005 rozwód, a jeszcze później związała się z żonatym krupierem Franckiem Brasseurem. Poniżej widzimy ją wraz z jej portugalskim mężem.

Adans Lopez Peres i księżniczka StefaniaEast News

Księżniczka StefaniaYoutube.com

Daniel Ducuret i Muriel Houtteman Daniel Ducuret i Muriel Houtteman East News

Daniel Ducruet

Daniel Ducruet był pierwszym mężem księżniczki Stefanii, a wcześniej jej ochroniarzem. Małżeństwo trwało od 1 lipca 1995 do 4 października 1996 roku. Z hukiem rozpadło się po tym, jak jedno z pism opublikowało zdjęcia Ducrueta z półnagą belgijską striptizerką i miss toples, Muriel "Fili" Houteman. Pałac na zdjęcia zareagował błyskawicznie.

Księżniczka Stefania z pewnością będzie teraz skłonna do rozwodu - powiedział adwokat pary, Thierry Lacoste, cytowany przez Apnewsarchive.

To prawdopodobnie najbardziej "medialna" seksafera w całej historii klanu Grimaldich. Szybko się okazało, żeby była to... intryga trójki znajomych, którzy postanowili zarobić w dosyć niecodzienny sposób. Muriel "Fili" Houteman wraz ze wspólnikami: fotografem Stephanem de Lisieckim i jego asystentem Yvesem Hoogewysem zainscenizowali uwiedzenie. Fifi pojawiła się w willi Ducrueta i w trakcie kąpieli bez stanika w przydomowym basenie, doprowadziła do zbliżenia z mężem Stefani. Jej przyjaciele tymczasem filmowali sceny uwodzenia, a naprawdę było co filmować. Para kochanków robiła "to" na brzegu basenu na wiele sposób. Nakręcony materiał został potem sprzedany włoskim i hiszpańskim tabloidom, a dzisiaj jest bez trudu dostępny na stronach dla dorosłych. Spisek jednak nie przyniósł szajce spodziewanych profitów.

Muriel "Fili" Mol-Houtteman została uznana winna naruszenia surowych przepisów dotyczących prywatności we Francji, kiedy na oczach fotografa wspólnika uprawiała seks z mężem księżniczki, Danielem Ducruetem, w jego domu na południu Francji. Otrzymała wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu - informował wtedy portal Bbc.co.uk.

Jej wspólnicy zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Pułapkę zastawiono z czysto finansowych pobudek - stwierdził prokurator w mowie końcowej.

Sama Fili nie przyznała się do udziału w aferze twierdząc, że nie miała pojęcia o tym, że była filmowana w trakcie seksu z mężem księżnej. Cała trójka musiała wypłacić Ducruetowi prawie 30 tysięcy zadośćuczynienia za naruszenie prywatności. Daniel Ducruet twierdził wprawdzie, że przez cały czas znajdował się pod wpływem dosypanych mu do szampana środków odurzających, jednak księżniczka Stefania nie dała się przekonać.

Ducruet wyraził skruchę za romans ze striptizerką, a nawet obiecał poprawę - czytamy na stronie Chicagotribune.com.

Nie pomogło. Księżniczka Stefania okazała się nieprzejednana.

Daniel Ducuret, Muriel HouttemanEast News

Charlotte Casiraghi

Ta nieokiełznana piękność w indiańskim stroju to Charlotte Casiraghi. Jej babką była Grace Kelly. Jest córką księżnej Karoliny. Casiraghi ma 28 lat, jest dziennikarką, a także czynnie uprawia skoki przez przeszkody. Ukończyła filozofię i biegle mówi po angielsku, francusku i włosku. Zajmuje czwarte miejsce w kolejce do tronu. Ma narzeczonego, 15 lat starszego od siebie francuskiego aktora komediowego o marokańskich korzeniach, Gada Elmaleha.

Charlotte Casiraghi, Gad ElmalehEast News

Charlotte CasiraghiEastNews

W 2012 roku wzięła udział w konkursie skoków w Villepinte pod Paryżem. Konkurs został ustanowiony na rzecz stowarzyszenia pomagającego dzieciom z całego świata. Charlotte Casiraghi wywołała wtedy mały skandal, występując w stroju indiańskim. Był on potem powodem oskarżenia jej o rasizm i ignorancję. Za kostium odpowiedzialna była firma Gucci, której Casiraghi jest ambasadorką i która zapewne nie spodziewała się takiej fali krytyki.

Charlotte Casiraghi, second child of Caroline, Princess of Hanover, participates in the Gucci Paris Masters International Jumping competition in Villepinte near Paris December 1, 2012. The competition was set up for the benefit of AMADE (World Association of Children's Friends), a Monaco based association which helps children from all around the world. REUTERS/Benoit Tessier (FRANCE - Tags: ENTERTAINMENT SPORT EQUESTRIANISM ROYALS)REUTERS/BENOIT TESSIER

Charlotte Casiraghi, second child of Caroline, Princess of Hanover,  participates during the Gucci Paris Masters International Jumping competition in Villepinte near Paris December 1, 2012. The competition was set up for the benefit of AMADE (World Association of Children's Friends), a Monaco based association which helps children from all around the world. REUTERS/Benoit Tessier (FRANCE - Tags: ENTERTAINMENT SPORT EQUESTRIANISM ROYALS)REUTERS/BENOIT TESSIER

Pierre Casiraghi. Pierre Casiraghi. AP

Pierre Casiraghi

Ten przystojny młodzieniec to Pierre Casiraghi, wnuk Grace Kelly, syn księżniczki Karoliny i brat Charlotte. W 2012 roku portal Dailymail.co.uk informował, że młody książę trafił do szpitala po tym, jak w jednym z nocnych lokali wdał się w bójkę z byłym właścicielem klubu nocnego, który dosyć mocno poturbował młodego księcia.

Twarz Pierre'a wyglądała strasznie, głęboko pocięta i zakrwawiona - opisywał to jeden ze świadków zajścia.

Choć według przyjaciół księcia został on sprowokowany i tylko się bronił, portal ma swoje zdanie.

Rodzina Pierre'a ma długą historię skandali i intryg, a ten epizod wydaje się sugerować, że idzie on w ich ślady.

Pierre i Charlotte CasiraghiEastNews