Ona romansowała z Pittem i Affleckiem. Dla niego związek z nią był wygraną na loterii. Historia miłości Gwyneth i Chrisa

Gwyneth Paltrow i Chris Martin ogłosili separację. Byli małżeństwem 10 lat, mają dwoje dzieci i uchodzili za jedną z najbardziej normalnych par w niestabilnym, jeśli chodzi przede wszystkim o związki, Hollywood.
Gwyneth Paltrow, Chris Martin. Gwyneth Paltrow, Chris Martin. East News

Gwyneth Paltrow, Chris Martin

Gwyneth Paltrow i Chris Martin, jedno z najzgodniejszych małżeństw Hollywood rozstaje się. Przez 10 lat małżeństwa chronili swoją prywatność. Ze zdawkowych, lecz eleganckich komentarzy w wywiadach dla najlepszych magazynów dało się wyczytać: "Dziękujemy za pamięć, wasze zainteresowanie nam schlebia, lecz nie powiemy nic poza tym, że u nas jest w porządku". Sielskie czasy przeszły już do przeszłości. Zapowiedział to wpis na blogu aktorki.

Z sercami pełnymi smutku podjęliśmy decyzję o separacji - czytamy na Goop.com. - Ponad rok ciężko pracowaliśmy, każde z nas osobno, jak i wspólnie, aby zobaczyć, co mogłoby być jeszcze możliwe między nami. Doszliśmy do wniosku, że choć nadal bardzo się kochamy, lepiej będzie, jeśli będziemy żyć osobno.
Mimo to jesteśmy i zawsze będziemy rodziną, a pod wieloma względami jesteśmy sobie teraz bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej. Po pierwsze i przede wszystkim jesteśmy rodzicami dwojga niesamowicie wspaniałych dzieci i prosimy, by ich oraz nasza prywatność była uszanowana w tym trudnym dla nas momencie. Zawsze chroniliśmy prywatność naszego związku i mamy nadzieję, że uda nam się robić to nadal, nie będąc już razem.

PICTURE BY ADAMS - BUSHELL / MATRIX PLEASE CREDIT ALL USES CHRIS MARTIN AND GWYNETH PALTROW TAKE A STROLL IN HYDE PARK, LONDON 14-JULY-03 JOB: 12547 TEL:+ 44 20 7584 2862ADAMS - BUSHELL / MATRIX/ADAMS - BUSHELL / MATRIX

Według Us Weekly, zanim oficjalne oświadczenie pojawiło się na blogu Paltrow, para razem z 9-letnią córką Apple i 7-letnim Mosesem wylecieli na małą wysepkę Eleuthera (archipelag  Bahama). Dopiero gdy stali się nieosiągalni dla mediów, świat dowiedział się o rozstaniu.

 

Gwyneth PaltrowGoop.com

Para potwierdziła w oświadczeniu, że "pracowali nad związkiem". Co to miało oznaczać w praktyce?

Pracowali nad sobą naprawdę ciężko przez ostatni rok albo i dłużej - mówi People.com informator. - Chodzili na terapię. Naprawdę się starali, aby im się udało. Kiedy Gwyneth mówi o trudach małżeństwa, to mówi to szczerze, wie, co to oznacza. Uznali oboje, że lepiej będzie, jeżeli nie będą dłużej ze sobą jako para.

Jak podkreśla informator People nie musimy się obawiać publicznego prania brudów. Priorytetem dla obojga są dzieci.

Oboje przygotowują się na następne tygodnie - cytuje słowa swojego źródła portal. - Wiedzą, że ludzie będą mówili różne rzeczy, ale to prędzej czy później minie. Najważniejsze, że nadal są rodziną. Zawsze nią będą i nic tego nie zmieni.

Gwyneth Paltrow, Apple, MosesEast News

Podobnego zdania jest także informator znanego komentatora i obserwatora amerykańskiego świata show-biznesu, Pereza Hiltona.

To nie jest nic smutnego. Nadal są najlepszymi przyjaciółmi. Zdecydowali, że tak będzie dla nich lepiej - czytamy na blogu Pereza Hiltona. - Do tej pory przy sobie trzymały ich dzieci, one były ich całym światem. Miłość między nimi wyparowała. Przestali być dla siebie kochankami, ale nie przestali być przyjaciółmi.

PHOTO: EAST NEWS/SPLASH  Actress and proud mother, Gwyneth Paltrow, takes her new born baby, Apple out for a walk in the heat of the London summer to Hyde Park.   The actress seemed to enjoy herself along with her brother Jake who accompanied her in the walkEAST

NEWS/Splash News

Gwyneth Paltrow i Jeff Soffer Gwyneth Paltrow i Jeff Soffer STORMS MEDIA GROUP/Storms Media Group

Plotki

Choć para konsekwentnie unikała komentarzy o związku, media brukowe pęknięć dopatrzyły się już w zeszłym roku. Wtedy to "Vanity Fair" przygotowywało obszerny materiał o aktorce. Ta, gdy tylko się o tym dowiedziała, wysłała do swoich znajomych maila:

Poproszą Was o komentarze lub cytaty. Proszę, odmówcie - apelowała do przyjaciół aktorka.

Dlaczego Paltrow dała embargo dziennikarzom prestiżowego magazynu? Mieli oni ponoć zbierać informacji na potwierdzenie pogłosek o rzekomym jej romansie z milionerem, Jeffem Sofferem, mężem Elle Macpherson.

To całkowite kłamstwo - zaprzeczał plotkom o romansie rzecznik aktorki. - Jeff i Gwyneth przyjaźnią się od wielu lat. Ich relacja nie wykracza poza te ramy.

Gwyneth Paltrow z córką AppleEast News

Z czasem głos zaczęła zabierać i sama aktorka, która do tej pory nie odpowiadała na żadne pytania o swoje małżeństwo. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy uległo to zmianie.

Ciężko jest być małżeństwem - mówiła w "Glamour" w 2013 roku. - Kiedy kończą się wspaniałe czasy, musisz zmierzyć się z tymi koszmarnymi. Jesteśmy jak każda inna normalna para.
Nie uczysz się w małżeństwie niczego więcej poza prowadzeniem trudnych rozmów - mówiła w zeszłym roku w "Self". - Trzeba się godzić na rzeczy, które bezpośrednio zmieniają związek. Czasem, kiedy dla ciebie staje się jasne, kim jesteś, inni przestają się czuć dobrze przy tobie, bo woleli "starego" ciebie.

Dziennikarze nie spuszczali z oka także Chris Martina. Magazyn "Star" powoływał się na informatora, który twierdził, że mąż Patrow miał romans z Kate Bosworth. Miał podejrzeć, jak rzekomi kochankowie całują się i przytulają w strefie VIP za kulisami koncertu U2. Martin zaprzeczył tym doniesieniom.

 

Actress Kate Bosworth poses at The Art of Elysium's Heaven Gala on Saturday, Jan. 11, 2014, in Los Angeles. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)Kate Bosworth / CHRIS PIZZELLO/INVISION/AP/Chris Pizzello

 

06/27/2008 - Chris Martin - Chris Martin of Coldplay Performs on NBC's Today Show Toyota Concert Series - June 27, 2007 - Rockefeller Center  - New York City, NY, USA  - Keywords: Coldplay - False -  - Photo Credit: Janet Mayer / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)JANET MAYER / PR PHOTOS/Janet Mayer / PR Photos

Chris Martin z Coldplay Chris Martin z Coldplay JANET MAYER / PR PHOTOS/Janet Mayer / PR Photos

Inne związki

Paltrow i Martin poznali się w 2002 roku, kiedy to Coldplay ruszył w trasę koncertową promującą ich drugi album "A Rush Of Blood To The Head". Frontman zespołu był dla aktorki nieocenionym wsparciem śmierci jej ojca, Bruce'a Paltrowa. Hollywoodzki reżyser i producent zmarł w 2002 roku w Rzymie, gdzie pojechał, aby świętować z całą rodziną 30. urodziny Gwyneth.

Martin wspierał w tych ciężkich chwilach aktorkę. Napisał dla niej piosenki "Fix you" i "Swallowed in the Sea", a jej ojcu zadedykował album "X&Y". Wkrótce potem zakochani ogłosili światu, że Paltrow jest w ciąży, a 5 grudnia 2003 roku odbędzie się cichy i skromny ślub tylko dla najbliższej rodziny.Martin nie był pierwszą znaną miłością Paltrow. Gdy miała 24 lata, zaczęła spotykać się z Bradem Pittem. Po 3 latach ogłosili zaręczyny. Aktorka jednak je zerwała, bo - jak sama uzasadniała - nie była gotowa na małżeństwo.

Cały mój wewnętrzny system posypał się wówczas - podsumowywała potem po latach. - To był jeden wielki bałagan, w dodatku sama byłam architektem tego chaosu. Czuję się odpowiedzialna za to, że go zraniłam. Dobre 5 lat czułam smutek po naszym rozstaniu, jednak cieszę się, że mogłam spędzić czas z tak dobrym człowiekiem jak Brad.

Brad Pitt i Gwyneth Paltrow, 1997East News

Przez kolejne 2 lata Paltrow spotykała się z innym hollywoodzkim amantem - Benem Affleckiem.

Myślę, że mamy zupełnie inny system wartości. Ben czyni ​​życie trudnym dla samego siebie - mówiła Paltrow w rozmowie z Diane Sawyer. - Ma w sobie wiele sprzeczności, ale to jest świetny facet, więc mam nadzieję, że sobie wszystko uporządkuje.

Ben Affleck i Gwyneth Paltrow Sesja dla 'Entertainment'

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow EAST NEWS/Splash News

Światowe życie

Paltrow i Martin dostarczali mediom pożywki, nawet mimo awersji do wywiadów i zwierzania się z prywatnych problemów. Wystarczyło, że po prostu byli. Paltrow i Martina można było spotkać w towarzystwie Jaya-Z i Beyonce, Rihanny, Roberta Downey Jr, Michaela Korsa, Stelli McCartney czy Cameron Diaz. Warto podkreślić, że ich znajomość nie ograniczała się do zdawkowych rozmów o pogodzie na oficjalnych galach. Ze Stevenem Spielbergiem, ojcem chrzestnym Paltrow, spędzali wakacje, a z Beyonce i jej mężem tak się zżyli, że Mason i Apple zwracają się do muzyków per ciociu i wujku.

Beyonce, Gwyneth PaltrowEast News

Przed kilkoma laty z tego grona najbliższych wypadła Madonna. Wcześniej niejednokrotnie Paltrow nazywała ją swoją "starszą siostrą". Panie poróżnić miała rywalizacja o trenerkę personalną - Tracy Anderson. Konflikt zaogniła także niechęć Madonny do męża przyjaciółki.

Ilekroć Gwyneth narzeka na problemy z Chrisem, Madonna widzi jedno rozwiązanie: powinna go zostawić... Madonna nigdy nie lubiła Chrisa, bo ten "nie właził jej w tyłek" - mówił informator "Globe".

Gwyneth Paltrow. Gwyneth Paltrow. East News

Dzieci

Choć na liście ich przyjaciół można znaleźć największe światowe sławy, to Paltrow i Martin nie godzili się na bycie celem dla paparazzi. Gdy tylko na horyzoncie pojawiał się fotoreporter, natychmiast się rozdzielali. Nawet gdy byli małżeństwem z kilkuletnim stażem, Martin nadal miał w zwyczaju odchodzić w przeciwnym kierunku, gdy przyuważył paparazzi. To jednak nie wszystko - prawie nigdy nie pojawiali się razem nawet na oficjalnych przyjęciach. Wszystko w imię ochrony rodziny.

Związek ze zdobywczynią Oscara - żartował Martin w rozmowie z CBS Sunday Morning. - To jak wygrać los na loterii. Jestem szczęściarzem.

Na początku związku jednak nie mieli oporów z pokazywanie się publicznie razem, nawet z dzieckiem.

?BAUER-GRIFFIN.COM Gwyneth Paltrow, husband Chris Martin, and their new baby daughter Apple Blythe Alison Martin (b. May 14, 2004) photographed for the first time while leaving the hospital in London, England. EXCLUSIVE. May 15, 2004. www.bauer-griffin.comSTEVE SANDS/BAUER-GRIFFIN.COM/STEVE SANDS

Apple i Moses całkowicie zmieniły życie rockmana.

Dzięki nim dostałem cel w życiu. Skoncentrowałem się na tym, aby zapewnić im dostanie życie - mówił w cytowanym wywiadzie.

Gwyneth PaltrowSOLARPIX / PR PHOTOS/Solarpix / PR Photos