Tego o nich nie wiecie! Rozwiedli się, ale zostali przy nazwiskach swoich byłych. A jak nazywali się wcześniej?

Mimo że się rozwiedli, nie wrócili do panieńskich nazwisk. Niektórzy tłumaczą to przyzwyczajeniem, inni pod nowym nazwiskiem zaczęli budować już karierę, a jeszcze inni mieli po prostu nieciekawe nazwiska rodowe.
Magda Gessler Magda Gessler Kapif

Magda Gessler

Magda Gessler w 1986 roku wzięła ślub z Piotrem Gesslerem. Po rozwodzie w 2001 roku postanowiła zachować nazwisko byłego męża. Jak sama przyznaje to nazwisko jest zbyt cenne, żeby je zmieniać. Panieńskie nazwisko restauratorki brzmi: Ikonowicz.

Olga Bończyk Olga Bończyk Kapif

Olga Bończyk

Olga Bończyk ma za sobą dwa rozwody. Pierwszy z aktorem Jackiem Bończykiem, po którym zachowała nazwisko. Panieńskie nazwisko aktorki to Bocek.

Monika Richardson Monika Richardson Kapif

Monika Richardson

Monika Richardson zachowała nazwisko po pierwszym mężu Williamie Richardsonie. Wcześniej nazywała się Pietkiewicz.

Maria Czubaszek Maria Czubaszek Kapif

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek obecnie jest żoną Wojciecha Karolaka, ale posługuje się nazwiskiem byłego męża. Jej nazwisko panieńskie to Bacz.

Grażyna Kulczyk Grażyna Kulczyk Kapif

Grażyna Kulczyk

Grażyna Kulczyk została przy nazwisku byłego męża. Jej decyzja nikogo nie zaskoczyła, bo kto by chciał rezygnować z tak wpływowego nazwiska? Jan Kluczyk został jej mężem w 1970 roku. Małżeństwo trwało 35 lat, zanim rozwiedli się w 2009 roku. Pani Grażyna z domu nazywała się Łagoda.

Kora Kora Kapif

Kora

Kora czyli Olga Jackowska, a z domu Ostrowska, rozwiodła się z muzykiem Markiem Jackowskim w 1984 roku, ale zachowała jego nazwisko.

Anna Wiśniewska Anna Wiśniewska Kapif

Anna Wiśniewska

Anna Wiśniewska, trzecia była żona Wiśniewskiego, po rozwodzie z Michałem również nie zmieniła nazwiska. Tłumaczy, że podjęła taką decyzję ze względu na córeczki: Etennette i Vivienne. Anna i Michał wzięli ślub w marcu 2007 roku, a już w czerwcu 2011 doszło do rozwodu. Jej panieńskie nazwisko to Świątczak.

Izabela Trojanowska, 59 lat Izabela Trojanowska, 59 lat Kapif

Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska rozwiodła się z Markiem Trojanowskim, ale zostawiła sobie jego nazwisko. Aktorka z domu nazywa się Schutz.

Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek Kapif

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek niedawno rozwiodła się, ale nadal trwa przy nazwisku byłego męża. Z domu nazywa się Kostrzewska.

Zygmunt Solorz-Żak Zygmunt Solorz-Żak Kapif

Zygmunt Solorz-Żak

Zygmunt Krok nazwisko Solorz przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz, natomiast nazwisko Żak przyjął po rozwodzie z pierwszą żoną w 1991 roku i poślubieniu Małgorzaty Żak. Dziś po rozwodzie z drugą żoną nadal pozostaje przy obu nazwiskach.

Katarzyna Dowbor. Katarzyna Dowbor. Kapif

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor trzy razy wychodziła za mąż, ale tylko raz zmieniła nazwisko. Gdy miała 19 lat wyszła za ojca Maćka, i przy jego nazwisku została do dziś. Zapewne niewiele osób wie, że jej panieńskie nazwisko to Kokocińska.

Dorota Williams Dorota Williams Kapif

Dorota Williams

Dorota Williams swoje nazwisko zawdzięcza drugiemu mężowi. Z domu jest Redzisz.

Marta Wiśniewska Marta Wiśniewska Kapif

Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska jest drugą, byłą żona Wiśniewskiego. Wzięła z nim ślub w 2002 roku, a rozwód w 2006 roku. Po byłym mężu zachowała nazwisko rezygnując z powrotu do panieńskiego Mandrykiewicz.

Hanna Lis Hanna Lis Kapif

Hanna Lis

Dziś posługuje się nazwiskiem drugiego męża, Tomasza Lisa. Jednak przez wiele lat znana była jako Hanna Smoktunowicz, nazwisko to zachowała po pierwszym mężu, z którym rozstała się w 1998 roku. A jak brzmi nazwisko rodowe dziennikarki? Kedaj.

Tina Turner Tina Turner X17ONLINE.COM/ViennaReport/X17online.com

Tina Turner

Tina Turner, a właściwie Anna Mae Bullock, zachowała po rozwodzie nazwisko pierwszego męża Ike'a Turnera, z którym związana była w latach 1962 - 1978. Przy nazwisku pozostała, bo jej kariera była już w tym momencie bardzo rozwinięta.

Demi Moore. Demi Moore. Bulls

Demi Moore

Demi w wieku 18 lat poślubiła muzyka, Freddiego Moore'a, z którym związana była przez cztery lata. Po rozwodzie została jednak przy jego nazwisku. Zmieniła zresztą też imię. Tak naprawdę nazywa się Demetria Guynes. Jej nazwisko panieńskie brzmiało zbyt mało medialnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.