Ich śmierć pomogła rodzinie księżnej Kate zgromadzić miliony! Poznaj tragiczną historię jej przodków

Książę poślubił Kopciuszka i żyli długo i szczęśliwie. Tylko, że księżna Kate nigdy nie była Kopciuszkiem. Jeszcze jako Kate Middleton chodziła wraz ze swoim rodzeństwem, Pippą i Jamesem, do szkoły w której czesne wraz z internatem wynosiło 160 tysięcy złotych rocznie! Skąd rodzice dzisiejszej księżnej brali tyle pieniędzy? Jeden z zachodnich portali przeprowadził małe śledztwo...
Księżna Kate Księżna Kate I-IMAGES / POLARIS/EAST NEWS/Stephen Lock

Księżna Kate

Księżna Kate nie afiszuje się ze swoim bogactwem. Na publiczne imprezy ubiera się gustownie i z klasą, ale skromnie. Poddani przyzwyczaili się, że widują ja po kilka razy w tej samej kreacji, w dodatku nawet nie szytej na specjalne zamówienie, ale kupionej w sklepie sieciowym (zobacz: Za to ją lubimy! Księżna Kate zakłada tę samą kreację nawet TRZY razy). Nawet, jeżeli brak umiłowania do przepychu wyniosła z domu, to nie dlatego, że u Middletonów się nie przelewało. Wręcz przeciwnie, rodzice księżnej w 1987 roku założyli spółkę "Party pieces", której obroty sięgają 30 milionów funtów. Ona sama uczęszczała wyłącznie do ekskluzywnych szkół, między innymi St. Andrew's Prep School i Marlborough College. Żeby opłacić edukację przyszłej księżnej i jej rodzeństwa, potrzebna była niemała fortuna! Jednak portal Dailymail.co.uk uważa, że nawet zyski świetnie prosperującej firmy rodzinnej nie wystarczyłyby, żeby opłacić wszystkie rachunki.

Ani kariera rodziców, jego jako pilota i jej jako stewardessy, ani ich raczkujący wtedy biznes, "Party pieces", nie są w stanie wyjaśnić, jak mogli płacić takie wysokie rachunki - czytamy śmiałą tezę redaktorów portalu.

June 13, 2012: Queen Elizabeth II (not pictured) and Catherine, Duchess of Cambridge walk through Market Square during a visit to Nottingham, central England, UK, as the Queen continues her diamond jubilee tour.Mandatory Credit: INFphoto.com Ref: infuklo-146/147BULLS/infuklo-146/147

 

Michael Middleton i Carole Middleton Michael Middleton i Carole Middleton East News

Księżna Kate

Redaktorzy portalu dokonali małego śledztwa dziennikarskiego. Zaprowadziło ich ono aż do czasów I Wojny Światowej i jednej z wielu tragedii, jakie dotknęły wtedy nie tylko angielskie rodziny. W ciągu dwóch lat na różnych frontach zawieruchy wojennej zginęło trzech braci: Maurice, Lionel i Fran Luptonowie.

Odpowiedź, skąd się wzięły miliony Middletonów daje historia o złamanym sercu i stratach I Wojny Światowej, symbolizowanych przez prosty nagrobek, który znajduje się wśród przejmujących rzędów grobów na Cmentarzu Wojennym przy Rue-Petillon we Fleurbaix w północnej Francji - pisze nieco patetycznie Dailymail.co.uk.

Michael i Carole MiddletonREUTERS/CATHAL MCNAUGHTON

Księżna Kate

W jaki sposób śmierć braci przyczyniła się do zbudowania fortuny Middletonów? Redaktorzy portalu trzymają nas w niepewności, przedstawiając najpierw tragiczne losy rodzeństwa. Otóż byli oni prawujami Kate Middleton, a kluczem do obecnego majątku jej rodziców stał się fundusz powierniczy założony przez kobiety w rodzinie, które przeżyły wojnę. Jego wartość wyniosła ponad 3 miliony funtów.

Ten fundusz to była trampolina dla Kate i jej życia, o jakim jej przodkowie nawet nie marzyli - czytamy.

Skąd pieniądze na fundusz? Redaktorzy portalu cofnęli się jeszcze bardziej w czasie. Ustalili, że za pierwszym komercyjnym sukcesem Middletonów stoi urodzony w 1813 roku praprzodek Kate, Frank Lupton, pierwszy zdolny biznesmen w rodzinie. Rozbudował starą, założoną jeszcze w 1773 roku firmę Wiliam Lupton and Co, kupując starą wytwórnię sukna.

Stopniowo zaczął tworzyć fantazyjne tweedy, tweedowe ubrania i uniformy policyjne, kupił też zakład do wykańczania co oznaczało, że miał kontrolę nad każdym etapem produkcji - czytamy.

Frank zmarł w 1884 roku w wieku 70 lat, zostawiając swoim czterem synom w testamencie ogromną kwotę 330 tysięcy zł, czyli dzisiaj równowartość prawie 29 milionów.

Jego syn, prapradziadek Kate, Franciszek, absolwent Cambridge, odziedziczył równowartość ponad 7.500 miliona zł. Jednak pieniądze nie przyniosły mu szczęścia - konkluduje Dailymail.co.uk.

Britain's Catherine, Duchess of Cambridge visits the Breakwater country park, to start the Ring O Fire ultra marathon, in Anglesey, north Wales August 30, 2013.   REUTERS/Paul Lewis/pool    (BRITAIN - Tags: ROYALS ENTERTAINMENT SPORT ATHLETICS)POOL

Kate Middleton Kate Middleton East News

Księżna Kate

To właśnie Frank Lupton, dziedzic fortuny, był ojcem tragicznie zmarłych na froncie braci: Maurice'a, Frana i Lionela. Oprócz nich miał jeszcze dwie córki: Annę i Olivie, która była prababką księżnej Kate.

Pierwszy na wojnie poległ Maurice. Na front poszedł 19 kwietnia 1915 roku, a zginął dokładnie 2 miesiące później, jako kapitan 7 batalionu strzelców Leeds. Był jednym z 2.050 członków tego batalionu, którzy zginęli we Flandrii i Francji w czasie wojny.

Jeszcze tak naprawdę nie walczyliśmy, a tylko co chwila przenosimy się, co jest nawet zabawne - pisał do rodziny.

W liście z następnego dnia donosił:

Siedzę w błocie w drewnianym schronie, co dla świata wygląda jak zabawa w Indian. Co jakiś czas słyszymy trzask karabinu jak podczas polowania na kaczki, ale nie w naszą stronę, przynajmniej tak mi się wydaje.

15 czerwca, na 4 dni przed śmiercią, napisał swój ostatni list.

Pewnego popołudnia Niemcy rozpoczęli ostrzał naszego odcinka okopów pociskami odłamkowymi.

Maurice poległ w wieku 28 lat.

Kate MiddletonEast News

Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Kate

W tym samym czasie, co Maurice, na front wyruszył jego młodszy brat Lionel. Wiadomość o śmierci brata zastała go jako członka Artylerii Królewskiej.

Na początku myślałem, że to ogromna strata, że zginął tak szybko, zanim zdążył zrobić coś dobrego, ale teraz myślę, że to jest piękne, że on teraz miło spędza czas - pisał w liście do swojej siostry Anny.

Artylerzysta Lionel Lupton brał udział w bitwie pod Loos pod koniec sierpnia, czym zasłużył sobie na tygodniowy urlop. Po powrocie na front 1 grudnia został ranny i odesłany do Londynu w celu podreperowania zdrowia.

Następnie udał się do domu na Boże Narodzenie, gdzie znalazł swoją rodzinę pogrążoną w żałobie po śmierci Maurice'a, ale świętującą narodziny pierwszego dziecka jego siostry Olivii i jej męża Noela Middletona. Chłopak, Christopher, urodził się w Wigilię tego roku.

Lionel zginął pół roku później - 16 lipca 1916 roku w bitwie pod Sommą w wieku 24 lat.

(L-R) Britain's Prince Charles stands with Michael Middleton and his wife Carole, and Camilla, Duchess of Cornwall   after the wedding ceremony of Prince William and Kate Middleton at Westminster Abbey, in central London, April 29, 2011. (ROYAL WEDDING/SERVICE) REUTERS/Toby Melville (BRITAIN  - Tags: ROYALS SOCIETY ENTERTAINMENT)  Fot. TOBY MELVILLE REUTERS

Księżna Kate w trakcie wizyty w Leicester Księżna Kate w trakcie wizyty w Leicester AP/Kirsty Wigglesworth

Księżna Kate

Fran był najstarszym z braci. Kiedy został powołany w styczniu 1917 roku do służby, jego obaj bracia już nie żyli. Zginął 6 tygodni później, zostawiając żonę i córkę Ruth. Początkowo nie można było znaleźć jego ciała.

Pomimo dokładnych poszukiwań, nigdzie nie było śladu jego ciała i początkowo sądzono, że mógł zostać wzięty do niewoli - informuje Dailymail.co.uk. - Jednak po dwóch miesiącach jego ciało znaleziono w pobliżu ciała mężczyzny z którym odbywał patrol. Najwyraźniej obaj zostali wysadzeni granatem i zginęli na miejscu.

Franciszek Lupton nie przetrzymał śmierci wszystkich swoich trzech synów. To był cios z którego się już nie podniósł. W 1920 roku zmarł wskutek przewlekłej niewydolności nerek.

Księżna KateAP/Kirsty Wigglesworth

Księżna Kate, książę William. Księżna Kate, książę William. AP

Księżna Kate

Franciszek, umierając, zostawił ogromny majątek, który został podzielony pomiędzy pozostałe przy życiu córki: Olivię i Annę. Do podziału było prawie 360 tysięcy zł, dzisiaj równowartość ponad 13 milionów! Uczyniło je to niezwykle zamożnymi kobietami. To właśnie one założyły fundusz powierniczy na który złożyła się kwota prawie 270 tysięcy zł, według obecnej wartości, ponad 14 milionów zł!

To właśnie ten fundusz powierniczy umożliwi potem sfinansowanie edukacji Kate i pozwoli jej obracać się w arystokratycznych kręgach, dzięki czemu utorowała sobie drogę do spotkania księcia Williama - takim właśnie wnioskiem kończy swoje śledztwo Dailymail.co.uk.

 

Księżna Kate, książę WilliamEastNews

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.