Ibisz do Młynarskiej: Jak ty się tak zapuściłaś! Prezenterka wzięła się za siebie i wygląda świetnie! Pamiętacie, jak było kiedyś?

Chcąc utrzymać się w telewizji trzeba cały czas dbać o siebie. Agata Młynarska wygląda teraz rewelacyjnie, a zawdzięcza to między innymi... Krzysztofowi Ibiszowi. To on przekonał dziennikarkę, aby wzięła się za siebie. Dziennikarka poświęciła 8 lat, by wyglądać tak jak teraz. Jak wyglądała ta metamorfoza?
Agata Młynarska Agata Młynarska KAPiF

Tylko młodzi prezenterzy?

Od dłuższego czasu na wizji widać coraz młodszych prezenterów, którzy wyglądają olśniewająco. Niestety wraz z wiekiem maleją szanse na utrzymanie się w telewizji, czego boleśnie doświadczyła Katarzyna Dowbor. Prezenterka niedawno została zwolniona z pracy przez to, że... jest już za stara!

Katarzyna DowborKapif

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o kwestie zawodowe, lepiej na zimne dmuchać. Dlatego Agata Młynarska już jakiś czas temu wzięła się za siebie. Efekty powalają. Wygląda teraz lepiej niż kiedykolwiek. Dziennikarka w programie "Miasto Kobiet" podzieliła się wspomnieniami, jak do tego doszło. Do działania zmotywował ją kolega po fachu, Krzysztof Ibisz, który powiedział jej wprost:

Ruszaj się, do roboty, jak chcesz tu jeszcze pracować następne 10 lat, jak ty się tak zaniedbałaś, zapuściłaś? Tragicznie z tobą.

Młynarska wzięła sobie do serca słowa kolegi i zaczęła żmudny proces odchudzania i treningów.

Dał mi telefon do swoich trenerów, dał mi różne inne rozwiązania i dzwonił do mnie. Wtedy nikomu tak na mnie nie zależało - przyznała dziennikarka.

Zobaczcie, jak wyglądała zaskakująca metamorfoza prezenterki. Pamiętacie, jak kiedyś wyglądała?

Agata Młynarska i Jurek Owsiak Agata Młynarska i Jurek Owsiak TVP.info

Początki kariery

Przygodę z telewizją Agata Młynarska rozpoczęła w 1990 roku, gdy miała 25 lat. Prowadziła wtedy wraz z Jurkiem Owsiakiem program "Róbta, co chceta!". Przez wiele lat była związana z TVP. Występowała w różnym repertuarze np. w programach edukacyjnych. Jednak pozycję wyrobiła sobie dzięki konferansjerce. Nie raz widzowie oglądali ją w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozmaitych imprezach czy programach rozrywkowych.

agata młynarskaKapif

Agata Młynarska Agata Młynarska FORUM/Darek Majewski

Zmieniający się styl

Tak wyglądała Agata Młynarska w 1995 roku. Stylizacja z ubiegłego milenium. Po latach zmieniła nieco styl i pozbyła się tak bardzo "młodzieżowego" look'u.

Agata MłynarskaKAPiF

Agata Młynarska Agata Młynarska KAPiF

Nieudane stylizacje

Agata Młynarska na początku nowego stulecia nieco się zaokrągliła i zaliczyła kilka modowych wpadek. Jej nie był najlepszy. W 2005 roku była fanką welurowych żakietów i niedopasowanych ubrań.

agata młynarskaKapif

Agata MłynarskaKAPiF

Agata Młynarska Agata Młynarska KAPiF

Kryzys

2005 rok był momentem kryzysowym dla prezenterki.

Kiedy skończyłam 40 lat, zorientowałam się, że moja bezkarność w jedzeniu została surowo ukarana. Wiedziałam, że albo odpuszczę, albo pozbieram się i wrócę do mojego rozmiaru 38 - wyznała Młynarska w wywiadzie.

Wówczas padły ostre słowa z ust jej wieloletniego kolegi, Krzysztofa Ibisza i Młynarska przystąpiła do działania.

Agata Młynarska i Jarosław Kret Agata Młynarska i Jarosław Kret KAPiF

Początek starań i miłość

Po wielu próbach zrzucenia dodatkowych kilogramów, za namową Krzysztofa Ibisza, Młynarska zwróciła się o pomoc do dietetyczki i trenera. Fachowcy opracowali dla prezenterki dietę oraz program ćwiczeń. Młynarska rozpoczęła dietę glikemiczną i po kilku miesiącach było widać efekty.

agata młynarskaKapif

Dodatkową motywacją była nowa miłość prezenterki. Związała się z Jarosławem Kretem, z którym zaręczyła się w 2007 roku, jednak związek nie przetrwał.

Agata Młynarska Agata Młynarska KAPiF

Po rozstaniu...

Po rozstaniu z Kretem, Agata Młynarska podwoiła wysiłki i z miesiąca na miesiąc zmiany w jej wyglądzie były coraz bardziej zauważalne. Nie tylko dieta, ale też sport pomagały prezenterce uzyskać świetną figurę.

Ważne, żeby wybrać sobie taki rodzaj sportu, jaki sprawi nam przyjemność. Trening ma być relaksem, a nie źródłem stresu. Zwłaszcza, że stres spowalnia przemianę materii. Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu i uprawiam nordic walking - przyznała Młynarska.

W 2009 roku wyglądała już tak:

Agata MłynarskaKAPiF

Agata Młynarska Agata Młynarska KAPiF

Dieta trwała...

Agata Młynarska stosowała dietę przez... 8 lat! Schudła 10 kilogramów. Dieta, ćwiczenia i dyscyplina zapewniły jej rewelacyjny wygląd. Prezenterka podkreśla, jak ważna jest przemyślana dieta i stopniowy proces:

Moja filozofia życia to filozofia jedzenia. Na samym początku nie było łatwo, to zrzucanie wagi trwało jakiś czas, ale się udało. Trzymam się swojej filozofii i dzięki temu nie skacze mi waga, nie wisi mi skóra.
Agata Młynarska Agata Młynarska fot. Kapif

Zmiana stylu

W 2012 roku Młynarska otrzymała statuetkę "Fashion Magazine" za świetny styl. Przyznała, że zawdzięcza to swojemu styliście, Piotrowi Kąckiemu:

Kompletnie nie znam się na modzie. To jest sukces Piotra, a nie mój. Ale ta nagroda jest dla mnie ważna, bo pokazuje, że można odnosić sukcesy i zostać docenioną nawet jak się zbliża do pięćdziesiątki - wyznała dziennikarka.

agata młynarskaKapif

Agata Młynarska. Agata Młynarska. Kapif

48 lat

Trzeba przyznać, że 48-letnia prezenterka wygląda rewelacyjnie! Dużo wysiłku i samozaparcia zdecydowanie się opłaciło. Jej sylwetka i długie nogi są godne pozazdroszczenia. Gratulujemy!

Agata MłynarskaKapif

Więcej o: