16-letnia blogerka, raper, producent statków kosmicznych. Oto najbardziej wpływowe osoby na świecie

Prezydent USA Barack Obama, przywódca Korei Północnej, papież Franciszek, ale także 15-letnia Malala Yousafzai, pakistańska blogerka, którą chcieli zabić talibowie, czy hip-hopowiec i producent muzyczny Jay-Z znaleźli się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata opublikowanej - jak co roku - przez tygodnik "Time". Czyje jeszcze nazwisko umieszczono na liście?
Time Time Time.com

Lista najbardziej wpływowych ludzi według Time

Amerykański magazyn "Time" po raz kolejny opublikował listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Ranking podzielony jest na 5 kategorii: tytani, pionierzy, liderzy, artyści i ikony. Za tytanów naszych czasów zostali uznano m.in. Sheryl Sandberg - szefa operacyjnego Facebooka, Valerie Jarrett - doradczynię Baracka Obamy czy Kevina Systroma - współzałożyciela Instagramu.

Za najbardziej wpływowych liderów uznano m.in. papieża Franciszka, prezydenta Baracka Obamę czy prezydenta Chin Xi Jinpinga.

Na liście pionierów jest m.in. Aamir Khan, jeden z najbardziej popularnych indyjskich aktorów, także producent filmowy i jeden z czołowych twórców Bollywood.

W kategorii artyści wyróżniona została Jennifer Lawrence, zdobywczyni Oscara za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia".

Autorami profili najbardziej wpływowych osób są znane osoby, takie jak Jodie Foster, Hillary Clinton czy Oprah Winfrey.

Prezentujemy najciekawsze, według nas, osoby z rankingu. Niektóre mogą Was zaskoczyć.

Malala Yousafzai Malala Yousafzai Time.com

Malala Yousafzai

Na liście ikon jest m.in. 16-letnia Pakistanka Malala Yousafzai walcząca o prawa dziewcząt m.in. do edukacji. Jak pisze "Time", podczas sesji fotograf postawił Malali skrzynkę pod nogi, by niewielka bohaterka mogła wygodnie pozować do zdjęcia. Malala miesiąc temu została też nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. W październiku 2012 roku, gdy jechała szkolnym autobusem, została napadnięta i postrzelona w głowę. Był to odwet fundamentalistów za jej wpisy na blogu, w których broniła swojego prawa do nauki i zachęcała do niej inne kobiety. Na szczęście nastolatkę udało się uratować.

Talibowie prawie uczynili z Malali męczennicę; udało się im jednak zrobić z niej symbol (...). Jej historia dopiero się rozpoczyna - pisze o nastolatce Chelsea Clinton, córka byłego prezydenta i Hillary Clinton.
Lena Dunham Lena Dunham REUTERS/GUS RUELAS

Lena Dunham

Twórczyni i aktorka serialu "Dziewczyny" została uznana za ikonę. Jej serial bije rekordy popularności, a Lena, tak jak jej bohaterka Hannah, ze świetnym wyczuciem opisuje otaczający nas świat. Jest szczera do bólu i to stanowi jej największą siłę. Sposób, w jaki przekazuje nam swoją wizję świata jest tak fascynujący, że chce się jej słuchać bez końca. Zabawna, z nieprzeciętnym poczuciem humoru zyskała sobie fanów na całym świecie. Przy tym wszystkim niezwykle inteligenta, była nawet poproszona o napisanie spotu reklamującego kampanię wyborczą Baracka Obamy.

Jay-Z Jay-Z Time.com

Jay-Z

Tytan. Jay-Z jest ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Dzieciak z nieciekawej dzielnicy pokonuje wszelkie przeciwności losu i pnie się ku górze, by któregoś dnia stać się jednym z najpotężniejszych producentów muzycznych. Oprócz tego ma własną linię ubrań, jest właścicielem barów sportowych, a ostatnio zaczął profesjonalnie reprezentować atletów.

Daniel Day-Lewis Daniel Day-Lewis REUTERS/SUZANNE PLUNKETT

Daniel Day-Lewis

Aktor znany na całym świecie jest osobą, która wniosła ogromny wkład w przemysł filmowy. Reprezentuje sobą klasę, elegancję, wzbudza szacunek i respekt wśród wszystkich, z którymi współpracuje. Odgrywając daną rolę, wchodzi w nią kompletnie, co sprawia że jego gra nie jest dobra, jest perfekcyjna. Stanowi wzór dla wielu aktorów. Jest również aktywnym obywatelem i angażuje się w wiele akcji pomagającym tym, którzy są w gorszej sytuacji.

Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence Time.com

Jennifer Lawrence

Zdobywczyni Oscara za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia" robi wrażenie nie tylko swoją grą, ale samą swoją osobą, spojrzeniem, obecnością. Na jej twarzy wypisany jest bliżej nieokreślony ból i ciężkie doświadczenia, które tylko dodają jej uroku. Ta dziewczyna zajdzie jeszcze bardzo wysoko.

Aamir Khan Aamir Khan Time.com

Aamir Khan

To jeden z najbardziej popularnych indyjskich aktorów. Jest też producentem filmowym i jednym z czołowych twórców Bollywood. Jest człowiekiem uczciwym, zawsze dotrzymującym danego słowa. W swoich filmach porusza bardzo ważne tematy, takie jak wykorzystywanie seksualne, bieda, przemoc i inne problemy nękające Indie. Nie daje odpowiedzi na poruszane zagadnienia, lecz zadaje pytanie, często bardzo niewygodne i takie, o których głośno się nie mówi. Nakłania tym samym społeczeństwo do działania.

Rand Paul Rand Paul Time.com

Rand Paul

Leader. Amerykański senator zasłynął tym, że pewnego razu przemawiał z mównicy przez... 13 godzin! Były kongresmen z Teksasu jest potencjalnym kandydatem w kolejnych wyborach prezydenckich. Jest głosem rozsądku, tłumy ludzi wierzą w jego słowa. Chce zachować dokonania społeczeństwa amerykańskiego i zapewnić przywilej pełnej wolności dla przyszłych pokoleń. Kiedy postawi sobie jakiś cel, potrafi o niego zawzięcie walczyć, nie wie co to znaczy "poddać się".

Li Na Li Na Time.com

Li Na

Chińska tenisistka o statusie profesjonalnym od 1999 roku, mistrzyni wielkoszlemowego French Open 2011 oraz pierwsza w historii Azjatka, która zwyciężyła w turnieju wielkoszlemowym. Dzięki niej zreformowano działanie chińskiego Stowarzyszenia Tenisistów. Dzięki niej w Chinach wybuchła "epidemia tenisowa", miliony osób zaczęły uprawiać ten sport, a kiedy Li gra, ogląda ją cały kraj.

Elon Musk Elon Musk Time.com

Elon Musk

Elon Musk to założyciel firmy Space X produkującej komercyjne statki kosmiczne. Dzięki takim ludziom jak on przestrzeń kosmiczna przestałą być dostępna tylko dla astronautów. Każdy, przy odpowiednich funduszach, będzie mógł wybrać się w podróż poza orbitę Ziemi. Ponadto jest założycielem firmy PayPal i Tesla Motors. Reżyser filmu "Iron Man" przyznał, że Musk był inspiracją dla postaci Tony'ego Starka zarówno dla niego, jak i odtwórcy tej roli, Roberta Downeya Jr.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.