O Annie Grodzkiej pisze cały świat. Chwalą nas!

Świat znów zauważył Polskę.
Anna Grodzka. Anna Grodzka. Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta

Media oszalały na punkcie Anny Grodzkiej

Media na całym świecie zauważyły, że w polskim Sejmie zasiadła Anna Grodzka - pierwsza w Europie transseksualna posłanka. I druga na świecie. O posłance piszą takie media jak "The Telegraph", "Daily Mail" czy "Huffington Post". Grodzką zauważyły także stacje telewizyjne na całym świecie. Wszyscy nas chwalą, za tolerancyjność i za to, że w końcu się otworzyliśmy na świat. Sławny stał się także Robert Biedroń, którego światowe media nazywają "pierwszym gejem w polskim parlamencie". Co dokładnie piszą zagraniczne media?

Anna Grodzka Anna Grodzka Perezhilton.com

Perez Hilton

Bardzo znany w Stanach Zjednoczonych, amerykański bloger Perez Hilton na stronie perezhilton.com tak napisał o polskiej posłance.

Anna należy do trzeciej, największej partii w Polsce, postępowej Partii Palikota. (...) Gratulacje, dziewczyno! Jesteśmy z ciebie bardzo dumni! I z Polski!
Anna Grodzka Anna Grodzka Screen z dailymail.co.uk

Dailymail

Brytyjski portal dailymail.co.uk o Grodzkiej pisze:

Grodzka siedzi obok Biedronia, który jako pierwszy aktywista otwarcie przyznaje, że jest gejem. (...) Grodzka mówi, że podczas otwarcia pierwszej sesji parlamentu i śpiewania hymnu rozpierały ją emocje.
Anna Grodzka Anna Grodzka v

Huffingtonpost

Huffingtonpost.com pisze:

Warszawa, Polska. Transseksualna kobieta i mężczyzna otwarcie przyznający, że jest gejem, zajęli we wtorek miejsca w nowo wybranym parlamencie. Jest to historyczny moment, który odzwierciedla społeczne zmiany w konserwatywnym, katolickim kraju.
Anna Grodzka Anna Grodzka Screen z telegraph.co.uk

Telegraph

Brytyjski telegraph.co.uk napisał:

57-letnia Anna Grodzka jest pierwszą, transseksualną osobą w polskim parlamencie. Znalazła się tam po tym, jak antykościelna partia, do której należy, weszła jako trzecia do polskiego parlamentu.