Wybory: Wielcy wygrani i przegrani

Celebryci ostro walczyli o głosy wyborców.
Robert Leszczyński/AG Robert Leszczyński/AG Robert Leszczyński/AG

Robert Leszczyński

Robert Leszczyński miał pecha. Albo zbyt optymistycznie patrzy na życie. Juror i dziennikarz muzyczny startował do sejmu z list Ruchu Palikota. Aktywnie uczestniczył w kampanii i na pewno pomógł Palikotowi wybory wygrać. Sam jednak przegrał. Leszczyński, mimo roznoszenia ulotek po celebryckich imprezach, posłem nie zostanie.

PRZEGRANA

Brak czerwonej marynarki Nelly Rokita załatwiła czerwonym szalem. Brak czerwonej marynarki Nelly Rokita załatwiła czerwonym szalem. Agencja Gazeta

Nelly Rokita

Nelli Rokita - najjaśniejsza z gwiazd polityki. Niestety tym razem zabraknie jej zarówno w sejmie jak i w senacie. Nie pomogło znane nazwisko a może nawet przeszkodziło, ani kontrowersyjny wizerunek. Mogłoby być naprawdę kolorowo...

PRZEGRANA

Alicja Węgorzewska. Alicja Węgorzewska. www.KAPIF.pl

Alicja Węgorzewska

Alicja Węgorzewska - numer jeden na liście diw operowych. Była jurorką w "Bitwie na Głosy". O świecie gwiazd wie dużo. O światowym życiu również. Alicja Węgorzewska chciała zostać panią senator. Niestety, nie udało się. Pięknie uśmiechała się z plakatów PLS-u. Ale na uśmiechu się skończyło. Zostało tylko śpiewanie.

PRZEGRANA

Katarzyna Łaniewska Katarzyna Łaniewska AGENCJA GAZETA

Katarzyna Łaniewska

Kolejną przegraną okazała się Katarzyna Łaniewska. Starszej publiczności znana z "Plebanii" oraz roli w kultowym filmie "Kogel-Mogel". Łaniewska startowała z list Prawa i Sprawiedliwości. Miała zostać panią senator i wnieść "świeżość" w politykę. Niestety, popularność była zbyt mała i w efekcie przekuła się na małą liczbę głosów.

PRZEGRANA

Janusz Dzięcioł

Wielkim zwycięzcą okazał się Janusz Dzięcioł - finalista pierwszej edycji "Big Brothera" w Polsce. Pracował w straży miejskiej, potem został posłem. Musiał się naprawdę sprawdzić, bo Polacy znów na niego zagłosowali. Dzięcioł jest jedną z nielicznych gwiazd, które pozostają w polityce.

WYGRANA

Agent Tomek Agent Tomek Filip Klimaszewski/ AG

Agent Tomek

Czarnym charakter polskiego show-biznesu. Tomasz Kaczmarek znany lepiej jako agent Tomek dostał się do sejmu z ramienia PiS. Dla jednych to bulwersujące, dla innych (dla samego Kaczmarka) to wielki sukces. Znak demokracji, każdy ma prawo głosować na kogo chce. Ale na 99,9 procent Weronika Marczuk nawet nie chce o jego wygranej słyszeć.

WYGRANA

Jagna Marczułajtis Jagna Marczułajtis Agencja Gazeta

Jagna Marczułajtis

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze przed wyborami grzmiało, że Jagna Marczułajtis poszła do "Tańca z Gwiazdami", aby się promować jako kandydatka do sejmu. Może mieli trochę racji, bo sportsmenka odniosła sukces i wytańczyła sobie mandat poselski. Jeżeli to był główny powód dla którego poszła do "Tańca z Gwiazdami", to jesteśmy "za".

WYGRANA