Celebryci chcą do parlamentu!

Z list jakich partii politycznych startują gwiazdy?
Anna Kalata Anna Kalata Kapif

Anna Kalata

Była minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, wraca do wielkiej polityki. Po krótkim epizodzie z show-biznesie i występie w "Tańcu z gwiazdami", stwierdziła, że w polskim parlamencie czuje się jak ryba w wodzie. Kalata rusza z kampanią już 1 września. Chce dostać się do Senatu. Nadal nie wiadomo, z list jakie partii wystartuje.

Paweł Rabczewski z rodziną Paweł Rabczewski z rodziną Kapif

Paweł Rabczewski

Były kulturysta i reprezentant polski w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyk z 1980 roku. Paweł Rabczewski to utytułowany sportowiec, ale przede wszystkim to po prostu tata Dody. Tej Dody. Od lat flirtuje z polityką. Jest radnym w Ciechanowie. Marzy jednak o prawdziwej polityce, dlatego w najbliższych wyborach wystartuje z listy PJN. Będzie "jedynką" w Płocku!

Alicja Węgorzewska Alicja Węgorzewska Forum

Alicja Węgorzewska

Znana śpiewaczka operowa i jurorka "Bitwy na głosy" , Alicja Węgorzewska również postanowiła wkręcić się do Sejmu. Wystartuje z list PSL-u.

Paweł Nastula. Judoka, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 r., dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy w judo, obecnie zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) Paweł Nastula. Judoka, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 r., dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy w judo, obecnie zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) Fot. Albert Zawada / AG

Paweł Nastula

Paweł Nastula jest jednym z najbardziej znanych polskich sportowców. Mistrz olimpijski, judoka, zawodnik MMA podobnie jak Węgorzewska wystartuje z list PSL-u.

Agent Tomek Agent Tomek Filip Klimaszewski/ AG

Agent Tomek

Tomasz Kaczmarek znany bardziej jako Agent Tomek kandydujący do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS. Popularność zdobył w CBA, gdzie "rozpracowywał" Weronikę Marczuk.