Którą ekranizację Harry`ego Pottera lubisz najbardziej?

Na ekranach kin króluje właśnie film Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1. To już siódma ekranizacja książek J.K. Rowling. Która część podobała Wam się najbardziej?

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

 

Tytułowy bohater, osierocony syn zamordowanego małżeństwa czarodziejów, wychowuje się w rodzinie wujostwa, znosząc wszelkie szykany, jakich ci przebrzydli mugole mu nie szczędzą. W dniu jedenastych urodzin w domostwie okropnych opiekunów zjawia się brodaty olbrzym i zaprasza go do uczestnictwa w zajęciach elitarnej szkoły czarodziejów. Mały Harry oczywiście zaproszenie przyjmuje...

 

 

Premiera: 18 stycznia 2002 (Polska), 4 listopada 2001 (Świat)

 

Harry Potter i Komnata Tajemnic

 

Harry Potter rozpoczyna drugi rok nauki w Hogwarcie. W szkole uczy teraz nowy nauczyciel, Gilderoy Lockhart, sławny pisarz i mag. Tymczasem po Hogwarcie buszuje straszliwy potwór, który petryfikuje swoje ofiary. Harry będzie musiał stawić mu czoło.

 

 

Premiera: 1 stycznia 2003 (Polska), 3 listopada 2002 (Świat)

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry, Ron i Hermiona rozpoczynają trzeci rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tym razem ich przygody będą miały związek z niebezpiecznym uciekinierem z więzienia w Azkabanie.

 

 

Premiera: 4 czerwca 2004 (Polska),31 maja 2004 (Świat)

Harry Potter i Czara Ognia

"Harry Potter i Czara Ognia" to opowieść będzie o rozgrywającym się w Hogwarcie Turnieju Trójmagicznym, na który przybywają uczniowie szkół z Francji i Bułgarii. Zgodnie ze starą tradycją, do turnieju mają być wybrani trzej przedstawiciele, po jednym z każdej ze szkół. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności do turnieju zostaje wybranych czterech uczestników, w tym oczywiście Harry Potter. Odtąd na głównego bohatera czekają trzy zadania, a w związku z nimi wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.


 

Premiera: 25 listopada 2005 (Polska), 16 listopada 2005 (Świat)

Harry Potter i Zakon Feniksa

To nie były dla Harry'ego najlepsze wakacje. Prawie wcale nie dostawał listów. Ani od Hermiony, ani od Rona, ani od Syriusza. Jeśli już coś przyszło, był to list w stylu ''Na razie nie mogę Ci nic powiedzieć, bądź cierpliwy, nie rób nic głupiego''. Nic dziwnego, że Harry był wściekły. Lecz pewnego dnia zostaje zabrany z domu przez tak zwaną "straż przednią" do domu Syriusza - kwatery głównej Zakonu Feniksa, który ma za zadanie przeciwdziałanie Voldemortowi. Ten rok szkolny nie będzie dla Harry'ego przyjemny, szczególnie przez niejaką profesor Umbridge. Lecz to nie wszystko. Harry straci kogoś bliskiego i wreszcie dowie się o dotyczącej go przepowiedni...

 

 

Premiera: 27 lipca 2007 (Polska), 28 czerwca 2007 (Świat)

Harry Potter i Książę Półkrwi

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Część szósta przygód Harry'ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle'a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera. Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore'a? Kto będzie wybranką serca Harry'ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?

 

 

Premiera: 24 lipca 2009 (Polska), 6 lipca 2009 (Świat)

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 1

W najnowszym filmie ''Harry Potter i insygnia śmierci'' młody czarodziej, po śmierci dyrektora Hogwartu profesora Dumbledore'a, będzie musiał bez swego mentora stawiać czoło zagrożeniu ze strony Lorda Voldemorta i śmierciożerców. Harry'ego wspierać będą przyjaciele, Ron i Hermiona, a także członkowie Zakonu Feniksa. Młodzi czarodzieje zdecydują się dokończyć misję Dumbledore'a - znaleźć pozostałe magiczne "horkruksy", mające umożliwić pokonanie Czarnego Pana.

 

 

Premiera: 19 listopada 2010 (Polska), 11 listopada 2010 (Świat)

Więcej o: