Pierwsze wyjście księżnej Kate po porodzie, ale to książę Jerzy skradł show. Jest coś jeszcze

"Oczy wszystkich były skierowane na niego", "on znów to zrobił" - zagraniczne portale nie mają wątpliwości co do tego, kto był małym bohaterem tej królewskiej uroczystości. Zrozumiecie, gdy zobaczycie, z jaką wprawą książę Jerzy machał zgromadzonemu tłumowi.
Książę Karol, książę Jerzy,  książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II Książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II AP

Książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II

To były 89 urodziny królowej Elżbiety, ale to nie na niej skupiła się uwaga zebranych. Księżna Kate pojawiła się publicznie pierwszy raz od przyjścia na świat księżniczki Charlotte (minęło zaledwie 6 tygodni), ale tym razem to też nie na nią wszyscy patrzyli. Osobą, którą skradła show innym członkom rodziny królewskiej był książę Jerzy! Dla przyszłego następcy tronu był to zresztą debiut - pierwszy raz bowiem pozował na słynnym balkonie pałacu Buckingham. Cała królewska rodzina uczestniczyła w ceremonii Trooping the Colour - będącej paradą na część królowej. Z okazji oficjalnych urodzin królowej Elżbiety II (tak naprawdę urodziła się w kwietniu, ale obchody odbywają się w czerwcu) setki żołnierzy ubranych w odświętne mundury maszerowało trasą od pałacu Buckingham do placu Horse Guards Parade. Mimo tak widowiskowej ceremonii wszyscy i tak patrzyli na niespełna 2-letniego księcia Jerzego.

Wszystkie oczy skierowane na wspaniałego Jerzego! Książę skradł show podczas, gdy jego mama pierwszy raz publicznie pojawiła się po porodzie - zachwycił się portal "Daily Mail".
Książę William, książę Jerzy Książę William, książę Jerzy Reuters

Książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry

Mimo że książę Jerzy ma niespełna 2 lata, doskonale odnalazł się na balkonie pałacu Buckingham. Patrząc na to, z jaką wprawą machał zgromadzonym, można by odnieść wrażenie, że robi to od lat.

Pomimo całego splendoru była tylko jedna gwiazda tego show. Książę Jerzy po raz pierwszy pojawił się na balkonie i z uwielbieniem machał zebranemu tłumowi - relacjonował "Daily Mail".
Książę Karol, książę Jerzy,  książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry Książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry AP

Książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II

Podczas gdy książę William trzymał na rękach swojego pierworodnego, księżna Kate usunęła się na drugi plan. Jeden z portali podkreśla, że kradnięcie show przez małego następcę tronu powoli staje się już tradycją.

Książę Jerzy znów to zrobił! Tak samo, jak po narodzinach swojej siostry 2 maja, mały książę znów skradł uwagę swoim rodzicom, a nawet gościowi honorowemu, królowej Elżbiecie - pisze People.com.

książę Jerzy, książę WilliamSTEFAN WERMUTH / REUTERS / REUTERS

Książę Karol, książę Jerzy,  książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry, książę Filip Książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry, książę Filip Tim Ireland / AP (AP Photo/Tim Ireland)

Księżna Kamila, książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry, książę Filip

Na balkonie stała cała rodzina królewska: księżna Kamila, książę Karol, książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry i książę Filip.

książę Jerzy, książę WilliamTim Ireland / AP (AP Photo/Tim Ireland)

Książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry Książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry Reuters

Książę Jerzy, książę William, księżna Kate, królowa Elżbieta II, książę Harry

Faktycznie od księcia Jerzego trudno oderwać wzrok.

William trzymał go z dumą na rękach. Ten malec wyglądał uroczo - skomentował Popsugar.com.

 

Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 roku Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 roku Bulls/ Reuters

Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 roku

Ale jest coś jeszcze - jeśli wydaje Wam się, że gdzieś już widzieliście strój księcia Jerzego - macie absolutną rację. W niemal identycznym niebieskim komplecie 30 lat temu książę William trzymany na rękach księcia Karola miał swój debiut na balkonie Pałacu Buckingham.

Książę William i książę Jerzy są dobrzy w dopasowaniu ojciec-syn. Książę miał na sobie wyjątkowy strój - swojego taty - zauważył portal People.com.
Księżna Kamila, księżna Kate, książę William Księżna Kamila, księżna Kate, książę William Reuters

Księżna Kamila, księżna Kate, książę William

Zgodnie z tradycją księżna Kate obok księżnej Kamili przyjechała na miejsce w zaprzężonej bryczce. Parada przemieszcza się spod pałacu Buckingham do placu Horse Guards Parade. Książę William zaś udał się tam konno. W bryczce jechała także jubilatka ze swoim mężem. To pierwsze pojawienie się publiczne księżnej Kate po porodzie. Księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja. 6 czerwca zaś ukazały się pierwsze oficjalne zdjęcia rodzeństwa, których autorem jest księżna Kate.

 

Królowa Elżbieta IISTEFAN WERMUTH / REUTERS / REUTERS

Książę Jerzy z nianią, Marią Teresą Turrion Borrallo Książę Jerzy z nianią, Marią Teresą Turrion Borrallo Bulls

Książę Jerzy z nianią, Marią Teresą Turrion Borrallo

Książę Jerzy miał swój "okienny debiut" kilka godzin wcześniej, kiedy fotografom udało się uwiecznić TEN moment.

Machający językiem książę kradnie show - zaznaczył portal People.com.