Miała malować obrazy, wygrała "X Factor": Jestem artystyczną duszą. Co jeszcze o niej wiemy?

Klaudia Gawor, sympatyczna 18-latka z Krakowa, została zwyciężczynią 3. edycji "X Factor". Wielkim faworytem był Wojciech Ezzat, a Klaudia, jak powiedziała w rozmowie z Plotek.pl Patricia Kazadi, w ogóle nie przypuszczała, że zajdzie tak daleko. Wygrała 100 tysięcy złotych, kontrakt płytowy i samochód, a MTV nakręci jej teledysk.
Klaudia Gawor Klaudia Gawor Facebook.com

Klaudia Gawor to artystyczna dusza

Jako dziecko miała zostać malarką albo studiować architekturę. Potem w jej życiu pojawiła się muzyka - jako pasja i studiowanie języków obcych - jako sposób na życie. Wygrana w "X Factor" skomplikowała to wszystko i zmusiła Klaudię Gawor do ponownego przemyślenia swoich planów na najbliższą przyszłość.

Byłam przekonana, że będę malować obrazy i to było moim marzeniem. Dzisiaj nie mam pojęcia, skąd tamten pomysł pojawił się w mojej głowie, ale jak widać artystyczna część duszy cały czas dawała i daje o sobie znać - opowiadała w wywiadzie udzielonym redakcji Allaboutmusic.pl.

Postawiła jednak na muzykę i jak widać, było to słuszne posunięcie. Muzyka wypełnia jej życie pozytywną energią i jest źródłem wewnętrznego bogactwa.

Moje życie bez muzyki byłoby niezwykle puste - dodaje. - Dla mnie muzyką jest każda melodia, szum, szmer. Niejednokrotnie próbowałam sobie wyobrazić świat i życie bez dźwięków. Wtedy dopiero uświadomiłam sobie, że w zasadzie każdy z nas codziennie obcuje z muzyką, czy tego chce czy nie. Myślę, że bez tego bylibyśmy "biedniejsi" o piękne emocje i przeżycia - mówi Gawor.

Klaudia Gawor Klaudia Gawor Facebook.com

Spotkała na swojej drodze wspaniałych ludzi

Początkowo było to tylko spontaniczne rozwijanie talentu, połączone z radosnym oddawaniem się muzycznej pasji. Klaudia Gawor miała jednak szczęście spotkać na swojej drodze odpowiednich ludzi, dzięki którym mogła już świadomie rozwijać swoją wrażliwość muzyczną.

Sześć lat temu miałam duże szczęście i spotkałam na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy wprowadzili mnie w ten świat. Wtedy zaczęła się moja przygoda z muzyką i śpiewaniem. Myślę, że na początku nie byłam do końca świadoma tego, jak wiele może to dla mnie znaczyć. Bardzo duży udział w "zarażeniu pasją" miała moja nauczycielka śpiewu, która dzięki swojej charyzmie wyciągnęła ze mnie to, co było głęboko ukryte.

Jednak największą zasługę w otwarciu Klaudii Gawor na śpiewanie może sobie przypisać ktoś zupełnie inny...

Do śpiewania popchnęła mnie babcia - powiedziała wokalistka w programie "DDTVN". - Zwróciła uwagę na to, co powiedział mój pan od muzyki w podstawówce. Powiedział, że powinnam się tym zająć. I tak to się zaczęło.
Klaudia Gawor Klaudia Gawor Facebook.com

Jest szczera i bezpretensjonalna

Przed kamerami Klaudia Gawor jest otwarta i bezpretensjonalna. Z chęcią opowiada o współpracy z Kasią Nosowską i Kubą Wojewódzkim na planie "X Factor". W wywiadzie dla Interia.tv mówi:

Myślę, że spotkanie i Kuby, i Kasi, w ogóle przyjście do tego programu mnie zmieniło, ale nie w ten sposób, że np. zaczęłam gwiazdorzyć - nie, absolutnie. Bardzo dużo pokory mi to dało. Kasia Nosowska jest osobą niezwykle skromną i bardzo ciepłą. Ona przez długie lata swojej kariery nie zmieniła się. I myślę, że te spotkania są inspirujące. I rozmowy z Kubą. My ich widzimy poza kamerami jako normalnych ludzi. I myślę, że to nas motywuje do tego, żeby nie zmieniać się i być po prostu sobą - opowiada Gawor. - I ta normalność w tym świecie, który zaczął się wokół nas kręcić, jest piękna. I oni nas uczą tej pokory i tego, żeby być normalną w tym wszystkim.

Klaudia GaworFacebook.com

Klaudia Gawor Klaudia Gawor Facebook.com

O czym marzy Klaudia Gawor

Wynik Klaudii Gawor jest imponujący nie tylko dlatego, że wygrała "X Factor" i pokonała "murowanego" faworyta. Uczyniła to jednocześnie ucząc się do matury, którą właśnie zdaje. Od tego też w dużej mierze zależy jej przyszłość, która nie jest jeszcze jasna nawet dla samej Gawor.

Marzy mi się Akademia Muzyczna, ale chciałabym znaleźć czas, żeby się na nią przygotować, ale może być ciężko, bo egzaminy są już na początku czerwca, więc mogę nie znaleźć tego czasu wystarczająco dużo. Może być tak, że w tym roku pójdę na studia, a w przyszłym roku będę zdawała na Akademię - mówiła w wywiadzie.
Klaudia Gawor Klaudia Gawor X-News

Ma chłopaka

Muzyka i egzaminy nie wypełniają w całości życia Klaudii Gawor. Zostało w nim jeszcze wystarczająco miejsca na miłość. W programie "DDTVN" finalistka "X Factor" zdradziła, że ma chłopaka. Ma 20 lat i nazywa się Kuba.

Klaudia Gawor Klaudia Gawor X-News

Jest rozważna i pragmatyczna

Na razie Klaudia Gawor raczej cieszy się roztaczającymi się przed nią możliwościami, aniżeli martwi ich nadmiarem. W swoim podejściu do życia jest rozważna i pragmatyczna.

Możliwe, że dam sobie rok przerwy, żeby to wszystko poukładać sobie w głowie i złapać trochę oddechu. A także skupić się na muzyce, jeżeli mam teraz szansę, to chciałabym ją wykorzysta - powiedziała w "DDTVN".

Zna cenę pośpiechu:

Teraz muszę podjąć dużo ważnych decyzji, ale z drugiej strony mam też świadomość, że będę musiała iść na kompromisy. Jestem na to przygotowana i chcę do tego podejść spokojnie i z rozsądkiem. Wiem, że pośpiech jest czasami złym doradcą i można bardzo się na pośpiechu przejechać.

I jest otwarta na rady bardziej doświadczonych od siebie.

Bliscy będą mnie wspierać i mną kierować, żebym nie zagubiła gdzieś siebie. Bardzo bym też chciała uzyskać wiele rad od osób, które już to robią od wielu lat.

Klaudii Gawor życzymy, żeby z rozsądkiem, ale i odrobiną szaleństwa skorzystała z szansy, jaką jej dała wygrana w programie "X Factor".

Więcej o: