Jennifer Lawrence - co warto wiedzieć o zdobywczyni Oscara?

Wiemy, że Jennifer Lawrence jest utalentowaną aktorką. Co jeszcze powinno nas zainteresować?
Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence screen dior.com

Jennifer Lawrence

Jennifer została właśnie twarzą torebek Miss Dior Bag. Na promocyjnych zdjęciach nie wygląda jak ona, ale aktorce to nie przeszkadza.

O mój Boże! Nie wyglądam wcale na siebie. Kocham Photoshopa bardziej niż cokolwiek na świecie - powiedziała Jennifer Lawrence, którą cytuje Daily Mail.
Jennifer Lawrence, Karen Lawrence Jennifer Lawrence, Karen Lawrence VINCE BUCCI/INVISION/AP/Vince Bucci

Jennifer Lawrence

Po oscarowej gali bawiła się w towarzystwie rodziców. Jako czternastolatka namówiła ich, aby znaleźli jej agenta. Jej pierwszą rolą był... występ w reklamie programu MTV "Moje supersłodkie urodziny".

Jennifer bardzo dobrze wspomina to wydarzenie. Gdy, podczas tegorocznych SAG Awards, odbierała statuetkę w kategorii Najlepsza aktorka przyznała:

Chcę podziękować MTV. Wyjaśnię to. Zdobyłam moją kartę SAG kiedy miałam czternaście lat i zrobiłam reklamówkę "My Super Sweet 16" dla MTV. Pamiętam, że otrzymałam mail i to był najlepszy dzień w moim życiu, ponieważ oficjalnie stałam się profesjonalnym aktorem.

Trafienie do Gildii Aktorów Ekranowych na pewno było nie lada przeżyciem. Nic dziwnego, że ciepło myśli o spocie MTV.

Jennifer Lawrence. Jennifer Lawrence. AP

Jennifer Lawrence

W ostatnim czasie zaliczyła kilka wpadek. Jennifer stała się bohaterką wręczenia nagród Gildii Aktorów. I wcale nie dlatego, że została uznana za najlepszą aktorkę 2012 roku. Odbierając nagrodę zaliczyła bowiem najbardziej spektakularną wpadkę wieczoru. Gdy wchodziła na scenę, urwała jej się jedna z warstw sukni. Kreacja od Diora okazał się niezbyt wytrzymała:

Jennifer LawrenceScreen z youtube.com

Śliczna aktorka nic sobie jednak nie zrobiła z tej wpadki i dumnie wkroczyła na scenę, by odebrać nagrodę.

Jennifer Lawrence accepts the award for outstanding female actor in a leading role for ?Silver Linings Playbook? at the 19th Annual Screen Actors Guild Awards at the Shrine Auditorium in Los Angeles on Sunday Jan. 27, 2013. (Photo by John Shearer/Invision/AP)JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Oscarowy wieczór Jennifer zapamięta nie tylko dlatego, że zdobyła upragnioną statuetkę. Gdy wchodziła na scenę, by odebrać Oscara z rąk Jeana Dujardina, potknęła się i przewróciła na schodach. Z ratunkiem pospieszył Hugh Jackman, ale aktorka wstała o własnych siłach. Zgotowano jej owację na stojąco.

Stoicie pewnie tylko dlatego, że współczujecie mi z powodu upadku - zażartowała.

Sądząc po jej gestach, chciała zapaść się pod ziemię.

Actress Jennifer Lawrence falls as she walks up the steps to accept the award for best actress for her role in

Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence EVAN AGOSTINI/INVISION/AP/Evan Agostini

Jennifer Lawrence

Jennifer była dwukrotnie nominowana do Oscara. Pierwszą szansę na zdobycie statuetki miała w ubiegłym roku, gdy doceniono jej rolę w filmie "Do szpiku kości". Wymarzonego Oscara dostała jednak za produkcję "Poradnik pozytywnego myślenia", gdzie zagrała Tiffany.

Jennifer Lawrence

Jennifer do stycznia tego roku spotykała się z brytyjskim aktorem, Nicholasem Houltem. Zakochali się w sobie na planie filmu "X-Men: Pierwsza klasa", byli parą przez dwa lata.

Były chłopak cieszy się z sukcesów Jennifer.

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy... Jestem podekscytowany - tak skomentował fakt, że Jennifer zdobyła Oscara.

Nicholas HoultPr Photos

Jennifer Lawrence

Ona czaruje głosem! Mogliśmy go posłuchać w "Igrzyskach śmierci", gdzie śpiewała m.in. kołysankę dla Rue. W horrorze "Dom na końcu ulicy" aktorka także pokazuje, że może hipnotyzować głosem. Zaśpiewała utwór "All You've Got to Do is Fall in Love" i... wyszło jej to naprawdę dobrze!

Jennifer Lawrence

Dlaczego to ona dostała główną rolę w "Igrzyskach śmierci"? Katniss, córka górnika ukształtowana przez surowe okoliczności, jest twarda, czasem chłodna, czasem wręcz egoistyczna, ale zarazem to zwykła dziewczyna, ostatecznie lojalna i skłonna do poświęceń.

Widzieliśmy w niej pewne podobieństwo do Joanny d'Arc ? to wojowniczka, atletka, osoba, która broni własnej rodziny z wielką determinacją i potrafi rzucić wyzwanie tyranii ? tłumaczył Ross.

Producent wykonawczy Robin Bissel dodawał:

Już podczas trwania igrzysk dziewczyna zaczyna sobie zadawać ważne pytania, także te o sens miłości. Jest w niej wielka siła, a zarazem na naszych oczach rozkwita jako istota ludzka, jako ktoś, kto nie myśli tylko o przetrwaniu.

Poszukiwania aktorki, która zagrałaby Katniss ustały, gdy filmowcy uznali, że idealna będzie właśnie Jennifer Lawrence. Wybór ten z entuzjazmem zaakceptowała Collins, co potwierdziła w liście do czytelników magazynu Entertainment Weekly, gdzie napisała między innymi:

Podczas przesłuchania przekonałam się, że Jennifer ma wszelkie niezbędne przymioty, by stać się Katniss. Ma gniew, by zagrać dziewczynę, która wyśle strzały w kierunku twórców igrzysk oraz opiekuńczość, która pozwoli z Rue uczynić jej sojuszniczkę. (...) A najważniejsze, że jest zdolna poprowadzić dystrykty Panem do rebelii. To było dla mnie podstawowe pytanie: czy można uwierzyć, że jest zdolna wzniecić bunt. Moim zdaniem tak.

Fot. mat. prasowe

A co ma na ten temat do powiedzenia sama Jennifer? Młoda aktorka tak opowiadała o swym rozumieniu postaci Katniss:

Najważniejsza jest jej siła. Gram przeważnie postaci silne, bo sama chciałabym taka być. Jestem bardzo wdzięczna Gary'emu, że doskonale zrozumiał, że nie jest to film o dziewczynie, która z łukiem wygląda cool, ale o tym, że ona ma złamane serce tym, co musi i powinna uczynić. Oczywiście, że odtwarzanie postaci, która ma miliony fanów to obciążenie. Ale wiedziałam, że zebrał się zespół ludzi, któremu zależy, by stworzyć jak najlepszy film.

mat.prasowe

Jennifer Lawrence

Nie boi się pomagać. Chociaż są ludzie, którzy przeszliby obojętnie obok poszkodowanej osoby, ona zdecydowała się działać. Gdy pod koniec czerwca ubiegłego roku wracając ze spaceru z psem, na trawniku niedaleko swojego domu zauważyła nieprzytomną dziewczynę, podbiegła do niej i wezwała ratowników. Udzieliła jej pierwszej pomocy i była przy niej, dopóki nie przyjechała pomoc. Dopiero, gdy dowiedziała się, że wszystko jest w porządku i dziewczynie nic nie grozi, wróciła do domu.

Jennifer Lawrence

Dla roli jest w stanie zrobić naprawdę wiele. W filmie "Do szpiku kości", za który była nominowana do Oscara, obdzierała ze skóry wiewiórkę. Dziennikarzy magazynu "Rolling Stone" zastanawiało, czy była ona prawdziwa.

Z uwagi na PETA powinnam powiedzieć, że nie była prawdziwa. Ale pie***yć PETA...

Ingrid Newkirk, szefowa PETA odpowiedziała na słowa Jennifer w podobnym tonie:

Ona jest młoda i być może dlatego los zwierząt nie jest jeszcze bliski jej sercu. Kiedy ludzie zabijają zwierzęta, tak naprawdę pie***ą nie PETA, ale właśnie je.

Jennifer Lawrence

Marzy, aby zagrać... Bridget Jones! W magazynie "Interview" wyznała, że jej ulubionym filmem jest "Dziennik Bridget Jones". To produkcja, która nigdy się nie nudzi, można ją oglądać w nieskończoność, zawsze z taką samą przyjemnością. Jenn twierdzi, że wielokrotnie utożsamiała się z Bridget Jones i gdyby miała wskazać postać, którą chciałaby zagrać byłaby to właśnie ta, ciągle zaliczająca wpadki, kobieta.

Zawsze chciałam zagrać Bridget Jones. Oglądam ten film, gdy tęsknię za domem, chociaż nie pochodzę z Anglii - powiedziała Jennifer.

Aktorka wie, że film z jej udziałem nigdy nie powstanie, więc może sobie pomarzyć. Dziewczyna nigdy nie odważyłaby się zastąpić Renee Zellweger, która na zawsze pozostanie Bridget.

Jennifer Lawrence

Jedno z jej przezwisk to "Nitro" - wszystko przez jej wielką energię. Jennifer ciągle jest aktywna!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.