Żyli intensywnie i nie stronili od używek. Poznaj historie członków "Klubu 27"

''Klub 27'' to określenie grupy legendarnych artystów, którzy zmarli w wieku 27 lat, często w niewyjaśnionych okolicznościach. Kto do niego należy?
 Curt Cobain Curt Cobain Curt Cobain

Kurt Cobain

Kurt Cobain był wokalistą legendarnej grupy Nirvana. Zmagał się z uzależnieniem od heroiny i depresją. 5 kwietnia 1994 roku znaleziono go martwego w jego domu w Seattle. Popełnił samobójstwo - strzelił sobie w głowę.

Jim Morrison. Jim Morrison. KEYSTONEPICTURESUSA/KEYSTONE Pictures USA

Jim Morrison

Amerykański piosenkarz z grupy ''The Doors''. Morrison zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Zmarł 3 lipca 1971 roku w Paryżu, gdzie przeniósł się pod koniec życia. Oficjalną przyczyną śmierci był atak serca. Spekuluje się jednak, że Morrison przedawkował heroinę.

Janis Joplin. Janis Joplin. AP

Janis Joplin

Janis Joplin jest legendą rocka o niesamowitym głosie. Była legendą festiwalu Woodstock. Zmarła 4 października 1970 roku. Jej ciało znaleziono w hotelowym pokoju w Hollywood. Przez całe swoje życie zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Oficjalną przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny.

Jimi Hendrix Jimi Hendrix Fot. AP

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix był amerykańskim wokalistą i gitarzystą. Jest legendą muzyki rockowej. Był głównym artystą festiwalu Woodstock. Zmarł 18 września 1970 roku. Powodem było zachłyśnięcie się wymiocinami oraz zatrucie barbituranami (leki nasenne).

Brian Jones. Brian Jones. Forum

Brian Jones

Brian Jones był jednym z założycieli legendarnej grupy Rolling Stones. Grał na gitarze. Tak jak wiele gwiazd Brian zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jego ciało znaleziono w basenie przy domu muzyka. Lekarze stwierdzili w jego organizmie alkohol i narkotyki. Jimi Hendrix zadedykował mu piosenkę.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP

Amy Winehouse

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 roku. Miała wielki talent. Śpiewała soul, R&B i jazz. Świat zapamięta ją dzięki utworom ''Rehab'' czy ''Back to black''. Była uzależniona od alkoholu i narkotyków. Cierpiała też na depresję. Przyczyną jej śmierci było zatrucie alkoholem.