Milionerka, skandalistka, "złodziejka mężczyzn". Kim jest Fiona SWAROVSKI?

Dziedziczka wielkiego imperium Swarovskich to niejednoznaczna postać.

Kryształowa księżniczka

Austria's Crystal heiress Fiona Swarovski poses during a luxury goods promotion event 'Cercle deluxe' in Vienna November 29, 2007. REUTERS/Heinz-Peter Bader  (AUSTRIA)

Fiona Swarovski to jedna z najlepiej rozpoznawalnych Szwajcarek na świecie. A przy okazji jedna z najbogatszych kobiet w Europie. 47-latka jest dziedziczką fortuny i imperium Swarovskich. Jej przodek, Daniel Swarovski, pod koniec XIX wieku opracował doskonały sposób szlifowania szkła, który po dziś dzień jest najpilniej strzeżoną tajemnicą rodzinnej firmy. Fiona jako jedna z niewielu ma dostęp do tajemnicy, za którą kilka lat temu firma Bosch chciała zapłacić okrągły miliard dolarów. Swarovscy odmówili bez wahania.

80054 Frezza-Lafata/ Celebrity Photos / Starface 2009-04-22 Boutique Tod's  Milan Italie   La styliste Fiona Swarovski au salon du meuble de Milan.

Dzisiaj Fiona jest stateczną mężatką, prowadzącą interesy firmy we wzorowy sposób. Jeszcze kilka lat temu była jednak uważana za zakałę rodu Swarovskich. Dlaczego? Cóż - Fiona nie ma raczej kryształowej przeszłości...

Hulaszczy tryb życia

85067 Frezza-Lafata/ Celebrity Photos / Starface 2009-08-02   Porto Rotondo (Sardaigne) Italie   Fiona Swarovski en vacances en Sardaigne, avec famille et amis.

Za Fioną zawsze uganiali się mężczyźni. Była starannie wykształcona, znała 4 języki, była obywatelką świata, brylującą na przyjęciach wśród najwyżej postawionych osobistości Europy. Do tego jej uroda miała wielu amatorów. A miliony, które odziedziczyła sprawiały, że żaden z playboyów nie mógł przejść koło niej obojętnie.

Karl-Heinz Grasser, Fiona Swarovski

Fiona obficie korzystała z zainteresowania płci przeciwnej. Do legendy przeszły urządzane przez nią huczne imprezy. Na odbywających się w jej posiadłości na Sardynii luksusowych przyjęciach działy się podobno różne rzeczy. Wystarczy powiedzieć, że opinia o Fionie nie wpływała zbyt dobrze na wizerunek dobrze prosperującej firmy.

Małżeństwa, romanse...

Fiona Swarovski

Fiona pierwszy raz wychodzi za mąż w wieku 19 lat. Szybko okazuje się, że związek ze szwajcarskim biznesmenem Giovannim Mahlerem jest kompletną pomyłką. Prawdopodobnie duży wpływ ma na to nowo poznany Andrea Delfini - przyszły mąż Swarovskiej. Drugie małżeństwo trwa trochę dłużej. Fiona rodzi dwóch synów - Arturo i Nicholasa. Rodzinna historia kończy się jednak w momencie, w którym Fiona spotyka na Capri Johna Balzariniego i zakochuje się w nim na zabój. Nauczona dwoma rozwodami nie chce jednak legalizować związku z finansistą, chociaż po raz trzeci zachodzi w ciążę. Rodzi się córka Tayla.

Karl-Heinz Grasser, Fiona Swarovski

Stali partnerzy nie przeszkadzają Fionie w nieustannym romansowaniu. Życie uczuciowe dziedziczki fortuny staje się ulubionym tematem brukowców, które nie nadążają z wyliczaniem jej kolejnych partnerów. Do najsłynniejszych należy Flavio Briatore. Dzięki przelotnemu związkowi z Włochem Fiona zyskuje miano "modliszki" i "złodziejki mężczyzn". Tego samego dnia, gdy partnerka Briatorego, Heidi Klum, ogłasza, że jest z nim w ciąży, przyszły tatuś bez skrępowania całuje się namiętnie z Fioną przed obiektywami aparatów.

Medialna bomba

Karl-Heinz Grasser, Fiona Swarovski

Nic dziwnego, że Fiona przestała być lubiana. A apogeum nienawiści było dopiero przed nią... Gdy Swarovski była związana z Johnem Barzinim, na jednym z przyjęć poznała Karl-Heinza Grassera. Zabójczo przystojny Austriak zasiadał w rządzie na stanowisku ministra finansów. I właśnie szykował się do ślubu z Natalią Corralez-Diez. Razem tworzyli piękną i szalenie popularną w Austrii parę.

VENEZIA 2/6/2011. COCKTAIL PARTY HOGAN PER LA PRESENTAZIONE DELL' OPERA BIG BAMBU DI MIKE E DOUG STARN. NELLA FOTO FIONA SWAROVSKI. PHOTO CANIO ROMANIELLO, OLYCOM

Jak łatwo się domyślić, wszystko skończyło się, gdy na scenę wkroczyła Fiona Swarovski. Jej potajemny romans z ministrem sąsiedniego kraju trwał kilka miesięcy. Ślub Grassera zbliżał się coraz większymi krokami, a jego narzeczona nie zdawała sobie sprawy z podwójnego życia "doskonałego" męża. Ten nie wyprowadzał jej z błędu, chociaż wiązał coraz poważniejsze plany z Fioną. Wszystko wydało się kilka tygodni przed ślubem, kiedy Natalia Corralez-Diez miała już nawet gotową suknię ślubną. Jeden z uczniów szkolnej wycieczki sfotografował na lotnisku w Paryżu Karl-Heinza i Fionę w miłosnym uścisku. Następnego dnia zdjęcie pojawiło się na okładkach wszystkich gazet w Austrii i Szwajcarii. Niedoszła żona Grassera, dowiedziawszy się o zdradach narzeczonego, wsiadła za kierownicę jego Porsche i rozbiła je na drzewie. Choć nic poważnego jej się nie stało, powiedziała potem, że chciała popełnić samobójstwo.

Szczęśliwa para

Na Grassera i Fionę Swarovski spadły gromy. Kanclerz Austrii zagroził swojemu ministrowi, że jeśli nie uporządkuje spraw osobistych, straci miejsce w rządzie. Przez kilka miesięcy kolorowa prasa żyła największym od długiego czasu skandalem obyczajowym. Fiona była jedną z najbardziej znienawidzonych osób w Austrii. Powszechnie spodziewano się, że swoim zwyczajem Swarovski znudzi się Grasserem i przy pierwszej okazji zostawi go dla nowego kochanka.

Austria's Finance Minister Karl-Heinz Grasser (R) and his wife Fiona Swarovski laugh during the TV Show "Wetten Dass" in Salzburg January 28, 2006. REUTERS/Herwig Prammer

Tak się jednak nie stało. Ku zaskoczeniu wszystkich po ślubie w 2005 roku Fiona porzuciła swój dawny tryb życia. Nie wyprawia już hucznych przyjęć, a jedyny mężczyzna, z którym pojawia się na zdjęciach, to Karl-Heinz. Cały czas otwarcie deklaruje miłość do niego. Wyraziła nawet skruchę z powodu tego, co spotkało Natalię Corralez-Diez. Choć nie przekonała do siebie wszystkich, a w Austrii nadal wiele osób deklaruje do niej niechęć, opinia publiczna wydaje się być po jej stronie. Historie o trudnej miłości i walce o ukochanego zawsze poruszają. Zwłaszcza, gdy biorą w nich udział tacy piękni i bogaci bohaterowie...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.