Gwiazdy POCHWALIŁY się swoją wiedzą o piłce nożnej. 5 powodów, dla których wyszło ŻENUJĄCO!

Euro rozpoczyna się już za dwa tygodnie. Wszyscy próbują ugrać na mających się odbyć w Polsce i na Ukrainie mistrzostwach ile tylko się da. Sytuację postanowiła też wykorzystać TVP. W poniedziałek nasza publiczna telewizja zorganizowała "Wielki test piłkarski" z udziałem celebrytów. Zaproszone do studia gwiazdy miały odpowiadać na pytania dotyczące rodzimego futbolu. I tu zaczął się cały spektakl... Co sprawiło, że całe widowisko zakwalifikowaliśmy do kategorii "żenada"? Zobaczcie sami!

Dobór gości

Majdan Radoslaw Radek

Właściwie nie wiadomo, co kierowało producentami show, kiedy dobierali oni uczestników testu. Bo do konkursu przystąpili z jednej strony Radek Majdan i Maciej Musiał, z drugiej Hanna Bakuła i Bohdan Łazuka, a jeszcze, na okrasę, takie persony naszego show-biznesu, jak zapomniany już nieco aktor Bartek Obuchowicz czy polityk Ryszard Czarnecki. Odnieśliśmy wrażenie, że TVP urządziła istną "łapankę", w czasie której schwytano kilka rozpoznawalnych twarzy, gotowych podreperować swój domowy budżet dzięki udziałowi w show.

bartek obuchowicz

Bakula Hanna

Czarnecki Ryszard szalik

Poziom pytań

Piechocinski Janusz szalik

Ten test był banalny, układany chyba pod podstawówkę!
Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką, odpowiedziałby poprawnie na wszystkie pytania - grzmią internauci.

I trzeba przyznać, że mają sporo racji. Pytania typu: "Która polska wokalistka zasłynęła nietypowym wykonaniem hymnu narodowego na stadionie?" czy "Który sędzia został znienawidzony przez Polaków po tym, jak podyktował rzut karny dla Austrii na Euro 2008?" rzeczywiście nie należały do najtrudniejszych, a z odpowiedziami na nie poradziłby sobie nawet gimnazjalista.

"Ogromne" zainteresowanie

paulina chylewska

Zdajemy sobie sprawę, że cross promocja to rzecz ważna, ale tym razem chyba trochę przesadzono. Współprowadząca test Paulina Chylewska kilkakrotnie powtarzała, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się quiz wśród internautów.

Mamy już 22 tysiące osób, które rozwiązują test przed komputerami! - krzyczała rozentuzjazmowana.

Naszym zdaniem, jak na ogólnopolski zasięg widowiska, to niezbyt dużo. Skoro mamy już zostać w klimacie Euro, sam Stadion Narodowy w Warszawie może pomieścić blisko 60 tysięcy kibiców.

Nudni prowadzący

Szpakowski Dariusz

Dlaczego każdą imprezę sportową w tym kraju muszą prowadzić Szpakowski i Chylewska, ewentualnie Kurzajewski? - pyta retorycznie jeden z internautów.

Z całym szacunkiem dla prezenterów, ale jesteśmy tego samego zdania. Duet Szpakowski - Chylewska zwyczajnie się już przejadł. Zabrakło prawdziwych emocji, było zbyt dużo pompatycznych tekstów i żartów, które nie do końca bawiły. Raczej wywoływały pobłażliwy, a chwilami - pełen politowania, uśmiech.

paulina chylewska

Kabaret Skeczów NAPRAWDĘ Męczących

Oceana

W przerwach uczestnikom i widzom show mieli umilać czas Kabaret Skeczów Męczących i Oceana. O ile wokalistka wykazała się nie tylko talentem wokalnym, ale i poczuciem humoru (nawiązała w swoim występie do naszego hitu na Euro: "Koko euro spoko"), o tyle w przypadku kabaretu stwierdziliśmy jednogłośnie, że jego nazwa jest adekwatna do oferowanego programu artystycznego (?). Prezentowane skecze były NAPRAWDĘ męczące. Małą próbkę macie tutaj:

Kabaret Skeczów Męczących