Piróg o Marcie Grycan: Godzilla atakuje. Show-biznes podzielony!

Żona znanego cukiernika wywołuje skrajne emocje.
Marta Grycan. Marta Grycan. Kapif

Jedni ją kochają, inni... niekoniecznie

Marta Grycan stała się powszechnie znana zaledwie kilka miesięcy temu, a już budzi wielkie i przede wszystkim sprzeczne emocje wśród innych bywalców salonów. Kto polubił Martę i jej córki, a kto twierdzi, że nie ma dla nich miejsca w polskim show-biznesie?

marta grycan, wiktoria grycan, grycanki

Michał Piróg. Michał Piróg. FORUM/Marcin Bielecki

Michał Piróg

Juror "You can dance" od samego początku funkcjonowania Marty Grycan jako celebrytki nie był w stosunku do niej zbyt przyjaźnie nastawiony. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Piróg zakpił z żony znanego cukiernika, popisując się przy tym niewiedzą na temat rodziny Grycanów:

Michał Piróg, Marta Grycan

W czym tkwił błąd? To teść Marty Grycan, a nie jej mąż, jest właścicielem znanej marki lodów (swoją drogą - przepysznych!).

Jednak Piróg nie zrezygnował z dalszych nieprzyjemnych komentarzy na temat 38-latki. Świadczy o tym kolejny wpis na jego profilu na Facebooku.

michał piróg, marta grycan

W jednym z komentarzy Piróg dodał jeszcze:

W polskim szoł biznesie jest pani, która mówi, że jesteś seksi dopiero, jak zjesz swoje osiedle, a w baroku ludzie byli szczęśliwi bo byli grubi. Teraz szczęściem chyba jest głupota - czytamy.
Dawid Woliński. Dawid Woliński. Kapif

Dawid Woliński

Zupełnie odmienne zdanie na temat Marty Grycan ma kolega Piróga z programu "Top Model. Zostań modelką". Dawid Woliński nie tylko uznał celebrytkę za jedną z najlepiej ubranych kobiet w 2011 roku, ale też porównał ją do... Dity von Teese! Na dodatek przyznał, że chętnie zaprojektowałby dla Grycan kreację:

Jest bardzo mało kobiet, które są jakieś, mają coś swojego, niepowtarzalnego. Uznałem, że ona po prostu umie przy tak bardzo trudnej figurze świetnie się ubrać. Ta pani ma duży biust, stosunkowo wąskie biodra i szczupłe nogi. Chce być wyzywająca, elegancka, czasem apetyczna. Ona eksperymentuje, działa i efekty bardzo mi odpowiadają. Grycan ma w sobie coś z Dity von Teese, coś z burleski - mówił Woliński w wywiadzie dla "Newsweeka".

W innym wywiadzie projektant wyraził ubolewanie nad falą krytyki w stosunku do Marty:

Przykro mi tylko, że słyszę na jej temat tyle głosów krytyki i to nawet od ludzi wydawałoby się inteligentnych. Szkoda, że sukces i pieniądze tak bolą... otoczenie. A mnie to cieszy i będę Pani Marcie kibicował.
Piotr Krajewski. Piotr Krajewski. Kapif

Piotr Krajewski

Inny projektant, Piotr Krajewski, twierdzi, że celebrytka nie miałaby tylu zwolenników gdyby nie to, że jest bardzo zamożną osobą.

Odkąd zaczęło robić się głośno, że Marta będzie miała swój program, nagle stała się ikoną mody. Gdzie nawet jej otyłość jest plusem. Ja się mogę tylko domyślać, o co w tym wszystkim chodzi. Może to zwykłe lizusostwo?   Bo na pewno to nie obiektywne ocenianie. Co prawda panie chodzą w markowych rzeczach, ale otyłość zawsze była uważana za niezdrową - wyznał Krajewski w wywiadzie dla "Super Expressu".

Na dodatek na swoim profilu na Facebooku projektant napisał:

Staję tu w obronie ludzi szczupłych, dodam wesołych, pełnych optymizmu!!! zadowolonych z życia i pogodzonych z sobą:). Według popularnej ostatnio Marty Grycan, szczęśliwi są ci ludzie, którzy niczego sobie nie odmawiaj.

Nietrudno się domyślić, że Krajewski skomentował w ten sposób głoszoną przez Martę Grycan teorię dotyczącą wpływu kształtu sylwetki na radość życia. Według celebrytki chude osoby są mniej szczęśliwe niż te, które nie odmawiają sobie smacznych, kalorycznych posiłków.

Tomasz Jacyków. Tomasz Jacyków. AKPA

Tomasz Jacyków

Kontrowersyjny stylista również przyłączył się do grupy zwolenników stylu Marty Grycan.

Ona wygląda hollywoodzko. Jej wielkim atutem jest konsekwencja. Jest jedną z lepiej ubranych kobiet w Polsce. Pokazuje, że dorodne, piękne kobiety mają coś do powiedzenia i nie muszą siedzieć pod miotłą. Ostatni sezon jej stylizacji to hit. Marta znalazła swoją drogę i jak tak dalej pójdzie, to na pewno odniesie wiele sukcesów. Czego jej oczywiście życzę, bo ja jestem nią zachwycony.

Najwyraźniej Jacykowowi przypadły do gustu także córki Marty, bo w jednym z wywiadów wyznał:

Grycanki są bardzo apetyczne!

 Marta Grycan corka

Doda i Marta Grycan. Doda i Marta Grycan. Kapif

Doda

Naczelna skandalistka wśród polskich gwiazd, Dorota Rabczewska, nie wypowiada się wprawdzie na temat stylu Marty Grycan, jednak nie jest tajemnicą, że panie łączy serdeczna zażyłość. Najwyraźniej Doda nie obawia się konkurencji ze strony nowej celebrytki lub najzwyczajniej w świecie jest zdania, że miejsca na czerwonym dywanie wystarczy dla każdego. Swoją sympatię dla Grycan Doda pokazała na niedawnej imprezie "Osobowość roku". Obie celebrytki chętnie pozowały razem do zdjęć i z przejęciem plotkowały na bankiecie.

Doda Rabczewska Dorota, Grycan Marta maz

38-letnia żona milionera również nie szczędzi Dodzie ciepłych gestów - na urodziny artystki Marta Grycan upiekła nawet widowiskowy tort w kształcie gorsetu.

Witold Szmańda. Witold Szmańda. Kapif

Witold Szmańda

Do zwolenników świeżo upieczonej celebrytki należy też znany w świecie show-biznesu trener gwiazd. Pracujący m.in. z Heidi Klum i Izabelą Miko Witold Szmańda powiedział w rozmowie z "Super Expressem":

Patrząc na rodzinę Grycanów i ich zamiłowanie do mody, można powiedzieć jedno: nie boją się wyglądać pięknie w dużych rozmiarach i za to im biję brawo.  Marta Grycan jest wspaniałą osobą, o wyjątkowej osobowości. Jest bardzo sexy, nosi ubrania w rozmiarze L po to, żeby podkreślić swoje kształty, a to w jej przypadku jest wielkim atutem - czytamy.
Marta Grycan. Marta Grycan. Kapif

Bilans

Wygląda na to, że Marta Grycan ma tyle samo przeciwników, co i zwolenników. Co ciekawe, właścicielka cukierni "Słodki biznes" podzieliła jednomyślną zazwyczaj branżę modową.  Jedno jest pewne: Skoro jej osoba budzi aż tak skrajne emocje, jest to znak, że celebrytka o kobiecych kształtach na dłużej zagości w polskim show-biznesie.

Więcej o: