Schudła 50 kg i została Miss Południowego Teksasu! A wcześniej nie było łatwo: To upokarzające

Aktualna Miss Południowego Teksasu, 23-letnia Keli Kryfko, w szkole średniej ważyła prawie 100 kg. Zobaczcie, jak schudła.
Keli Kryfko przed schudnięciem Keli Kryfko przed schudnięciem Kelikryfko.com/ Screen z CBS

Keli Kryfko przed zmianą

Dziś nosi na głowie koronę i przyznano jej tytuł Miss Południowego Teksasu. Zwyciężczyni konkursu piękności musiała jednak przejść długą drogę, by stać się pięknością. Gdy Keli Kryfko miała 14 lat, ważyła ponad 90 kg i nosiła amerykański rozmiar 24, odpowiednik polskiego 56. Była wielbicielką popularnych w USA napojów gazowanych Mr Pepper. Kryfko miała dość obelg rówieśników. Decyzję o zmianie podjęła, gdy nie zdała szkolnego testu sprawności.

Musiałam zaliczyć w szkole test fitnessu. Nie tylko go oblałam, ale dostałam 0 punktów, co było bardzo upokarzające. Miałam nadzieję, że nikt o tym się nie dowie, a wtedy usłyszałam, jak dziewczyny rozmawiały: "Uwierzysz, że ta gruba dziewczyna nie mogła zrobić żadnego ćwiczenia?" - powiedziała w rozmowie z CBS.

Krytyka była dla niej największą motywacją:

Wiedziałam, że nie chcę, żeby to właśnie mnie określało - mówiła.

Kryfko wzięła się więc za siebie. Rezultaty były oszałamiające.

Keli KryfkoScreen z CBS

Keli Kryfko Keli Kryfko Facebook.com/Keli Kryfko

Keli Kryfko

W ciągu półtora roku schudła aż 31 kg, a dziś jest szczuplejsza w sumie o 45 kg. Pierwszą i najważniejszą zmianą było odstawienie gazowanych słodkich napojów i zastąpienie ich wodą.

Zdecydowałam, że muszę coś zmienić, zaczęłam od wykopania z mojej diety napojów Dr Pepper. Zawsze żartuję, że to było moje najtrudniejsze zerwanie - mówiła.

Potem przyszedł czas na zmianę diety:

Zaczęłam wprowadzać małe zmiany, pić więcej wody, jeść więcej warzyw, jeść mniej smażonego jedzenia - zdradziła w CBS.

Keli KryfkoFacebook.com/Keli Kryfko

Przede wszystkim stała się fanką siłowni. O jej przygotowanie do konkursu dba trener, który twierdzi, że zrzucenie zbędnych kilogramów to w 80% dieta, a w 20% ćwiczenia.

Jeśli chcesz schudnąć 1 kg w ciągu tygodnia, co jest zdrowym tempem, musisz jeść 6 małych posiłków dziennie. Przede wszystkim każdy posiłek musi zawierać białko - mówił w CBS jej trener, Justin Murphy.

Teraz Keli ma obsesję na punkcie ruchu.

Moim ulubionym ćwiczeniem jest cardio. Muszę być wciąż w ruchu - pisze na swoim blogu.

Przemiana robi wrażenie tym bardziej, że Crifko zapewnia, że schudła bez pomocy chirurga. Do kompletnej metamorfozy była potrzebna jej jeszcze zmiana koloru włosów - z naturalnej brunetki przekształciła się platynową blondynkę. Brakowało jej jednak jeszcze jednej rzeczy.

Keli Kryfko Screen z Youtube.com

Keli Kryfko Keli Kryfko Facebook.com/Keli Kryfko

Keli Kryfko

Do pełnej satysfakcji potrzebowała tytułu miss. Dlatego zaczęła startować w konkursach piękności. Do tej pory zdobyła tytuły: Miss Allen 2012, Miss Limestone 2013 i wreszcie została Miss Południowego Teksasu - Miss South Texas 2014. Zapewnia jednak, że najważniejsza jest akceptacja siebie.

To naprawdę bardzo ważne, by pokochać siebie i prawić sobie komplementy - mówiła w CBS.

Teraz walczy o tytuł Miss Teksasu, wybory odbędą się w czerwcu. Mimo tego, że jej waga zmniejszyła się o połowę, wciąż ma większe krągłości niż uczestniczki tego typu konkursów. Ona sama uznaje to jednak za zaletę.

Lubię myśleć, że to daję mi przewagę - mówi.

Keli KryfkoFacebook.com/Keli Kryfko

Keli Kryfko Keli Kryfko Facebook.com/Keli Kryfko

Keli Kryfko

Zwyciężczyni konkursu ma ambitne plany. Chce być mówcą motywacyjnym.

Jako mówca motywacyjny, blogerka i uczestniczka konkursów piękności miałam okazję zmienić życie ludziom z całego kraju. Moim największym marzeniem jest być mówcą motywacyjnym działającym na terenie całego kraju - pisze na swojej stronie Kelikryfko.com.

Na razie umiejętności trenuje na swoim blogu High Heels and Treadmills.

Wymyśliłam 6 sposobów, żeby przywrócić uśmiech na twarzy.
1. Uwierz w niemożliwe
2. Bycie miłym to nowe cool
3. Miej świadomość najgorszego scenariusza, ale nie spodziewaj się go
4. Weź odpowiedzialność za dobre i złe rzeczy, które się wydarzą. Jeśli tego nie robisz, zrzucasz odpowiedzialność na czynniki zewnętrzne.
5. Bądź pewny siebie. Ale musisz gdzieś zacząć - sprawdź się w czymś.
6. Jeśli czegoś nienawidzisz, to nie jest dla ciebie - pisała na blogu.

A jaka jest prywatnie?

Mam obsesje na punkcie wszystkiego co związane z Ellen, moją rodziną i śpiewaniem na scenie i poza nią - dodaje.

Keli KryfkoFacebook.com/Keli Kryfko