Najcięższy uczestnik programu "The Biggest Loser" waży... Jak doprowadził się do takiego stanu?

Co trzeba robić, żeby ważyć ćwierć tony?
Kevin Moore Kevin Moore Screen z Youtube.com

Kevin Moore

254,7 kilogramów - tyle właśnie pokazuje waga Kevina Moore'a, najcięższego uczestnika programu "The Biggest Loser" w historii. Ćwierćtonowy 27-latek ma w obwodzie 266 centymetrów, lecz gorąco wierzy, że udział w programie o odchudzaniu pozwoli mu uratować swoje życie. Lekarze przepowiedzieli mu bowiem, że jeżeli nie zacznie ciężko pracować nad wagą i dietą, nie dożyje swoich 40. urodzin. Przed nim naprawdę WIELKIE wyzwanie, bo przez lata doprowadzał się do takiego stanu...

Kevin Moore i Rosemary Moore Kevin Moore i Rosemary Moore Screen z Youtube.com

Dieta

Kevin Moore nim przyszedł do programu razem ze swoją mamą Rosemary, która sama ważyła 100 kilo. Uczestnik show długo pracował na swoją masę, dziennie zjadał 6553 kalorie! Większość pochłaniał jednak po południu - na śniadanie nie jadł nic, ale za to potem sobie folgował.

Kotlet Kotlet AG

Lunch i obiadokolacja

Kevin miał kilka swoich ulubionych dań lunchowych. Zwykle na jego talerzu lądowały smażone kotlety z kurczaka, mięsny placek lub chińszczyzna.

 

Chińszczyzna w pudełkufot. sxc.hu

fot. Shutterstockfot. Shutterstock


Obiadokolacja Kevina jest równie imponująca co lunch. Moore zjadał zwykle półkilową porcję spagetti bolognese, która tak mu smakowała, że nierzadko brał dokładkę takiej samej wielkości.

 

Bottles of Coca-Cola are seen in a warehouse at the Swire Coca-Cola facility in Draper, Utah in this March 9, 2011, file.  Coca-Cola Co reported a higher-than-expected second quarter profit as rising consumption of its drinks in emerging markets offset declines in Europe. REUTERS/George Frey/Files  (UNITED STATES - Tags: BUSINESS) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2E7391S7T01Fot. GEORGE FREY RUETERS

 

Wszystko popijał litrem kolorowych napojów. Po sutym posiłku nie mogło też zabraknąć deseru w postaci 2 paczek dowolnych cukierków.

Produkcja słodyczyFot. Shutterstock

 

Jeżeli przed spaniem Moore'a dopadał głód, mężczyzna bez wyrzutów sumienia wciągał kilka paczek chipsów i lody.


The biggest loser The biggest loser Screen z Youtube.com

Ćwiczenia

Ćwiczenia? Ten termin Moore znał, co najwyżej z opowieści znajomych, sam bowiem nie uznawał czegoś takiego jak wysiłek fizyczny. Jego konserwatywne podejście do problemu zmienili dopiero specjaliści z programu "The biggest loser". Teraz mężczyzna chodzi na siłownię, sam sprząta, zmywa oraz wykonuje inne prace domowe. Codziennie chodzi też na 45-minutowy spacer. Oprócz tego do góry nogami wywrócono menu Kevina.

Wytrawny omlet Wytrawny omlet Dota Szymborska

Dieta

Obecnie Kevin na śniadanie zjada omlet z trzech białek i jednego żółtka z szynką i szczypiorkiem. Kilka godzin później sięga po puszkę tuńczyk na przekąskę. Dzięki temu mężczyzny nie dopada głód aż do obiadu, na który przygotowuje sobie 150-200g kurczaka z sałatą.

07.07.2010 , KUCHNIA , PRZEPISY  TESSA , SALATKA Z KURCZAKA I SEZAMU ( INSALATA DI POLLO E SESAMO) , STYLIZACJA JUNONA LAMCHA - GRYNBERG. FOT. ANDRZEJ KRASOWSKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: ZYWNOSCFot. Andrzej Krasowski / Agencja Gazeta

 

Gdy przychodzi czas kolacji na stole Kevina pojawia się sałatka z 200-250g porcją białka oraz sporadycznie dietetyczny deser.

fot. Shutterstockfot. Shutterstock

 

 

Tych kilka zmian przyniosło już spore efekty. Kevin może już sam założyć skarpetki. Choć, jak sam przyznaje, katalizatorem tych zmian jest Julie, dziewczyn Kevina.

Chcę, żeby była ze mnie dumna i móc towarzyszyć jej w podróżach - opowiadał Kevin w programie.
Więcej o: