Żegnamy Hankę Mostowiak

Niezapomniane wydarzenia z jej życia.
Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

R.I.P. Hanka

7 listopada Hanka Mostowiak zmarła w szpitalu wskutek powikłań po wypadku samochodowym.

Wspominany jedną z najbardziej kochanych przez Polaków serialowych postaci. Hanka Mostowiak gościła na ekranach naszych telewizorów przez 11 lat. W tym czasie zdążyła mieć romans, adoptować dwoje dzieci, czy wpaść w alkoholizm. To jednak nie wszystko. Obejrzyjcie naszą galerię. Zobaczcie, jak wyglądało jej życie.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Tajemnicza blondynka

Hanka straciła rodziców w wypadku samochodowym. Miała wtedy pięć lat. Wychowywała się w domu dziecka. Tam poznała swoją najlepszą przyjaciółkę - Jolkę, oraz pierwszą miłość - Marcina. Całe życie była przekonana, że za wypadek jej rodziców była odpowiedzialna rodzina Mostowiaków. Wychowywała się z żądzą zemsty. Zatrudniła się w pubie w Lipnicy, miejscowości, obok której mieszkali jej rzekomi wrogowie i zaczęła realizować swój niecny plan.

Hanka Mostowiak. Hanka Mostowiak. m-jak-milosc.pl

Wyrachowana miłość

Gdy tylko nadarzyła się okazja, rozkochała w sobie jedynego syna Mostowiaków - Marka. Rzucił dla niej swoją dziewczynę - Kaśkę - i sprowadził Hankę do domu. Kobieta owinęła go sobie wokół palca. Doprowadziła do tego, że Mostowiakowie podzielili swoje ziemie i próbowała sprzedać część Marka. W międzyczasie para wzięła cichy ślub w USC. W końcu Marek przejrzał na oczy. Złożył pozew o rozwód. Kiedy okazało się, że Hanka jest w ciąży, podejrzewał ją o zdradę. Na szczęście okazało się, że synek Mateusz jest jego dzieckiem. Wyrachowana Hanka przeżyła wielką metamorfozę. Nie potrafiła oprzeć się uczuciu, które zaczęło w niej kiełkować. Zakochała się w Marku. Okazało się także, że cały czas żyła w błędzie - to nie Mostowiakowie byli odpowiedzialni za wypadek jej rodziców.

Hanka Mostowiak

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Dzieci

Hanka i Marek mają jednego rodzonego syna Mateusza.

Adoptowali także dwie córki - Natalkę i Ulę.

Hanka Mostowiak

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak screen z filmpolski.pl

Romans

Zanim stał się ulubieńcem kobiet i amantem w "Magdzie M", Paweł Małaszyński zdążył zawrócić w głowie Hance Mostowiak i zagrozić jej małżeństwu z Markiem. Aktor zagrał Marcina Polańskiego, pierwszą miłość Hanki z domu dziecka. Pojawił się w jej życiu niespodziewanie. Okazało się, że jest śmiertelnie chory na raka. Nasza bohaterka uciekła z domu, bo chciała towarzyszyć mu w ostatnich chwilach. Jak można było się spodziewać, Marek nie zareagował na to najlepiej. Zagroził żonie rozwodem i odebraniem praw rodzicielskich do Mateusza. W końcu jednak wybaczył żonie.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak screen z filmpolski.pl

Wróg nr 1

Waldemar Jaroszy to człowiek, który spowodował wypadek, w którym zginęli rodzice Hanki. Pierwszy raz pojawił się w życiu bohaterki, kiedy chciał przejąć przetwórnię w Grabinie. Okazał się oszustem i osobą niegodną zaufania. Po czterech latach ponownie pojawił się w życiu Hanki. To właśnie wtedy wyznał jej prawdę o wypadku. Bohaterka w końcu mu wybaczyła wszystkie krzywdy i nawet się zaprzyjaźnili. Jaroszy ukrywał się w Grabinie przed przestępcami, a po pewnym czasie wyjechał. Zmarł na niewydolność serca. Jak wiemy, było to związane ze śmiercią aktora grającego postać Jaroszego - Macieja Kozłowskiego.

Hanka Mostowiak

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Fundacja

Dzięki Jaroszemu Hanka założyła Fundację "Zdrowie Dziecka". Pieniądze na działalność pochodziły z przejętej przez Jaroszego przetwórni. Spełniły się marzenia Hanki, w końcu mogła pomagać chorym i potrzebującym dzieciom. Okazało się jednak, że fundacja była przykrywką do prowadzenia ciemnych interesów biznesmena. Hanka odkryła jego machlojki, fundacja padła, a Jaroszy trafił do więzienia.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Praca w szkole

Po utracie pracy w fundacji, Hanka zajęła się domem. Jednak ambitnej kobiecie to nie wystarczyło. Postanowiła się rozwijać. Zaczęła studiować zaocznie pedagogikę i podjęła pracę w świetlicy szkolnej. Wszystko szło dobrze dopóki w szkole nie pojawił się nowy dyrektor. Nowacki zatruwał Hance życie. Miał także romans z jej przyjaciółką, mężatką Kasią, która zaszła z dyrektorem w ciążę i wplatała Hankę w swoje problemy.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Alkoholizm

Marek znalazł bardzo dobrze płatną pracę w Niemczech. Niestety, doprowadziło to do oddalenia się od siebie małżeństwa. Hanka została sama, nie mogła liczyć na męża i wszystkie problemy były na jej głowie. Zaczęło ją to przerastać i sięgnęła po alkohol. Jednak czujny teść Lucjan zauważył, że synowa coraz częściej zagląda do butelki. Ostrzegł Marka, a ten wrócił do Grabiny i pomógł żonie.

Hanka Mostowiak, Małgorzata Kożuchowska. Hanka Mostowiak, Małgorzata Kożuchowska. m-jak-milosc.pl

Zdrada Marka

Marek miał wypadek samochodowy. Był bardzo poturbowany i musiał przejść długie leczenie. To wzmocniło małżeństwo, ale nie na długo. W życiu bohatera pojawiła się pewna kobieta - Grażyna, dawna miłość z podstawówki . Mocno namieszała nie tylko w domu Mostowiaków, ale i w całej wsi. Marek początkowo opierał się jej wdziękom, jednak w końcu na chwilę się zapomniał.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Odnaleziona siostra

Hanka po zdradzie Marka zamieszkała z dziećmi w Warszawie. Zaprzyjaźniła się z nową sąsiadką, Anną Gruszyńską, która miała mały sekret. Okazało się, że jest przyrodnią siostrą Hanki. To tajemnicza kobieta, z kryminalną przeszłością - zabiła męża w obronie własnej.

Hanka Mostowiak Hanka Mostowiak m-jak-milosc.pl

Kożuchowska odchodzi

Ta decyzja spadła jak grom z jasnego nieba i zszokowała wszystkich. 3 marca Małgorzata Kożuchowska wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że po 11 latach pracy żegna się z serialem "M jak Miłość". Producenci serialu w swoim oświadczeniu podziękowali Kożuchowskiej za pracę.

A w życiu Hanki w końcu wszystko zaczęło się układać. Wybaczyła Markowi zdradę, dzieci są zdrowe i nie sprawiają problemów, zyskała przyrodnią siostrę. Jest po prostu szczęśliwa.

 m jak miłość

Śmierć Hanki Mostowiak Śmierć Hanki Mostowiak Internet

Co z tą śmiercią?

Spekulacjom nie było końca. Jak umrze Hanka Mostowiak? Początkowo pojawiły się pogłoski, że zostanie dźgnięta nożem przez prześladowcę swojej siostry. Dziś już wiemy, że Hanka Mostowiak umrze z powodu powikłań po wypadku samochodowym, któremu ulegnie, kiedy będzie wracała z siostrą do Grabiny.

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska screen z facebooka

Pożegnanie Kożuchowskiej

Kożuchowska postanowiła pożegnać widzów.

Była to jedna z trudniejszych decyzji zawodowych w moim życiu. Było to boksowanie się sama ze sobą, ile jeszcze wytrzymam. Ile jeszcze mogę dać tej Hance. Prowadzenie postaci przez tyle lat jest niezwykle wymagające. Wymaga uczciwości. W tej uczciwości wobec siebie i wobec widzów podjęłam taką decyzję. Chciałabym Państwu bardzo, bardzo podziękować za ten szacunek, który mi daliście. 11 lat to jest bardzo dużo. Kiedy zaczynałam ten serial byłam takim dziewczątkiem. W przeciągu tego serialu poznałam swojego prawdziwego męża, założyłam rodzinę, zmieniłam teatr. Przez te lata żegnaliśmy aktorów, rodziły się dzieci, nie tylko aktorom, ale tez członkom ekipy. Stworzyliśmy tutaj kawał życia i kawał rodziny. Jeśli nie będzie mnie tu na planie fizycznie na pewno będę miała kontakt z najbliższymi osobami. Ludzie mnie pytają, co będzie z Hanką, co z dziećmi, co z Markiem. Mam nadzieję, że sobie poradzi, ale, że będzie za mną tęsknił.
Grób Hanki Mostowiak Grób Hanki Mostowiak TVP

Żegnaj Hanko!

I tak kończy się historia uwielbianej przez widzów Hanki Mostowiak.

 M jak miłość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.