Kid Cudi wystąpi na Coke Live Music Festival

Do ogłoszonych już artystów grających 19 sierpnia na Coke Live Music Festival dołącza Kid Cudi. Amerykański raper pojawi się na Coke Stage, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii namiotowej sceny - udział międzynarodowych gwiazd!

Mało który artysta hip-hopowy mógł w ostatnich latach pochwalić się takim wynikiem sprzedaży jak Kid Cudi. Jego debiutancki singiel "Day 'n' Nite" w samych Stanach Zjednoczonych rozszedł się w ponad dwóch milionach egzemplarzy a kilka miesięcy później podobny sukces odniosło to samo nagranie zremixowane przez włoski duet Crookers. Współpraca z artystami reprezentującymi elektroniczne i alternatywne nurty w muzyce, stała się znakiem rozpoznawczym Kid Cudi'ego i zdecydowała o jego wyjątkowym miejscu na amerykańskiej scenie hip-hop.

Scott Ramon Mescudi - bo tak naprawdę nazywa się Kid Cudi - zadebiutował na rynku muzycznym mixtapem "A Kid Named Cudi". Wydawnictwo zwróciło uwagę Kanye Westa, który z miejsca zaproponował, wówczas 24-letniemu artyście podpisanie kontraktu ze swoją wytwórnią G.O.O.D Music. Od tego momentu drogi Cudi'ego i Westa będą stale się przecinać, a raperzy staną się dla siebie jak bracia. Cudi pojawił się na dwóch ostatnich płytach swojego mentora - "808's & Heartbreak" oraz "My Beautiful Dark Twisted Fantasy", gdzie można go usłyszeć w singlowym "All Of The Lights". Z kolei Kanye nie odpuścił sobie zarapowania na studyjnych albumach swojego podopiecznego, m.in. dogrywając zwrotkę do przebojowego "Make Her Say". Utwór znalazł się na debiutanckiej płycie Kid Cudi'ego - "Man On The Moon: The End Of Day". Kontrakt z G.O.O.D Music, wsparcie Kanye Westa i sukces singli spowodowały, że wydawnictwo stało się jednym z najbardziej oczekiwanych hip-hopowych debiutów ostatnich lat. Raper pozwolił sobie na bardzo otwarte podejście do produkcji, zapraszając do współpracy duet MGMT i nowojorczyków z Ratatat. Tym samym hip-hop Kid Cudi'ego stał się alternatywny nie tylko z nazwy. Artysta dokonał podobnego zabiegu na ubiegłorocznym wydawnictwie "Man On The Moon: The Legend Of Mr. Rager". Tym razem wśród gości mogliśmy usłyszeć gitarzystkę i wokalistkę sceny folk-rock St. Vincent, choć nie tylko jej należy zawdzięczać bardziej rockową naturę płyty, co chwalili zagraniczni krytycy. Po dwóch albumach wydanych w zaledwie rocznym odstępie, Kid Cudi nie zwalnia tempa. Właśnie przygotowuje trzecią solówkę - "Wizzard" - powinna ukazać się latem tego roku, a w przerwach między nagraniami pojawia się na planie serialu "How To Make It In America".

mat. prasowe

Wybieracie się w tym roku na Coke Live Music Festival?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.