Ira - pies bohater - nie żyje

Suczka przegrała z ciężką chorobą

Ira, która przez 10 lat służyła gdańskim ratownikom, odeszła za Tęczowy Most. Suczka od pewnego czasu zmagała się z chorobą, miała paraliż tylnej kończyny. W zeszłym roku przeszła operację, później poruszała się na specjalnie skonstruowanym wózku.

Ira zasłynęła dzięki przejęzyczeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który podczas obchodów Święta Policji powiedział: "Irasiad jest bardzo zdenerwowany". W 2009 roku Ira została "Psem Bohaterem Profesionalistą". Sunia również po przejściu na emeryturę pomagała innym. Fundacja "Irasiad zagubionym" wspiera psiaki, które są stare, niedołężne, schorowane.

Irasiad i czworonożni bohaterowie! Oni ratują życie

Są tam łąki i wzgórza dla wszystkich naszych Wyjątkowych Przyjaciół, więc mogą razem bawić się i biegać. Jest mnóstwo jedzenia, wody i słońca- nasi Przyjaciele żyją w cieple i dostatku. Wszystkim zwierzętom, które były chore i stare zostaje przywrócone zdrowie i wigor; ranne i okaleczone zostają uzdrowione i są znowu silne, dokładnie takie, jakie pozostały w naszych wspomnieniach i w snach z dni minionych... źródło: tęczowy-most.pl
Więcej o: