Gry planszowe wracają do łask

Gry planszowe to idealny sposób na zabicie wakacyjnej nudy!

Dawno, dawno temu ;) gry planszowe cieszyły się wielką popularnością, jednak zostały wyparte przez gry komputerowe, na konsole itp. Od niedawna przeżywają jednak renesans i znów chętnie sięgamy po popularnego "Chińczyka", "Monopoly" czy "Scrabble". Powraca też fascynacja grami karcianymi - zamiast grać w wirtualnego pasjansa, lepiej zagrać z przyjaciółmi czy rodziną w "Makao", w "Kenta" czy stara, dobrą "Wojnę". Zaczynamy sięgać nie tylko po nowsze gry, wybieramy także te popularne za czasów naszych rodziców, czy dziadków, jak np. bierki.

Gry planszowe i karciane uprzyjemniają leniwe popołudnie, dłużącą się podróż samochodem, są idealną rozrywką na plaży, czy na polu namiotowym. Wiele gier kosztuje bardzo mało, a przydadzą się na wiele dni, szybko się nie nudzą. Możemy poeksperymentować, wymyślać własne zasady gry, dopowiadać ciekawe historie - ogranicznikiem jest jedynie nasza wyobraźnia :)

Kotek bardzo się cieszy, że potrafimy uciec z wirtualnego świata i spędzić czas z najbliższymi - nic tak nie łączy, jak wspólne popołudnie spędzone nad planszą do ulubionej gry :) Kotek uwielbia grać w "Scrabble", nie pogardzi też dominem ;) Lubi też układać puzzle, ale to już zupełnie inna historia...

Lubicie gry planszowe? Macie jakieś swoje ulubione?

***DOŁĄCZ DO KOTKOWEJ ZAŁOGI W SERWISIE FACEBOOK***

Jaką grę lubisz najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.