Rezygnuje z nagrody przez Cejrowskiego!

Redaktor radia TOK FM poprosiła o wykreślenie jej z listy nominowanych do nagrody, której Cejrowski jest laureatem. Będzie lincz?

Nad Cejrowskim zbierają się czarne chmury. Dziennikarz, który "brzydzi się pedałami" i uważa, że homoseksualiści to nosiciele HIV został potępiony przez redaktor naczelną TOK FM Ewę Wanat . O co poszło?

Wanat jest nominowana do nagrody MEDIATORY (Studenckie nagrody dziennikarskie) w kategorii INICJATOR. W poprzednich latach Wojciech Cejrowski został laureatem tej nagrody w kategorii AKUMULATOR.

Wanat nie chce brać udziału w plebiscycie, bo jak sama napisała w liście do organizatorów plebiscytu "Czułaby się niekomfortowo, gdyby została laureatką nagrody, którą studenci uhonorowali w zeszłym roku Cejrowskiego".

Wanat: Rezygnuję z nagrody wcześniej przyznanej Cejrowskiemu

Ewa Wanat argumentując swoją rezygnację podaje wiele przykładów nienawiści Wojtka do ludzi. Fragmenty listu Ewy Wanat do organizatorów:

Gwoli wyjaśnienia kilka przykładów występów Pana Cejrowskiego: kilka lat temu Cejrowski w programie Macieja Chmiela w TVP, na wizji, nie podał ręki witającemu się z nim Krystianowi Legierskiemu mówiąc, że nie chce się zarazić HIV. Ostatnio w Poznaniu do działaczy ruchu LGTB, którzy podali mu jego książkę do podpisania : "od pedziów nie biorę, brzydzę się wami", a z czytelnikami Rzeczypospolitej podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Afryki, jej mieszkańców i roli białego człowieka:

Być laureatem tej samej nagrody co Cejrowski do największych wyróżnień nie należy. Ciekawe, co powiedzą Jarek Kuźniar, Hanna Lis czy Jacek Żakowski, którzy także są nominowani w tym roku. Staną obok Cejrowskiego ?

Mrock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.