Radna PiS oburzona koszulką kabareciarza. "To przedstawiciele nie kultury, a kuwety"

Zdjęcie Marcina Wójcika wywołało spore poruszenie w sieci. Negatywnie zareagowali nie tylko internauci, ale też radna PiS, Małgorzata Jacyna-Witt.

Więcej informacji ze świata show-biznesu znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pozuje w czarnej koszulce z białym nadrukiem - ośmioma gwiazdkami. Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS-u, nie przeszła obok tego obojętnie. Skrytykowała komika w sieci.

Zobacz wideo Komik z kabaretu Paranienormalni przeprasza internautów

Radna PiS-u oburzona koszulką kabareciarza. Mocno go skrytykowała

Marcin Wójcik nie kryje się ze swoimi poglądami i już kilka razy to udowodnił. Członek kabaretu Ani Mru-Mru popiera walkę o prawa kobiet, czy wolne media. Ostatnio znów zamieścił zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z ośmioma gwiazdkami, które są ostrym wyrazem sprzeciwu wobec rządów PiS (oznaczają "j***ć PiS"), co tylko kolejny raz pokazało, jakie ma poglądy. 

Nowa koszulka treningowa - napisał.
 

Kabareciarz spotkał się z negatywnymi opiniami internautów, po czym wyłączył możliwość komentowania zdjęcia. Do krytycznych opinii doszła też ta od szefowej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w zachodniopomorskim sejmiku, Małgorzaty Jacyny-Witt. We wpisie na Facebooku jednoznacznie wskazała, że nie podoba jej się zachowanie publicznych osób, które deklarują niechęć do obecnego rządu. Uważa też, że nie powinno się wspierać takich artystów i nie chodzić na ich występy. 

Jedno jest pewne. Nikt, kto ma odrobinę oleju w głowie, zero kompleksów i dużo klasy - na występy takich "artystów" nie powinien chodzić. To przedstawiciele nie kultury, a kuwety. Ich nazwiska ulegną zapomnieniu, w przeciwieństwie do tak kultowych i wybitnych postaci jak Wiesław Gołas, Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski, Kalina Jędrusik i inni - napisała na Facebooku.

Radna z PiS podkreśliła, że nie zamierza korzystać z oferty "we wszelkich lokalnych przybytkach kultury", bo, jej zdaniem - stały się miejscem prezentowania sztuki wyłącznie dla zwolenników opozycji. Zachęciła również internatów do czerpania z atrakcji inicjowanych przez polski rząd. 

Posłuchacie jej rady?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.