Meghan Markle w zaawansowanej w ciąży nie rezygnuje z ukochanych butów. A powinna. Mogą zagrozić zdrowiu jej i dziecka

Meghan Markle jest w 6. miesiącu ciąży i cały czas wykonuje książęce obowiązki. W oficjalnych sytuacjach musi wyglądać elegancko, jednak nie do końca jest to dla niej zdrowe.
Zobacz wideo

Meghan Markle wychodząc za księcia Harry'ego musiała się liczyć z tym, że bycie członkinią rodziny królewskiej to nie lada wyzwanie. Pełniąc funkcję reprezentacyjną, należy wyglądać szykownie i stosownie do okoliczności. Dlatego księżną Sussex często widzimy w kolorystycznie dopasowanych strojach, a na jej stopach zawsze są wysokie obcasy. Jak się okazuje, Meghan powinna już zrezygnować ze szpilek, ponieważ mają negatywny wpływ na kręgosłup, szczególnie w czasie ciąży.

ZOBACZ: Długość spódnicy Meghan była bezpieczna. Jednak to materiał spłatał figla. Prześwitywały przez niego majtki księżnej!

Wysokie buty mogą zaszkodzić ciężarnej Meghan Markle

Paniom spodziewającym się dziecka, zdecydowanie odradza się noszenia butów na obcasie. Wysokie i cienkie szpilki wywierają nacisk na stawy i więzadła, przez co są bardziej narażone na naciągnięcia i uszkodzenia. Prowadzi to również do bólu dolnej części pleców. Na portalu mamotoja.pl możemy przeczytać o kolejnych niebezpieczeństwach:

W ciąży, wraz z powiększającym się brzuszkiem, zmienia się również środek ciężkości ciała. Zaczyna się wtedy inaczej chodzić, przenosząc swój ciężar nieco bardziej do przodu. Zakładając w tym momencie szpilki, które również wpływają na sposób poruszania się, zwiększa się ryzyko utraty równowagi oraz upadku, który może być niebezpieczny dla dziecka.

Co więcej, kręgosłup w trakcie ciąży obciążony jest powiększającym się rozmiarem dziecka. Meghan Markle powinna zrezygnować z kilkunastocentymetrowych szpilek na rzecz takich 2-2,5 centymetrowych.

ZOBACZ: Znana aktorka opublikowała na Instagramie zdjęcie swojej spuchniętej stopy! To przez ciążę. "Jakieś porady? Pomocy!"

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.