Monika Krzywkowska o walce z rakiem. "Snułam czarne scenariusze". Jak się teraz czuje?

Monika Krzywkowska kilka lat temu zachorowała na nowotwór skóry. Aktorka wyznała, że walka z ciężką chorobą to już przeszłość.

Monika Krzywkowska znana jest widzom z ról w serialach "Samo Życie" czy "Skazane". Aktorka, gdy skończyła pracę na planie "Samego Życia", dowiedziała się o chorobie. Zdiagnozowano u niej czerniaka, czyli złośliwy nowotwór skóry. Kariera została odstawiona na boczny tor, aktorka sporadycznie pojawiała się na małym ekranie. W wywiadzie z Super Ekspressem wyznała, że pokonała chorobę.

Odpukać w niemalowane, dziś jestem zdrowa. Miałam w swoim życiu doświadczenia zdrowotne, ale to jest sprawa sprzed lat i mam nadzieję, że nie wróci. Wszyscy możemy zachorować, ale na szczęście też zdarza nam się szczęśliwie wyzdrowieć i o tym nie myśleć - wytłumaczyła Krzywkowska.

Monika Krzywkowska na premierze serialu 'Skazane'Monika Krzywkowska na premierze serialu "Skazane" WBF WBF

Zapewniła, że najgorszy etap choroby ma już za sobą. Jej zdrowiu nie powinno już nic zagrażać - leczy się jedynie profilaktycznie.

Mam nadzieję, że tę gorszą część życia mam za sobą, ale nigdy nie można powiedzieć, że... Badam się jak każdy i staram się pilnować swojego organizmu, ale nie muszę być pod stałą kontrolą.

O ciężkiej walce z chorobą, Krzywkowska wspomniała już we wrześniu zeszłego roku. W wywiadzie dla miesięcznika "Pani", wyznała , co wtedy czuła.

Zanim znalazłam się na stole operacyjnym, przeszłam wszystkie etapy: niedowierzania, przerażenia, złości, rozpaczy, kalkulowania, ile się ma jeszcze życia, bo wtedy snułam wyłącznie czarne scenariusze.
Zobacz wideo

KS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.